Foto-video novinky od Samsungu predstavené na CES

Samsung uviedol vylepšenú Samsung Smart Cameru a Samsung WB250F/WB200F, WB2100, WB800F, WB30F, DV150F, ST150F, ST72, ES95 ako novinky v sérii WB modelov s dlhým zoomom, DV sériu Dual View a ST sériu Style Feature fotoaparátov a kameru QF30. Tie predstavujú zariadenia, ktoré kombinujú vysoký optický výkon a klasický štýl so zvýšenou konektivitou inteligentných fotoaparátov.

 

 

Samsung WB250F

Nová vlajková loď, fotoaparát zo série WB s dlhým zoomom, používateľovi uľahčuje dosiahnutie výnimočnej kvality snímky s použitím štýlového fotoaparátu s klasickým dizajnom. WB250F (a WB200F) sa môže pochváliť vynikajúcou optickou výkonnosťou pre jednoduché zachytenie krásnych fotografií, 18x optickým zoomom, 14,2-Megapixelovým BSI CMOS (WB250F) alebo CCD (WB200F) senzorom a 24mm šošovkou. Vytvorený v klasickom dizajne zahŕňa hybridné dotykové rozhranie skladajúce sa z dotykovej LCD obrazovky a piatich navigačných tlačidiel, umožňuje tak používateľovi používať ovládanie podľa jeho preferencie. Pre fotografov, ktorí chcú získať čo najviac, je tu aj možnosť plne manuálneho ovládania s absolútnou kontrolou nad nastavením fotoaparátu.

WB250F/WB200F  technické špecifikácie:

Pre jednoduchú tvorbu dokonalých fotografií majú nové WB fotoaparáty aj módy ako „Best Face“, ktorý automaticky vyberie najlepší výraz tváre zo série fotografií, takže na skupinových fotkách budú všetci vyzerať perfektne. Rovnako tak funkcia SMART Mode a Motion Photo umožní používateľovi dosiahnuť profesionálnu kvalitu a kreativitu za akýchkoľvek podmienok. S pridaním Wi-Fi možností môžu používatelia zdieľať vysoko kvalitné snímky rýchlo a ľahko. WB250F je ešte doplnený vysúvacím bleskom a je dostupný v štyroch štýlových farbách: bielej, kobaltovo čiernej, šedej a červenej.


 

Samsung WB800F

WB800F je klasický fotoaparát s dlhým zoomom, 21x optickým zoomom a 16,3-Megapixelovým BSI CMOS senzorom pre úžasné fotografie pri nízkej intenzite svetla. Tento vysokovýkonný fotoaparát má vstavané hybridné užívateľské rozhranie, ktoré fotografovi umožňuje vybrať si ovládanie cez dotykový displej alebo päť navigačných tlačidiel. WB800F bude dostupný v bielej, kobaltovo čiernej a červenej farbe.

 

WB800F technické špecifikácie:


 

Samsung WB30F

WB30F je nový mini model radu s vlastnosťami WB modelu, zahŕňajúcimi 10x optický zoom a 24mm širokouhlú šošovku a ultra tenké telo, ktoré je len 17 mm hrubé. Extra funkcie obsiahnuté v tomto tenkom aparáte so štýlovým dizajnom zahŕňajú Magic Frame a Live Panorama, ktoré prinášajú ešte lepší zážitok z fotenia. WB30F bude dostupný v bielej, čiernej, červenej, fialovej a ružovej farbe.

WB30F technické špecifikácie:


 

Samsung WB2100

Novinka od spoločnosti Samsung disponuje teleobjektívom, ktorý dokáže v režime záznamu zachytiť pohybujúci sa predmet v plnom 1920x1080/60i vysokom rozlíšení. Spoločne s funkciou „filmový zoom“ sa môže fotograf stať aj režisérom a vytvárať verné a detailné zábery. V režime nahrávania je možné použiť 35x optický zoom.

16-megapixelový snímací senzor BSI CMOS zachytí profesionálny obraz aj v nepriaznivých podmienkach s využitím detekcie záberu, funkcia Smart Auto a technológii Low Night Shot.

V režime Panorama vidia používatelia výsledný obraz ešte pred jeho odfotografovaním. Stačí držať tlačidlo spúšte a prezerať celú scenériu na dostatočne veľkom LCD displeji s veľkosťou 3 palce (7,62 cm). Keďže je možné displej naklápať, môžu používatelia pohodlnejšie robiť snímky z nízkych a vysokých uhlov. Navyše vďaka funkcii optickej stabilizácie obrazu budú rozmazané fotografie minulosťou. Už nebude potrebné znova a znova fotiť rovnaký záber.

Samsung WB2100 bol navrhnutý s ohľadom na potreby zákazníka a dôraz bol kladený aj na praktické a pohodlné využitie.

Fotoaparát Samsung WB2100 bude dostupný v čiernej a červenej farbe.

WB2100 technické špecifikácie:


 

Samsung DV150F

DV150F kombinuje Wi-Fi konektivitu s 1,48" predným LCD, vďaka čomu je fotenie autoportrétov jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Perfektné portréty je možné fotiť s použitím funkcie DV150F Beauty Palette, ktorá umožňuje aplikovať na foteného jeden z mnohých Make-up úprav a okamžite tak portrét pretvoriť. Navyše, séria kreatívnych funkcií, akými je napr. Smart Filter 3.0, Motion Photo a Magic Frame, zjednoduší tvorbu zaujímavých a unikátnych fotiek, ktoré bude stáť za to zdieľať. Obrazová technológia DV150F, 16,2-Megapixelový CCD senzor, F2,5 25mm jasná šošovka a 5x optický zoom, prináša vynikajúcu kvalitu obrazu, ktorý môžete okamžite zdieľať cez Wi-Fi. DV150F má štýlové hliníkové telo a je dostupný v piatich rôznych farbách zahŕňajúcich slivkovú, limetkovo zelenú alebo svetloružovú.

 

DV150F technické špecifikácie:


 

Samsung ST150F

ST150F završuje rad nových inteligentných fotoaparátov. S 5x optickým zoomom a 25mm šošovkou je fotenie jasných svetlých fotiek ľahké a 16,2-Megapixelový CCD senzor prináša ostré a čisté výsledky. Wi-Fi konektivita umožňuje zdieľanie fotografií a ich nahrávanie na sociálne médiá priamo „za pochodu“ a predstavuje perfektný a ľahko pripojiteľný fotoaparát pre amatérskych fotografov a kreatívne osoby. Dostupný bude v štyroch farbách a prinesie jedinečnú jednoduchosť použitia, fotenie a zdieľanie skvelých snímok.

 

ST150F technické špecifikácie:


 

Samsung ST72

Samsung ST72 je kompaktný a štýlový fotoaparát, dokonale navrhnutý pre zachytenie jasných a živých fotografií a HD videí na cestách. S 16,2-megapixelovým CCD snímacím senzorom, 25mm širokouhlou F2,5 šošovkou a 5-násobným optickým zoomom dokáže ST72 vytvoriť fotografie vo vysokej kvalite za akýchkoľvek podmienok. S fotoaparátom je možné natáčať aj videozáznam v HD rozlíšení.

Funkcia Smart Auto zachytáva a analyzuje hlavné parametre scény, ktorú sa chystáte zachytiť a automaticky vyberie jeden zo 16tich prednastavených módov fotoaparátu, akými sú napríklad Portait, Action alebo Sunset, a zaistí tak vytvorenie najlepšej možnej fotografie.

Medzi ďalšie funkcie fotoaparátu patrí Smart Filter a Magic Frame, ktoré umožňujú používateľom rýchly prístup k sérii kreatívnych efektov. Smart Filter ponúka napríklad Cartoon Filter (kreslený obraz), Rybie oko, Retro alebo olejomaľby, a môžu tak získať naozaj unikátny vzhľad. Magic Frame používateľovi dáva na výber z 12tich prednastavených šablón, do ktorých môže fotený objekt zasadiť.

Okrem filtrov má ST72 tiež systém Perfect Portrait, ktorý pracuje s nedokonalosťami foteného objektu. Tento inovačný systém obsahuje mnoho užitočných módov, ako napríklad Beauty Shot, ktorý retušuje pleť foteného a dodá mu jasný a zdravý vzhľad, Face detection, ktorý automaticky rozpoznáva všetky subjekty a upravuje automatické zaostrenie a expozíciu, aby zabezpečila najlepšiu možnú kompozíciu, Self portrait, ktorý vydá zvukový signál vo chvíli, kedy sú tváre umiestnené v strede pred šošovkou, takže si môžete byť istí skvelým výsledkom. Medzi ďalšie funkcie patrí Smile detection, ktorá automaticky fotí až vo chvíli, keď detekuje úsmev u fotografovaných osôb, naopak funkcia Blink Detection Mode s fotografiou pracuje tak, že vyfotí sériu fotiek a pokiaľ u niekoho detekuje zatvorené oči, upraví fotografiu tak, že na finálnej snímke budú mať všetci oči otvorené. Samozrejmosťou je aj funkcia Red Eye Fix, ktorá automaticky upravuje červené oči na fotografii.

Ak budete chcieť fotiť naozaj veľké alebo široké scenérie, funkcia Live Panorama ST72, kombinovaná s 25mm širokouhlou šošovkou, zaistí, že vám na fotke nebude nič chýbať. Jednoducho podržíte spúšť a prezriete si fotoaparátom celú oblasť, ktorú chcete odfotografovať. ST72 za vás urobí všetku ťažkú prácu a vytvorí fantastickú panoramatickú snímku, ktorú budete milovať a zdieľať s priateľmi.

 

ST72 technické špecifikácie:


 

Samsung ES95

Kompaktný fotoaparát, ktorý ponúka skvelé fotografie pre každého. S 16,2-megapixelovým senzorom a 5x optickým zoomom garantuje zachytenie krásne ostrých fotiek vašich výnimočných momentov. Videozáznam s rozlíšením 1280 x 720p ponúka obraz v krištáľovo čistej kvalite.

Elegantná TFT LCD obrazovka s veľkosťou 67,5 mm (2,7 palcov) slúži na jednoduché prezeranie fotografií aj na cestách a je možné na nej ihneď označiť najobľúbenejšie fotografie a zdieľať ich s priateľmi a rodinou, nech už ste zachytili prvé krôčiky vášho dieťaťa alebo promóciu či svadbu.

Funkcia Smart Auto automaticky hodnotí a spracováva obraz, ktorý sa chystáte odfotiť a vyberie najvhodnejší zo 16tich prednastavených módov fotoaparátu, medzi ktoré patrí napríklad Portrét, Ohňostroj alebo Západ Slnka. Funkcia Object Tracking AF pomáha zachytiť čistý ostrý obraz aj v najnáročnejšom prostredí a sprostredkovať skvelé nerozmazané akčné momentky.

Inovačný systém Perfect Portrait ponúka rad funkcií, ktoré pomáhajú vytvoriť skvelé a bezchybné fotografie v každej situácii. Režimy ako napríklad Beauty shot okamžite rozjasní zobrazenie vášho záberu automatickým vyretušovaním pleti, odstránením kruhov pod očami, škvŕn a iných nedokonalostí, takže bude vždy vyzerať dokonale.

Smile shot rozpozná, keď sa všetci fotení usmievajú, a potom ich automaticky odfotí, takže vaše snímky budú vždy plné života. Podobne Blink Detection Mode spozná, ak ktokoľvek na portréte má zatvorené oči a Red Eye Fix odstráni ďalší častý problém fotografií, a to červené oči.

ES95 urobí ťažkú prácu za vás a vytvorí fotografie, ktoré priatelia a rodina vyžadujú. Často tak budete počuť vetu „Mohol by si, prosím, na túto fotku použiť tvoj fotoaparát?“

 

ES95 technické špecifikácie:

Samsung QF30

Nová videokamera Samsung QF30 disponuje senzorom 5M BSI CMOS, 20x optickým a 40x digitálnym zoomom. Kombinuje najmodernejšie Full HD technológie videokamery, Wi-Fi a novú funkciu živého vysielania, ktorá používateľovi umožní zdieľať nahrávky „za pochodu“ v reálnom čase s priateľmi a blízkymi. Najnovšia videokamera od spoločnosti Samsung sľubuje vysokú kvalitu videa vďaka využitiu inovačných a intuitívnych funkcií v praktickom a cenovo dostupnom balení.

Možnosť byť online je neoddeliteľnou súčasťou QF30. Integrované Wi-Fi pripojenie používateľom umožní nahrať videoklipy priamo z kamery na sieť. QF30 je tiež prvou videokamerou od spoločnosti Samsung s inovačnou funkciou živého vysielania, ktorá vznikla na základe partnerstva s Ustream, čo je popredná interaktívna vysielacia platforma, ktorá umožňuje komukoľvek vysielať pre neobmedzene veľké publikum a divákom sledovať a zapojiť sa do diania cez počítač, telefón či tablet. Všetko funguje tak, že sa kamera pripojí k službe Ustream cez Wi-Fi a vysiela vaše video v reálnom čase. Ustream môže byť tiež použité na monitoring domu – QF30 jednoducho nastavíte v akejkoľvek izbe a monitorujete váš dom cez súkromný Ustream kanál z práce, na cestách alebo kedykoľvek, keď nie ste doma.

Mobile Link poskytuje hladké spojenie medzi QF30 a inteligentným telefónom, takže môžete posielať videoklipy z jedného zariadenia na druhé úplne jednoducho. Používatelia si potom môžu kedykoľvek video znovu prehrať a užívať si svoje filmy priamo z telefónu alebo ich dokonca upravovať pomocou na to vytvorenej aplikácie pre inteligentné telefóny.

Funkcia Social Sharing umožňuje používateľovi nahrať videá na sociálne siete stlačením jediného tlačidla a poskytnúť tak okamžitý prístup všetkým, pre neho dôležitým, ľuďom. V prípade, že nie ste pripravení okamžite zdieľať svoje výtvory, PC Link ponúka automatické zálohovanie videí na internete, čím zaisťuje bezpečnosť vašich momentov.

Prácu s videami uľahčuje aj funkcia My Clip, ktorá používateľovi umožňuje označiť dobré scény stlačením jedného tlačidla a následne potom vybrané scény prehrať v sekvencii najlepších momentov.

Videokamera QF30 bude k dispozícii v čiernom a bielom prevedení a stane sa ideálnym partnerom pre všetkých, ktorí hľadajú videokameru s pokročilými technológiami a zároveň sa chcú vyhnúť prehnane komplikovaným funkciám.

 

QF30 technické špecifikácie:

 

zdroj: Samsung

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk