Fotografická novinka od Samsung - NX300

Samsung oznámila, že uvádza na trh nový vlajkový model svojej série NX – Samsung NX300. Fotoaparát NX300 znovu zvyšuje latku kompaktným fotoaparátom (CSC), pretože ponúka výnimočnú kombináciu vlastností, funkcií a štýlovosti pre fotografovanie v každom okamihu. Samsung predstavil aj nový 2D/3D objektív NX s ohniskovou vzdialenosťou 45 mm a svetelnosťou F1.8, čo je prvý 3D systém s jedným objektívom, ktorý je schopný robiť fotografie a video vo Full HD rozlíšení v 3D kvalite.

Základom kvality obrazu NX300 je úplne nový 20,3-megapixelový snímač APS-CMOS, ktorý dokáže zachytiť detaily vo vysokej kvalite. Fotografie sa vyznačujú vernými živými farbami a sú za všetkých svetelných podmienok ostré a jasné. Široký rozsah citlivosti (ISO 100-25600) ďalej zvyšuje výkon prístroja a umožňuje používateľom zachytávať vyvážené obrázky aj v tej najväčšej tme. Systém automatického ostrenia Hybrid Auto Focus (AF) poskytuje rýchlu a presnú fázovú detekciu a detekciu kontrastu, zatiaľ čo uzávierka s rýchlosťou 1/6000 sekundy a režim nepretržitého fotografovania rýchlosťou 8,6 snímok za sekundu sú zárukou, že nikdy nezmeškáte to dôležité.

Obrazový procesor DRIMe IV, vyvinutý spoločnosťou Samsung, predstavuje výrazný pokrok čo do rýchlosti aj kvality obrazu. DRIMe IV umožňuje lepšiu reprodukciu farieb a vyššiu redukciu šumu a podporuje aj nahrávanie 2D a 3D Full HD videa v rozlíšení 1080p (v kombinácii s novým 2D/3D objektívom s ohniskovou vzdialenosťou 45 mm).

AMOLED displej s uhlopriečkou 84 mm spríjemňuje zhotovovanie a následné prezeranie fotografií či prehrávanie videa. Ovládanie pomocou hybridnej dotykovej obrazovky a manuálneho päťcestného tlačidlového rozhrania je jednoduché a intuitívne. Nastaviteľný displej uľahčuje fotografovanie z vysokých a nízkych uhlov a umožňuje tak zachytiť svet z akejkoľvek perspektívy.

„Systém Samsung NX sa od svojho uvedenia na trh v roku 2010 stal synonymom pre inovácie a dizajn a širokej verejnosti sprístupnil najlepšie technológie digitálneho zobrazovania, aby tým akokoľvek utrpel štýl. NX300 na túto osvedčenú tradíciu ďalej nadväzuje. Sme rovnako hrdí na to, že môžeme v rámci NX300 predstaviť prvý 3D systém s jedným objektívom, čo používateľom po celom svete otvára úplne nové možnosti v oblasti 3D fotografovania a nahrávania videa,“ uviedol Myoung Sup Han, senior viceprezident a riaditeľ divízie Digital Imaging spoločnosti Samsung Electronics.

 

Jednoduché používanie a zaujímavý retro dizajn

Kompaktný NX300 zjednodušuje a uľahčuje fotografovanie tak, že s minimálnymi technickými znalosťami či s vynaložením minimálneho množstva času na nastavenie parametrov, vyzerajú zábery profesionálne. Pri použití režimu Smart môžu používatelia vyberať zo 14 rôznych nastavení, napr. kreatívna snímka, krajina, presvetlené scény či zastavenie pohybu, ktoré automaticky upravia také parametre ako clonu a rýchlosť uzávierky, aby bolo v požadovanej situácii možné získať čo možno najlepšiu snímku. NX300 tiež obsahuje funkciu i-Depth, ktorou sa pomocou jedinečného systému i-Function, ktorým sú výrobky radu NX vybavené, ľahko a jednoducho nastaví hĺbka obrazu, čo používateľom umožňuje zmeniť parametre fotoaparátu pomocou samotného objektívu, a upraviť tak obraz bez nutnosti odvrátiť pozornosť od fotografovaného objektu.

 

Dizajn radu NX sa vracia

NX300 sa vyznačuje štýlovým, ale napriek tomu jednoduchým, retro prevedením a je k dispozícii buď v čiernej alebo bielej farbe s kontrastným strieborným prúžkom, ktorý mu dodáva na elegancii.

 

Okamžité zdieľanie prostredníctvom vylepšenej Wi-Fi konektivity

Wi-Fi konektivita fotoaparátu NX300 umožňuje používateľom okamžite a bezpečne prenášať obľúbené fotografie medzi fotoaparátom a inteligentným telefónom (alebo tabletom). Pre pripojenie inteligentného telefónu k fotoaparátu si používateľ musí do svojho telefónu alebo tabletu jednoducho stiahnuť aplikáciu Samsung SMART CAMERA, ktorá je k dispozícii pre operačný systém Android aj pre iOS, a podľa jednoduchého návodu vytvoriť bezpečné pripojenie k fotoaparátu. Fotoaparát NX300 je schopný rozpoznať inteligentný telefón a automaticky sa k nemu bezdrôtovo pripojiť, ak je aktivovaná ktorákoľvek z funkcií aplikácie SMART CAMERA. Patrí sem funkcia AutoShare, ktorá na váš inteligentný telefón automaticky odošle do úschovy všetky fotografie vo vysokej kvalite, a funkcia Mobile Link, ktorá používateľom umožňuje vyberať a presúvať obrázky alebo albumy z fotoaparátu priamo na mobilný telefón podľa vlastných preferencií. Aplikácia SMART CAMERA v NX300 disponuje tiež funkciou Remote Viewfinder („vzdialený hľadáčik“), ktorá umožňuje tvorbu ešte vynaliezavejších a zaujímavejších fotografií.

Vylepšená Wi-Fi konektivita fotoaparátu NX300 umožňuje používateľom zdieľať s priateľmi a príbuznými fotografie cez stránky sociálnych sietí priamo z fotoaparátu, a to pomocou tlačidla DIRECT LINK. Prípadne je možné fotografie prostredníctvom AllShare Play automaticky zálohovať alebo ukladať v cloude. Obrázky sú tak vždy bezpečne uložené a ľahko k dispozícii.

Technická špecifikácia NX300

 

Špecifikácie 2D/3D objektívu s ohniskovou vzdialenosťou 45 mm

2D/3D objektív Samsung s ohniskovou vzdialenosťou 45 mm (predáva sa samostatne) je vstupenkou do zaujímavého sveta trojrozmerných zobrazení. Ide o vôbec prvý objektív pre bežný fotoaparát vybavený 3D systémom s jedinou šošovkou. Pomocou fotoaparátu NX300 s 2D/3D objektívom Samsung s ohniskovou vzdialenosťou 45 mm je možné robiť bežné fotografie i videonahrávky v rozlíšení Full HD/1080p a zároveň ide o jediný kompaktný fotoaparát, ktorý podporuje 3D zobrazenie a 3D filmy. NX300 je tiež kompatibilný s celým radom NX objektívov a doplnkov v profesionálnej kvalite od spoločnosti Samsung, čo používateľom v honbe za dokonalým záberom ponúka úplne bezkonkurenčné možnosti.

 

 

zdroj: Samsung

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk