Prvý zakrivený OLED televízor na svete od Samsungu

Na medzinárodnom veľtrhu spotrebnej elektroniky (CES 2013) Samsung predstavil OLED TV so zakrivenou obrazovkou a prelomil tak ďalšiu hranicu inovácií v domácej zábave.

Obrazovka tohto OLED televízora je zľahka zakrivená, čím dáva zobrazovanému obsahu hĺbku pre ešte živší zážitok zo sledovania.

Spotrebitelia si navyše so zakrivenou OLED TV užijú pohlcujúci panoramatický efekt, ktorý momentálne na tradičných plochých televíznych obrazovkách nie je možný. Pri sledovaní špecifického obsahu, ako napríklad rozsiahlej krajiny alebo scény z prírody, vytvára zakrivená obrazovka efekt, ako by bol používateľ obrazom obklopený.

Využitím svojich odborných znalostí z oblasti zobrazovacej technológie sa spoločnosti Samsung podarilo optimalizovať kvalitu obrazu. Pre ľudské oko je sledovanie obsahu na zakrivenej OLED TV veľmi príjemné, pretože obrazovka je zakrivená tak, že vzdialenosť medzi divákom a televíznou obrazovkou je rovnaká skoro zo všetkých uhlov.

„Samsung je zameraný na vývoj inovatívnych televíznych riešení, ďaleko za hranicami toho, čo si spotrebitelia kedy dokázali predstaviť alebo čo by očakávali. V našej tradícii vývoja inovácií televízorov Samsung budeme pokračovať a aj naďalej budeme prinášať nové televízne technológie, ktoré pomôžu obohatiť životy používateľov,“ povedal HS Kim, výkonný viceprezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics.

 

zdroj: Samsung

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk