Samsung notebook Series 7 Chronos a ultrabook Series 7 Ultra predstavený

Samsung predstavil dvoch nových členov svojho produktového portfólia – vylepšený notebook Series 7 Chronos, ktorý je v tenkom a ľahkom prevedení, a ultrabook Series 7 Ultra, ktorý posúva túto kategóriu na úplne novú úroveň. Ponúka vyšší výkon, lepšiu grafiku a dotykové ovládanie.

 

 

Notebook Series 7 Chronos

Series 7 Chronos ponúka väčší výkon pre profesionálnych používateľov a nové softvérové riešenie RAMaccelerator, ktoré poskytuje až 150% nárast rýchlosti pre prehliadanie internetu a spustené aplikácie tým, že využíva existujúcu pamäť. Notebook podporuje viacdotykové ovládanie (multi-touch), vďaka ktorému vie na touchpade spracovať viac dotykov naraz. Series 7 Chronos má celohliníkové telo a nasleduje tak dizajn svojho predchodcu. Disponuje štvorjadrovým procesorom Intel s až 16GB pamäťou, až 1TB úložným priestorom a vyhradenými 2GB externej grafiky v tenkej základnej doske, ktorá má len 20,9 mm.

Zvýšená výkonnosť a efektívnosť Series 7 Chronos umožňuje vytvárať kedykoľvek a kdekoľvek veľké súbory na profesionálne použitie. Nový Series 7 Chronos vychádza v ústrety potrebám profesionálov a ponúka vysoké rozlíšenie, Full HD displej (1920x1080), rovnako tak ako bohatý zvuk s JBL reproduktormi, rozšírenú grafiku pre zložité úlohy a predĺženú výdrž batérie na 11 hodín. Laptop sa dokáže prebudiť z režimu spánku len za dve sekundy a zapne sa počas dvanástich sekúnd. Je tak v okamihu k dispozícii a používateľ má ihneď prístup k čomukoľvek, čo pre svoju prácu potrebuje, bez zbytočného zdržania.

„Rok 2012 bol rokom notebookov Samsung – rozšírili sme našu ponuku a využili sme nové dizajny a dopyt spotrebiteľov, čo viedlo k výraznému rastu v tomto odvetví,“ povedal David Song, senior viceprezident IT & Mobilných komunikácií spoločnosti Samsung Electronics. „V roku 2013 sa budeme aj naďalej sústrediť na inovatívne produkty, ktoré budú vyhovovať životným štýlom spotrebiteľov a zároveň zachovajú špičkový dizajn produktov Samsung a výkonnostný štandard. Produkty Series 7 Chronos a Ultra sú len dvoma príkladmi toho, čo od nás môžete počas roka očakávať,“ dodal.

 

Ultrabook Series 7 Ultra

Series 7 Ultra ponúka vyššiu mobilitu a výkonnosť v ultratenkom a ľahkom, celohliníkovom tele. Series 7 Ultra, navrhnutý ako vrcholný ultrabook pre multimédiá, ponúka skvelý vizuálny zážitok rovnako ako výborný zvuk. Užite si videá a obrázky na Full HD displeji (1920x1080), zatiaľ čo JBL reproduktory a AMD grafika dokreslia celý zážitok. Displej je jasnejší a širší ako u predchádzajúcich modelov a prináša 178° zorný uhol, vďaka čomu môžete ľahko zdieľať obsah s priateľmi aj rodinou alebo prácu s kolegami.

Výdrž batérie je až osem hodín a používateľ tak môže byť pripojený celý deň. Najnovšie procesory Intel Core i5 alebo i7 s až 256GB SSD úložného miesta poskytujú potrebný výkon aj tým najnáročnejším používateľom. Vďaka intuitívnemu viacdotykovému ovládaniu a zapnutiu počas šiestich sekúnd laptop maximalizuje produktivitu práce. Prístroj bude tiež dostupný s 4G LTE konektivitou. Štandardom budú tri USB 3.0 porty a tiež LAN port a tenký bezpečnostný slot, ktorý pomôže zabezpečiť bezpečné pripojenie prístroja, ak to bude potrebné.


zdroj: Samsung

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk