Meta ohlásila nový VR headset Meta Quest 3

Meta ohlásila nový VR headset Meta Quest 3

 

Cena a podrobnosti.

Spoločnosť Meta ohlásila novú generáciu svojho VR headsetu, ktorý dostal logický názov Meta Quest 3. A ide o celkom atraktívny balíček pre fanúšikov virtuálnej reality. Jeho vydanie je naplánované na jeseň tohto roka a 128GB verzia headsetu bude stáť 499,99$. Meta taktiež plánuje verzie headsetu s vyššou kapacitou.

Meta Quest 3 prinesie vyššie rozlíšenie, vysoký výkon a „prelomové Meta Reality technológie“ v štýlovejšom a pohodlnejšom balíčku. Ide o prvý Meta Quest headset s novou generáciou Snapdragon čipsetu, ktorý podľa tvrdení spoločnosti prinesie dvojnásobný výkon oproti Meta Quest 2.

Náhlavná súprava má o 40 % tenší optický profil ako Quest 2 a prepracované ovládače Touch Plus "so zjednodušeným a ergonomickejším tvarom".

Quest 3 bude kompatibilný s knižnicou viac ako 500 VR hier, aplikácií a zážitkov z Quest 2: „V zariadení Quest 3 vám naša najlepšia technológia Meta Reality vo svojej triede umožní plynulo prepojiť fyzický svet s virtuálnym," tvrdí spoločnosť Meta. "Tieto nové zážitky idú nad rámec dnešnej zmiešanej reality tým, že inteligentne chápu a reagujú na objekty vo vašom fyzickom priestore a umožňujú vám pohybovať sa v tomto priestore prirodzeným, intuitívnym spôsobom, ktorý bol predtým takmer nemožný."High-fidelity color Passthrough", inovatívne strojové učenie a priestorové chápanie vám umožnia komunikovať s virtuálnym obsahom a fyzickým svetom súčasne, čo vytvára neobmedzené možnosti na skúmanie. Teraz si môžete zahrať virtuálnu stolnú hru na kuchynskom stole s aplikáciou Demeo, vyzdobiť si obývačku virtuálnym umením vďaka aplikácii Painting VR alebo sa ponoriť do plne pohlcujúceho sveta a robiť veci, ktoré inak jednoducho nie sú možné.“

Viac informácií o headsete sa dozvieme 27. septembra.

Spolu s ohlásením Meta Quest 3 oznámila spoločnosť, že od 4. júna znižuje cenu Meta Quest 2, ktorý bude stáť 299,99$ v 128GB verzii a 349,99$ v 256GB verzii.

Zdroj: Meta

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk