Google Stadia oficiálne končí! Ovládač však žije ďalej

Google Stadia oficiálne končí! Ovládač však žije ďalej

 

Nevydarený pokus giganta v hernom priemysle.

Dnešok (technicky zajtrajšok) je dňom, kedy sa oficiálne končí funkčnosť hernej streamovacej služby Google Stadia, ktorá mala priniesť revolúciu v spôsobe hrania hier, no na konci priniesla iba pocity sklamania a potvrdenie faktu, že Google nemá trpezlivosť udržať financovanie svojich produktov.

Oficiálny čas, kedy hry na platforme prestanú byť dostupné je v našom regióne 19. december od 8:59 ráno, takže máte doslova posledné hodiny na to, aby ste si preniesli uložené hry v kompatibilných hrách za predpokladu, že ste službu používali.

Ako je známe, Google vrátil užívateľom peniaze za všetky nákupy (okrem predplatného Stadia Pro a in-game nákupov) v službe a ak ste niečo preinvestovali, tak v súčasnosti by ste tieto peniaze mali mať na účte.

Dá sa povedať, že Google zvládol vypnutie služby s gráciou a profesionalitou a pravdepodobne tak išlo o najlepšie zvládnutý proces fungovania služby. Tá bola spustená v novembri 2019 a v našom regióne bola spustená o rok neskôr. Bohužiaľ, prvé trhliny sa začali objavovať veľmi skoro po spustení. Okrem nesplnených sľubov (hranie v 4K a 60FPS) a nedokončených fíčuriek sa veľkým problémom prakticky od začiatku stala absencia obrovského množstva populárnych AAA hier. Na Stadii sa nikdy neobjavili hry zo série Call of Duty, hry ako Apex Legends či Fortnite a absentoval napríklad aj Minecraft či GTA V. Absolútnym neúspechom bol aj first-party segment, čiže herné štúdiá, ktoré mali vytvárať Stadia exkluzivity. Z nich napokon nebolo nič, pretože Google zatvoril svoje štúdiá ešte predtým, ako stihli vydať čo i len jednu hru.

Dobrou správou nakoniec je však to, že ak máte doma Stadia ovládač, tak Google vydal jeho aktualizáciu, ktorá aktivuje možnosť používania ovládaču cez Bluetooth pripojenie. Ten si môžete stiahnuť cez tento odkaz a jeho inštalácia deaktivuje možnosť napojenia ovládača na Wi-Fi router, teda spôsob, ktorým sa ovládač doteraz bezdrôtovo pripája. Update bude na webe Google dostupný do 31. decembra.

Je tu však niekoľko „ale.“ Nakoľko Stadia ovládač používa Bluetooth Low Energy mód, tak 3,5mm jack neumožňuje pass-through pre bezdrôtové audio.

Zdroj: Google

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk