Šéf Ubisoftu sa ospravedlnil za svoje nešťastné vyjadrenia

Šéf Ubisoftu sa ospravedlnil za svoje nešťastné vyjadrenia

 

Urovnanie vzťahov?

Šéf Ubisoftu Yves Guillemot sa v internom Q&A posedení s vývojármi ospravedlnil za svoje nešťastné vyjadrenia, ktoré adresoval vývojárom prostredníctvom e-mailu po tom, čo Ubisoft svojim akcionárom naznačil prepady tržieb a zlé vyhliadky smerom do budúcnosti. Guillemot napísal, že „loptička je na strane vývojárov, aby dodali hry načas a vrámci rozpočtu,“ čo mnohí vývojári zobrali ako prenášanie viny za neúspechy Ubisoftu z manažmentu na vývojárov.

V Q&A posedení Guillemot prezradil, že jeho slová neboli pochopené tak, ako ich myslel: „Počul som vašu spätnú väzbu a je mi ľúto, že to bolo takto vnímané," povedal podľa zdrojov webu Kotaku. "Keď som povedal, že 'loptička je na vašej strane', aby ste naše hry dodali včas a na očakávanej úrovni kvality, chcel som vyjadriť myšlienku, že viac ako kedykoľvek predtým potrebujem váš talent a energiu, aby sa to podarilo. Je to kolektívna cesta, ktorá sa samozrejme začína u mňa a u tímu vedenia, aby sme spoločne vytvorili podmienky pre úspech nás všetkých."

Počas posedenia padla otázka: „Lopta je teraz na našom ihrisku - roky bola na vašom ihrisku, tak prečo ste s ňou tak zle narábali, aby sme to my, pracovníci, museli napraviť za vás,“ čo asi dokonale vystihuje pocity vývojárov z vyjadrení Guillemota.

Vzťahy medzi manažmentom Ubisoftu a jeho zamestnancami sú napäté už dlhší čas. Situácia sa začala komplikovať hlavne v posledných dvoch rokoch a je viac ako zrejmé, že takéto vyjadrenia náprave určite nepomôžu. Taktiež uvidíme, či napriek ospravedlneniu Guillemota prebehne plánovaný štrajk, ktorý včera oznámili vývojári z parížskej pobočky Ubisoftu.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk