Rozprávka o medovníkovej chalúpke už aj ako aplikácia pre iPad

Azda každý z nás sa rád vracia v spomienkach do detstva, ku ktorému neodmysliteľne patria aj rozprávkové príbehy. Zbierku rozprávok od Pavla Dobšinského isto netreba nikomu bližšie predstavovať. Jedna z najznámejších, O Medovníkovej chalúpke, vyšla v týchto dňoch z dielne spoločnosti Mitumo s.r.o. ako ilustrovaná interaktívna aplikácia pre zariadenia iPad

Príchodom novej generácie inteligentných zariadení sa otvárajú možnosti, ktoré posúvajú tvorbu kníh do nových rozmerov,“ hovorí Martin Onderka zo spoločnosti Mitumo, s.r.o.. Na desiatich stranách pestrofarebnej aplikácie tak nájde používateľ okrem nádherných ilustrácií výtvarníčky Alžbety Kováčovej aj mnoho interaktívnych a zvukových prvkov - kvílenie ježibaby, lietanie motýľov a vtákov, lezenie pavúkov, húkanie sovy, mľaskanie pri pojedaní medovníkov, hrmot riadu alebo pískanie čajníka. 

Spoločnosť Mitumo, s.r.o. sa začala tvorbe aplikácií venovať v roku 2011. „Kniha pod rukami čitateľa doslova ožíva a sprostredkováva nový druh zábavy. Priamou aktívnou komunikáciou príbehu je používateľ pútavo vtiahnutý do deja. Preto aj my vnímame tieto knižky ako novú éru rozprávok v kontexte používania a využitia nových technológií,“ vysvetlil Martin Onderka. Rozprávku mimo iné sprevádza nahovorený text pre tých najmenších, čo ešte nevedia čítať.

V týchto dňoch bola aplikácia O Medovníkovej chalúpke uvedená do predaja v Appstore v knižnej kategórii Books pre zariadenia iPad. Rozprávka je primárne určená pre deti vo veku 4+, v textovej aj hovorenej forme, zatiaľ v slovenskom jazyku. Momentálne sa pripravujú ďalšie funkcie, ako napríklad možnosť nahovoriť rozprávku samotným rodičom. Takisto sa pracuje na výrobe ďalších populárnych príbehov zo zbierky Pavla Dobšinského vo verzii pre iPad.

zdroj: TS

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk