Ubisoft vyvíja AI pomocníka, ktorý pomôže vytvárať pokriky NPC postáv

Ubisoft vyvíja AI pomocníka, ktorý pomôže vytvárať pokriky NPC postáv

 

Okrem iného.

Ubisoft oznámil vytváranie nového nástroja, ktorý dostal pomenovanie „Ubisoft Ghostwriter.“ Jeho úlohou bude pomáhanie scenáristom a spisovateľom Ubisoftu pri tvorbe hier a jeho činnosť bude poháňať umelá inteligencia.

Úlohou Ubisoft Ghostwriter bude napríklad vytváranie prvotnej verzie zvukov a fráz, ktoré nutne nepotrebujú ruku vývojárov, no sú dôležité pri budovaní sveta. Napríklad keď v hre idete popri veľkom dave, ktorý na vás pokrikuje rôzne slová, tak práve tieto slová by mohli byť vytvárané týmto nástrojom. Teda, prvotné verzie takýchto slov. Ubisoft vývoj tohto nástroja odôvodňuje tým, že by to pomohlo naratívnym tímom sústrediť sa na dôležité aspekty scenára a tieto repetitívne úlohy ponechať na Ubisoft Ghostwriter.

„Predstavujeme Ubisoft Ghostwriter, vlastný nástroj umelej inteligencie, ktorého cieľom je podporiť našich scenáristov generovaním prvého návrhu štekov NPC - fráz alebo zvukov vydávaných NPC pri interakcii hráčov s herným svetom. Tento nástroj bol vytvorený v spolupráci so scenáristami na vytváranie realistickejších interakcií NPC generovaním variácií dialógov. Pozrite sa, ako naše tímy využijú umelú inteligenciu na zvládnutie opakujúcich sa úloh a uvoľnia si čas na prácu na iných kľúčových prvkoch hry.“

Aj keď prínosy takéhoto nástroja sú určite veľké, tak reakcie verejnosti a vývojárov hier sú rôznorodé a často negatívne. Scenáristka štúdia Sony Santa Monica Alanah Pearce napísala na sociálnych sieťach: „Pre mňa ako spisovateľa je úprava skriptov/dialógov generovaných umelou inteligenciou časovo oveľa náročnejšia ako písanie vlastných dočasných riadkov. Bol by som oveľa radšej, keby štúdia AAA použili rozpočet, ktorý stojí vytvorenie takýchto nástrojov, na to, aby si najali viac scenáristov."

Zdroj: Ubisoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk