SEGA zrušila hru Hyenas a ďalšie projekty svojich európskych štúdií

SEGA zrušila hru Hyenas a ďalšie projekty svojich európskych štúdií

 

Ďalšia reštrukturalizácia.

Herný priemysel nezažíva najlepšie časy a to aj napriek tomu, že hráči sa v roku 2023 nemajú veľmi na čo sťažovať. Redukcie, škrty a reštrukturalizácie sú na dennom poriadku a teraz sa do zoznamu pridáva vydavateľstvo SEGA.

Táto spoločnosť oznámila ozdravný plán, ktorý implementuje štrukturálne reformy hlavne v Európskych štúdiách vydavateľstva. Ten by mal vyústiť v „rekordnú stratu“ za finančný rok, ktorý sa končí 31. marcom 2024 a to vo výške 14,3 miliary jenov (91 miliónov €).

„Skupina spoločnosti si stanovila oblasť spotrebného tovaru ako jednu z oblastí svojho rastu a v posledných rokoch dosiahla rýchly rast príjmov prostredníctvom podpory globálneho brandingu svojich existujúcich IP a ďalších opatrení. Na druhej strane sa podnikateľské prostredie v oblasti spotrebného tovaru rýchlo menilo, vrátane reakčného poklesu dopytu v oblasti COVID-19 a hospodárskeho poklesu v dôsledku inflácie v európskom regióne, a ziskovosť sa znížila najmä v európskych základniach.“

SEGA tak s okamžitou platnosťou zrušila hru Hyenas, ktorú vyvíjalo štúdio Creative Assembly a taktiež aj ďalšie neohlásené hry, ktoré vyvíjali štúdiá v Európe. Očakáva sa tak aj prepúšťanie v štúdiu Creative Assembly v snahe „znížiť fixné výdavky“ s účelom „zlepšenia ziskovosti v Európe.“ Na podrobné čísla si však budeme musieť počkať.

SEGA má v Európe 5 štúdií - spomínané Creative Assembly (Total War, Alien Isolation), Sports Interactive (Football Manager), Aplitude Studios (Humankind), Hardlight (mobilné hry) a Two Point (Two Point Campus). 

Zdroj: SEGA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk