Viac o expanzii Cyberpunk 2077 sa dozvieme v júni a CDPR vysvetlilo aj reštart Zaklínač hry

Viac o expanzii Cyberpunk 2077 sa dozvieme v júni a CDPR vysvetlilo aj reštart Zaklínač hry

 

Nové poznatky priamo od vedenia.

Počas prezentácie svojich výsledkov prezradila spoločnosť CD Projekt obdobie, kedy začne viac rozprávať o plánovanej expanzii pre Cyberpunk 2077 s názvom Phantom Liberty. Marketingová kampaň sa začne v júni tohto roka, čo celkom jasne naznačuje, že vydanie v roku 2023 by nemalo hráčom uniknúť.

Štúdio taktiež zverejnilo finančné výsledky a rok 2022 priniesol tržby vo výške 952,6 milióna zlotých čo je v prepočte takmer 204 miliónov €. Z toho bolo 74 miliónov € (347,1 milióna zlotých) čistého zisku, čiže marže CD Projektu boli na úrovni 36,4%.

Štúdio taktiež zverejnilo tradičný graf rozloženia vývojárskej sily. Najväčšia časť štúdia pracuje aj naďalej na expanzii Phantom Liberty a zvýšil sa aj počet vývojárov, ktorí podporujú Cyberpunk 2077. Taktiež sa zvýšil počet vývojárov štúdia, ktorí pracujú na novej Zaklínačskej hre – Polaris. Celkový počet zamestnancov CD Projekt prekonal hranicu 1000.

Zaujímavá je však hlavne tabuľka tržieb. Tá totiž hovorí o tom, že predaje Cyberpunk 2077 boli v roku 2022 vyššie ako v roku 2021, čo sa dá z časti pripísať natívnej verzii pre Xbox Series X/S a PlayStation 5 a taktiež aj úspechu anime seriálu Cyberpunk: Edgerunners.

CD Projekt však musel aj vysvetľovať. Pred časom sme sa totiž dozvedeli, že nový spin-off zo sveta Zaklínača s názvom Project Sirius bol reštartovaný. Podľa finančného šéfa spoločnosti Piotra Nielubowicza to však bolo nutné a aj keď išlo o ťažké rozhodnutie, tak podľa vedenia spoločnosti išlo o správne rozhodnutie: „Som si vedomý, že nie je dobré počuť od spoločnosti, že sa projekt prehodnocuje. Ale zároveň, aby sme zostali inovatívni, musíme experimentovať a byť odvážni pri skúšaní nových ciest a mať všetko pod kontrolou a držať správny kurz, najmä pri projekte, ktorý je pre nás nový z hľadiska dizajnu, vyvíjaný novým štúdiom v našej rodine.“

„Musíme neustále vyhodnocovať situáciu, ako postupujeme ďalej. Je lepšie znížiť náklady na začiatku - a v prípade potreby aj reštartovať - ako pokračovať ďalej. V dôsledku tohto prístupu sme zaznamenali negatívne výsledky našej ďalšej prevádzkovej činnosti spojené so znížením hodnoty v súvislosti s projektom Sirius, o ktorom sme informovali pred 10 dňami."

Zdroj: CDPR

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk