Microsoft, Sony a ani Nintendo sa nezúčastnia E3 2023

Microsoft, Sony a ani Nintendo sa nezúčastnia E3 2023

 

Má to vôbec zmysel?

E3 sa v tomto roku vráti po prvýkrát po štyroch rokoch vo fyzickej podobe. Táto legendárna herná výstava, ktorá bola ešte donedávna sviatkom mnohých hráčov mala zažiť svoje znovuzrodenie a to pod taktovkou spoločnosti ReedPop, ktorá má na starosti výstavy ako PAX East.

Tento triumfálny návrat však dostáva fatálne rany. Podľa IGN sa totiž výstavy neplánujú zúčastniť ani Microsoft ani Nintendo a ani Sony. Tým pádom bude E3 2023 defacto bez jediného výrobcu konzol.

V prípade Sony nejde o príliš veľké prekvapenie, nakoľko spoločnosť ignorovala posledné E3 výstavy a hlasne kritizovala organizátorov, no na druhej strane so zmenou organizátora existovala šanca na návrat. Čo sa týka Nintenda, tak japonská spoločnosť podľa zdrojov webu VGC „nemá dostatok plánovaného obsahu“ na to, aby mali čo ponúknuť na prezentácii a tak sa rozhodli nezúčastniť sa.

Čo sa však týka Microsoftu, tak tam ide určite o prekvapenie. Šéf Xboxu Phil Spencer je totiž veľkým zástancom E3 a aj keď Microsoft mal v posledných rokoch samostatnú prezentáciu popri E3 (ich výstava bola v inej budove vrámci LA), tak Microsoft sa vždy pripájal k E3 podujatiu. Navyše, Spencer v nedávnom rozhovore pre IGN potvrdil, že v júni plánuje Xbox svoju veľkú letnú prezentáciu taktiež vo forme fyzického podujatia a vzhľadom na dátum konania E3 by sme sa nedivili, ak by Xbox prezentácia bola práve v E3 období.

„Na výstavnej ploche bude určite chýbať ruch a rozsah stánkov držiteľa platformy. Je nešťastné, že sa fyzické podujatie vracia v čase, keď je spoločnosť Nintendo na konci životného cyklu Switchu, pričom tento rok nie sú žiadne náznaky zariadenia novej generácie," hovorí Piere Harding-Rolls, analytik Ampere, "Nie som si istý, či bude mať tento rok veľa hier, ktoré by mohlo ukázať, takže má zmysel ho vynechať.“

„(Sony) To nebráni v tom, aby v tom istom termíne usporiadal nejakú online prezentáciu, ale na základe nedávnej histórie by nebolo veľkým prekvapením, keby sme sa dozvedeli, že plánuje vynechať aj E3 2023," vysvetľuje. "Všetky tri spoločnosti majú účinnú stratégiu online prezentácie, ktorá im umožňuje flexibilne kombinovať a prispôsobovať svoje propagačné aktivity počas veľkých tradičných podujatí, pred nimi alebo po nich.“

Andy Robinson z webu VGC naznačil, že pred E3 2023 je potrebné skrotiť svoje očakávania na level Gamescomu. Zdá sa teda, že veľkolepá E3 z čias minulých je naozaj mŕtva.

E3 2023 sa uskutoční od 13. 6. 2023 do16. 6. 2023.

Zdroj: IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk