Novinky ASUS - GeForce GTX 650 Ti BOOST DirectCU II a HD 7790 DirectCU II

ASUS uviedol na trh niekoľko nových modelov grafických kariet s nedávno predstavenými jadrami NVIDIA a AMD. Grafická karta ASUS GeForce GTX 650 Ti BOOST DirectCU II využíva jadro NVIDIA GTX 650 Ti pretaktované na 1085 MHz, 2 GB grafickej pamäte GDDR5 a 192bitové rozhranie. Karta podporuje DirectX 11.1 a ponúka vysoký výkon, ktorý ocenia všetci hráči a počítačoví nadšenci.

Je vybavená chladením DirectCU II, odolnými komponenty Super Alloy Power a nástrojom GPU Tweak na ladenie karty. Model ASUS HD 7790 DirectCU II je založený na jadre AMD Radeon HD 7790 pretaktovanie na frekvencii 1 075 MHz a ponúka vďaka systému chladenia DirectCU II výrazne nižšie prevádzkové teploty, nižšiu hlučnosť a lepšie možnosti pretaktovania oproti referenčným kartám radu HD 7790.

DirectCU II: tichšie, výkonnejšie, chladnejšie

Systém chladenia DirectCU II je pripravený aj na extrémnu hernú záťaž. Využíva celomedené teplovodivé trubice, ktoré sú v priamom kontakte s grafickým jadrom. V prípade modelu ASUS GeForce GTX 650 Ti BOOST DirectCU II je chladič osadený 80mm ventilátorom so špeciálnymi lopatkami, ktoré minimalizujú vibrácie a znižujú hlučnosť. Pri modeli HD 7790 DirectCU II sú jeho súčasťou dva 80mm ventilátory a hliníkový kryt zlepšujúci rozptyl tepla.

ASUS HD 7790 DirectCU II

Karta HD 7790 DirectCU II určená do PCI Express 3.0 využíva 28nm grafický procesor s architektúrou AMD Graphics Core Next na frekvencii 1 075 MHz. Podporuje DirectX 11.1 a je vybavená 1 GB grafickej pamäte GDDR5 s taktom 6 400 MHz. Za atraktívnu cenu tak ponúka výborný výkon a dobré prevádzkové vlastnosti a skromné ​​nároky na napájanie.

Komponenty Super Alloy Power: vyššia stabilita a lepšie možnosti pretaktovania

Karta ASUS GeForce GTX 650 Ti BOOST DirectCU II spolieha na patentovaný systém napájania zostavený zo špeciálnych súčastí, ktoré vynikajú dlhšou životnosťou a lepšou odolnosťou voči pôsobeniu vysokých teplôt a extrémnej záťaži pri hraní hier alebo pretaktovaní. Kondenzátory s pevným dielektrikom, cievky so špeciálnym jadrom a odolnejšie tranzistory MOSFET využívajú materiály, ktoré zaisťujú dlhšiu životnosť a lepšie výsledky pri pretaktovaní oproti referenčným kartám.

Nástroj GPU Tweak pre pretaktovanie

Špeciálny nástroj GPU Tweak je súčasťou oboch grafických kariet ASUS. Prostredníctvom jednoduchého rozhrania umožňuje upravovať rôzne parametre karty, vrátane rýchlosti grafického jadra, taktu, napätia alebo rýchlosti ventilátora. Hráči si tiež môžu vytvárať vlastné profily nastavení pre jednotlivé hry.

 

Zdroj:  TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk