ASUS produkty na CES 2013

ASUS predstavil na veľtrhu CES produkty pre hráčov a domácu zábavu. Patrí medzi ne grafická karta ROG ARES II s dvoma grafickými procesormi AMD HD 7970 GHz Edition a USB D/A prevodník Xonar Essence One Muses Edition s hlavovým zosilňovačom. Predstavená bola aj základná doska Deluxe formátu Mini-ITX určená pre počítačové domáce kiná. Okrem toho ASUS ukázal výkonné SSD zariadenie ROG RAIDR Express pre stolové PC.

 

ROG ARES II

Grafická karta z limitovanej edície ROG ARES II je vybavená dvoma grafickými procesormi AMD Radeon HD 7970 GHz Edition. Jej štíhle dvojslotové prevedenie je vhodné pre celý rad počítačových skríň. ROG ARES II je v súčasnosti najrýchlejšia dostupná grafická karta na svete. Využíva nový hybridný systém chladenia, ktorý kombinuje chladenie kvapalinou a vzduchom. ROG ARES II prekonáva referenčnú kartu GeForce GTX 690 s dvoma grafickými procesormi o celých 13%. Napriek tomu je jej prevádzková teplota o 31 ° C nižšia.

ROG ARES II disponuje 6 GB grafickej pamäte GDDR5, takže aj v najnovších hrách v rozlíšení 1 920 × 1 200 a vyšších možno nastaviť maximálnu kvalitu zobrazenia. 20fázové napájanie s odolnými komponentami technológie Super Alloy Power so zvýšenou životnosťou dobre odoláva teplu a vysokému zaťaženiu. Vďaka tomu má karta ROG ARES II niekoľkonásobne dlhšiu životnosť ako referenčná karta GeForce GTX 690. Stabilitu karty ďalej zvyšuje digitálna regulácia napájania ASUS DIGI + VRM umožňujúca presné pretaktovania prostredníctvom pribaleného nástroja ASUS GPU Tweak.

 

Základ pre domáce kiná

Základná doska ASUS E2KM1-I Deluxe Mini-ITX je špeciálne navrhnutá pre kompaktné počítačové domáce kiná, ktoré v obývacej izbe zaberú len minimum miesta. Doska E2KM1-I Deluxe obsahuje dvojjadrový procesor AMD E2-2000 a grafickú kartu Radeon HD 7340 kompatibilný s DirectX 11, ktorá umožňuje prehrávanie videa v rozlíšení Full HD 1080p. Aj zásluhou týchto komponentov doska poskytuje vysoký výkon spojený s nízkymi požiadavkami na napájanie, ktoré sa odráža v dlhodobej úspore nákladov na elektrinu. Model E2KM1-I Deluxe využíva technológiu Wi-Fi GO!, ktorá slúži k bezdrôtovému prepojeniu s chytrými televízormi, PC, smartphonmi alebo tabletmi.

USB D / A prevodník ASUS Xonar Essence One Muses Edition s hlavovým zosilňovačom zabezpečuje zdokonalený zvukový výstup z PC na špičkovej hi-fi úrovni. Vďačí za to šestici kvalitných polovodičových operačných zosilňovačov Muses 01 od spoločnosti New Japan Radio Company, ktoré sú považované za jedny z najlepších komponentov v audio priemysle. Xonar Essence One Muses Edition využíva osemnásobné symetrické prevzorkovania zaisťujúce vyššiu presnosť zvukového podania bez straty zvukových detailov. K lepšiemu prednesu a zafarbeniu zvuku prispieva aj samostatný 600ohmový slúchadlový zosilňovač so širokým dynamickým rozsahom.

 

Rýchle úložisko ROG RAIDR Express pre stolné počítače

RAIDR Express predstavuje úložné SSD zariadenie pre hráčov, ktorí prahnú po maximálnom výkone svojho stolného PC. ROG RAIDR Express umožňuje vďaka väčšej šírke pásma rozhrania PCI Express výrazne rýchlejší prenos a načítanie dát v hrách ako jednotky SSD pripojené cez rozhranie SATA. Úložisko ROG RAIDR Express ponúka plnú kompatibilitu so všetkými najpoužívanejšími čipovými sadami a operačnými systémami a je možné ich použiť ako spúšťací disk pre celkové zvýšenie výkonu.

Technické parametre:

 

zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk