ASUS na CES 2013 - Transformer AIO, QUBE, monitory a vreckový router

ASUS na veľtrhu CES 2013 predstavil počítač Transformer AiO, prvý PC typu všetko v jednom na svete, ktoré využíva operačný systém Windows 8 a zároveň je vybavený odnímateľným 18,4 "displejom, ktorý sa dá samostatne využiť ako tablet so systémom Android. Okrem toho ASUS predstavil aj streamer médií Qube s Google TV s bohatou ponukou on-line zábavy na HDTV, monitory PA249Q ProArt a VG248QE Fast Gaming a tiež najmenší router na svete WL-330NUL, ktorý umožňuje bezdrôtové pripojenie na cestách.

 

ASUS Transformer AiO - prvý počítač typu všetko v jednom na svete s odnímateľným tabletom

Transformer AiO je prvým počítačom typu všetko v jednom na svete s odnímateľným displejom, ktorý je možné následne využiť ako samostatný tablet. Transformer AiO je plnohodnotný stolový PC s operačným systémom Windows 8, ktoré poháňajú procesory Intel Core 3. generácie a grafická karta NVIDIA GT 730mm, čo zaisťuje všestranný výkon. 18,4 "Full HD IPS displej ponúka obraz so širokými 178 ° pozorovacími uhlami. O zvuk sa nielen pri počúvaní hudby a sledovaní filmov stará technológia ASUS SonicMaster.
Zariadenie ponúka tri rôzne režimy použitia. Hneď ako od hlavnej PC stanice oddelíte displej, premení sa Transformer AiO v obrí tablet s dvoma rôznymi operačnými systémami. Technológia Wireless Remote Desktop sprostredkováva vysokorýchlostné bezdrôtové pripojenie k PC stanici, takže môžete prostredníctvom multidotykového displeja využívať systém Windows 8. Transformer AiO sa dá ale stlačením jediného tlačidla prepnúť do režimu samostatného tabletu so systémom Android 4.1, o ktorého chod sa stará štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra 3. Pomocou integrovaného držadla je možné tablet ľahko prenášať medzi miestnosťami. Zároveň je k dispozícii vstavaný stojan, takže tablet možno jednoducho postaviť na akýkoľvek stôl.

Streamer médií Qube s Google TV, hlasovým vyhľadávaním a pohybovým ovládaním

ASUS Qube s Google TV je kompaktné zábavné zariadenia so systémom Android, ktoré bez oneskorenia zásobuje HDTV najrôznejším on-line obsahom. Streamer je založený na najnovšej platforme Google TV a jedná sa o prvé podobné zariadenie, ktoré podporuje pohybové ovládanie a hlasové vyhľadávanie. Novinka je vybavená užívateľským rozhraním od ASUSu s možnosťou zoskupovať stiahnuté aplikácie a tým uľahčiť ich správu i pohyb medzi nimi. Služba Google Play ponúka okamžitý prístup k bohatej ponuke zábavného obsahu, vrátane filmov, TV relácií, aplikácií a hier. Streamer Qube s Google TV v rámci sledovania TV podporuje aj funkciu obraz v obraze a je vybavený webovým prehliadačom Chrome. Pohybové ovládanie sa uplatní pri ovládaní hier a okrem neho možno streamer ovládať tiež pomocou aplikácie Mobile Remote nainštalovanej na smartphonoch a tabletoch so systémom Android (aplikácia je dostupná v službe Google Play). Štandardne k zariadeniu dostanete aj 50 GB priestoru na úložisku ASUS WebStorage.

Monitory PA249Q ProArt a VG248QE Fast Gaming pre prácu aj zábavu

Profesionálny 24 " monitor PA249Q ProArt podporuje rozlíšenie 1920 × 1200, pomer strán 16: 10 a využíva technológiu IPS displeja so širokými 178 ° pozorovacími uhlami. PA249Q ProArt je už z výroby kalibrovaný na maximálnu presnosť zobrazenia v tejto kategórii (ΔE <5) a ponúka úpravy farieb v šiestich nezávislých osiach aj kvalitnú reprodukciu farebného priestoru - 99% Adobe RGB, 103% NTSC a 100% sRGB.

Technológia ASUS QuickFit Virtual Scale zobrazuje na displeji obrázky aj dokumenty v skutočnej veľkosti, aby mali užívatelia presný prehľad o tom, ako bude vyzerať konečný výsledok. Pomocou päťsmerovej navigačnej klávesy možno ľahko pristupovať k rôznym parametrom zobrazenie. Monitor tiež ponúka možnosť úpravy naklopenia, natočenie do strán, otočenie a výšky. Novinka je vybavená štyrmi portami USB 3.0, ktorých rýchlosť je oproti rozhraniu USB 2.0 až desaťkrát vyššia.

24 " monitor ASUS VG248QE bol navrhnutý pre najnáročnejších hráčov. Vďaka obnovovacej frekvencii 144 Hz a dobe odozvy 1 ms (šedá-šedá) monitor natívne podporuje vyššie herné snímkovania (nastavenie počtu snímok za sekundu), než je tomu u monitorov s obnovovacou frekvenciou 120 Hz či menej, čo prispieva k plynulejšiemu pohybu na obrazovke. VG248QE podporuje rozlíšenie Full HD 1920 × 1080 a je vybavený technológiou ASUS Smart Contrast Ratio, ktorá zaručuje ostré detaily aj v zle osvetlených herných prostrediach. Okrem toho monitor ASUS VG248QE podporuje technológiu NVIDIA 3D Vision 2 a je vybavený portami HDMI, DisplayPort a Dual-link DVI-D. Nezabudlo sa ani na pohodlie užívateľov, a preto môžete monitor naklápať, natáčať do strán, otáčať alebo nastavovať výšku.

WL-330NUL Pocket Router - najmenší Wi-Fi router na svete

ASUS WL-330NUL Pocket Router je najmenší plnohodnotný bezdrôtový router na svete, s ktorým je bezdrôtové pripojenie k internetu jednoduché aj mimo dosahu domácej či pracovnej siete. Tento router nie je väčší ako klasický USB flash disk a váži len 25 g. Napriek tomu je vybavený jedným ethernetovým portom pre pripojenie ku káblovej sieti a vstavaným modulom 802.11b/g/n Wi-Fi pre rozšírenie bezdrôtovej siete.

WL-330NUL Pocket Router sa napája z USB portu notebooku alebo priamo z elektrickej zásuvky a vytvára vlastný zabezpečený bezdrôtový hotspot pre jednoduché zdieľanie káblového či bezdrôtového pripojenia s viacerými bezdrôtovými zariadeniami. WL-330NUL Pocket Router možno tiež použiť ako ethernetový USB adaptér pre notebooky, ktorým chýba integrovaný ethernetový port, čo z neho robí ideálneho spoločníka na cesty.

DOSTUPNOSŤ A CENA

Nasledujúce produkty budú dostupné na vybraných trhoch u autorizovaných predajcov ASUS od nižšie uvedených termínov:

  • Počítač ASUS Transformer AiO bude dostupný od prvého štvrťroka 2013.
  • Streamer ASUS Qube s Google TV bude dostupný v USA od konca prvého štvrťroka 2013.
  • Monitor ASUS PA249Q ProArt bude v predaji od marca 2013.
  • Monitor ASUS VG248QE Fast Gaming bude v predaji od januára 2013.
  • ASUS WL-330NUL Pocket Router bude v predaji od februára 2013.

Technické parametre:

zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk