Nové dotykové zariadenia pre Windows 8 od Lenovo

Lenovo na tohtoročnom veľtrhu Consumer Electronics Show (CES) predstavila svoje nové dotykovo optimalizované zariadenia pre Windows 8 zo spotrebiteľskej i business oblasti. Hlavnými novinkami sú prírastky Ultrabookov do radu IdeaPad U, multimediálne notebooky IdeaPad radu Z a notebooky ThinkPad Edge E431 a E531 určené pre užívateľov z radov SMB, ktoré prinášajú Lenovo OneLink technológiu pre nové možnosti dokovania.

"Ľudia majú radi dotykové ovládanie. V dnešnom PC svete je doslova všade a je tiež hnacou silou nových interakcií so zariadeniami a digitálnym obsahom," povedal Vladimír Varzaly, Country Sales Manager spoločnosti Lenovo. "Integrovali sme dotykové schopnosti do našich spotrebiteľských počítačov tak, že máme k dispozícii jedno z najväčších portfólií dotykových produktov pre Windows 8 vôbec."

Ľahký a tenký IdeaPad U a rad Z

Ultrabooky Lenovo IdeaPad U310 a U410 s novou podporou dotykového ovládania 10 prstami posúvajú pojem "ľahký a tenký" na ďalšiu úroveň. Tieto Ultrabooky sú pri iba 18 mm hrúbke mobilné a rýchle - s funkciou Instant Resume sa zo spánku prebudia za jednu sekundu. Prichádzajú až s 3. generáciou procesorov Intel Core i7, najnovšou grafikou NVIDIA GeForce s DirectX 11 a pre celodenné používanie aj s predĺženou výdržou batérie.

Notebooky IdeaPad Z400 a Z500 sú optimalizované pre dotykové užívateľské rozhranie Windows 8 a podporujú 10 bodové ovládanie dotykom. Pre zvukový zážitok sú vybavené Dolby Home Theatre v4 a špeciálnymi stereo reproduktormi pre extra basy. Novinky prichádzajú s až 3. generáciou procesorov Intel Core i7 so štandardným napätím a grafickou technológiou NVIDIA GeForce. Tieto notebooky ponúkajú spotrebiteľom 14, resp. 15,6 palcový dotykový displej, ktorý umocňuje zážitok z Windows 8. Podsvietená AccuType klávesnica umožňuje užívateľom pohodlné písanie aj v tme.

 

Notebooky ThinkPad Edge s technológiou OneLink

ThinkPad Edge E431 a E531 sú prvé notebooky ThinkPad zahŕňajúce úplne novú technológiu Lenovo OneLink. Toto unikátne rozhranie navrhnuté tak, aby ponúkalo jednoduchosť prostredníctvom jediného kábla, eliminuje spleť káblov bez vplyvu na výkon. Prvým zariadením s podporou novej technológie je nový ThinkPad OneLink Dock. Prostredníctvom natívneho videa s vyhradenými HDMI a audio portami ponúka vynikajúci grafický a zvukový výkon a vďaka štyrom USB portom môže tiež hrať úlohu hostiteľa pre rôzne príslušenstvá. Táto priemyselne jedinečná technológia bude tiež umožňovať nabíjať notebook a mobilné zariadenia. Lenovo plánuje v roku 2013 ponúknuť ďalšie zariadenia OneLink. Okrem dotykových schopností sú štíhle notebooky ThinkPad Edge E431 a E531 vybavené vylepšenými možnosťami grafiky pre živšie zobrazenie na Full HD displejoch a päťtlačidlovým clickpadom umožňujúcim používateľom ovládať funkcie Windows 8 pomocou klávesnice.

 

Cena a dostupnosť

Očakáva sa, že IdeaPad Z500 a IdeaPad U410 budú dostupné celosvetovo v apríli, modely IdeaPad Z400 a IdeaPad U310 v marci. ThinkPad Edge E431 a E531 budú dostupné celosvetovo v máji, rovnako ako aj ThinkPad OneLink Dock.

 

zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk