Embracer údajne zvažuje odpredaj tvorcov Borderlands, štúdia Gearbox Software

Embracer údajne zvažuje odpredaj tvorcov Borderlands, štúdia Gearbox Software

 

Problémy pokračujú.

Katastrofálny rok spoločnosti Embracer Group pokračuje. Po tom, čo padla ústna dohoda so saudskou spoločnosťou Savyy Games Group v hodnote 2 miliárd dolárov oznámila spoločnosť Embracer nutnosť reštrukturalizácie, škrtov a rušenia projektov.

Prvé obete sú už známe. Embracer zatvoril menšie štúdio Campfire Cabal, no oveľa väčšou ranou pre hráčsku obec bolo zatvorenie štúdia Volition, ktoré vytvorilo série Red Faction a Saints Row. Zdá sa však, že ani toto nestačí, nakoľko Reuters informuje o tom, že Embracer Group zvažuje odpredaj štúdia Gearbox Software.

„Spoločnosť Embracer zvažuje predaj spoločnosti, ktorá je známa vďaka strieľačke z pohľadu prvej osoby Borderlands, po tom, čo o ňu prejavili záujem tretie strany, uviedli dvaja z týchto ľudí. Predstavitelia spoločností Embracer a Goldman Sachs sa odmietli vyjadriť. Spoločnosť Aream nereagovala na žiadosti o komentár,“ píše Reuters.

Embracer Group oznámilo v júni tohto roka plán reštrukturalizácie, ktorý má znížiť dlhy spoločnosti zo 16,7 miliardy SEK (1,5 miliardy dolárov) na 10 miliárd SEK (903 miliónov dolárov). A aj keď zatvorenie Volition a Campfire Cabal určite prinesie úľavu financiám spoločnosti, tak obeťou sa možno stane aj Gearbox, aj keď v tomto prípade by sa zachovala existencia štúdia.

Embracer Group kúpil štúdio Gearbox vo februári 2021 za 1,4 miliardy dolárov: „Marketingové materiály Gearboxu sú už k dispozícii pre potenciálnych kupcov, ktorí pozostávajú najmä z medzinárodných herných skupín, uviedli dvaja z týchto ľudí. Zdroje, ktoré si želali zostať v anonymite, keďže ide o dôvernú záležitosť, upozornili, že k dohode nemusí dôjsť,“ dodala agentúra Reuters.

Zdroj: Reuters

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk