Najlepším vydavateľom za rok 2022 podľa Metacritic je Sony

Najlepším vydavateľom za rok 2022 podľa Metacritic je Sony

 

Konzolový výrobca strieda konzolového výrobcu.

Známy web Metacritic zverejnil 13. verziu svojho pravidelného rebríčka hodnotenia herných vydavateľov. A víťazom tohto ročníka sa stala spoločnosť Sony Interactive Entertainment. Tá vydala v roku 2022 15 hodnotených produktov (do tohto rebríčka sa rátajú aj remaky a remastery), pričom priemer týchto hier dosiahol číslo 85,6/100. Zatiaľ čo hry ako Horizon Forbidden West, God of War: Ragnarok či PC port God of War vyťahovali toto číslo nahor, tak MLB The Show 22 (s priemerom hodnotení 77) stiahol toto číslo jemne nadol.

Na druhom mieste sa umiestnilo vydavateľstvo Paradox Interactive so šiestimi hodnotenými hrami a skvelou strategickou hrou Crusader Kings III. Na treťom mieste sa umiestnil Activision Blizzard s hrami ako Modern Warfare II, World of Warcraft: Dragonflight či Overwatch 2 a priemerom hodnotení 76,5/100. TOP 5 uzatvárajú ešte Focus Entertainment (A Plague Tale: Requiem) a Take-Two (Marvel’s Midnight Suns a The Quarry).

Naopak, do rebríčku sa vôbec nedostal Microsoft, ktorý celý rebríček v roku 2021 vyhral. Dôvodom nie je ani fakt, že by vydané hry Microsoftu boli zlé, ale skôr to, že ich množstvo (3) nestačilo na to, aby bol Microsoft do tohto rebríčka nominovaný.

Veľa vody nenamútilo ani Nintendo, ktoré sa umiestnilo až na 12. mieste s priemerom hodnotení s celkovým skóre 280,4 bodov. Z veľkých vydavateľov sa nemá čím chváliť ani Ubisoft, ktorý obsadil 38. miesto zo 45 hodnotených spoločností so skóre 232,6.

Zdroj: Metacritic

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk