Nový desktop telefón a softvér od Cisco

Cisco predstavilo inovácie, ktoré kombinujú výkonný softvér s inteligenciou siete a zdokonaľujú tak podnikovú video spoluprácu. Spoločnosť zároveň predstavila nový telefón DX650 založený na platforme Android, ktorý priamo na pracovný stôl používateľov prináša tradičné hlasové funkcie, video s vysokým rozlíšením 1080p a mnoho vlastností dnešných smartfónov.

Nový softvér:

  • Nákladovo efektívnejšia spolupráca: Nový softvér od spoločnosti Cisco na základe použitých koncových bodov dokáže zistiť typ a množstvo zdrojov (porty, šírka pásma, infraštruktúra) potrebných pre vytvorenie konferencie a automaticky nastaví ich využitie. Zákazníkom to umožní až o 70 percent lepšie využitie ich existujúcej infraštruktúry a nákladovo efektívnejšie nastavenie video riešení bez negatívneho vplyvu pre používateľov.
  • Zlepšenia systémov Cisco TelePresence® a Cisco WebEx® zdokonaľujú B2B spoluprácu: Cisco využíva softvér pre integráciu dvoch platforiem spôsobom, ktorý až doteraz nebol možný. Zákazníci tak môžu pozvať akéhokoľvek používateľa aj mimo ich organizácie, aby sa prostredníctvom prehliadača zúčastnili TelePresence® alebo WebEx® stretnutia. Počas kombinovanej WebEx a TelePresence konferencie tak používatelia môžu sledovať video od všetkých účastníkov, či už sú pripojení z koncového bodu TelePresence, alebo WebEx klienta na ich PC alebo mobilnom zariadení. Vďaka novému softvéru môže zároveň akýkoľvek používateľ s kýmkoľvek zdieľať obsah z PC alebo koncového bodu TelePresence. Nové vlastnosti softvéru umožňujú používateľom jednoducho naplánovať kombinované stretnutie napríklad prostredníctvom kalendára v Microsoft Outlook alebo cez aplikáciu dostupnú cez prehliadač. Plánovač vytvorí jednu kalendárovú pozvánku pre všetky koncové body konferencie a sieť následne automaticky rezervuje konferenčné zdroje potrebné pre realizáciu stretnutia.
  • Úplná transparentnosť kompletnej video prevádzky v sieti: Cisco zároveň prináša IT manažérom výnimočnú transparentnosť sieťovej video prevádzky vďaka novým zlepšeniam architektúry medianet. Koncové body Cisco TelePresence a klient Cisco Jabber™ pre Windows teraz ponúkajú zabudovaný medianet softvér. Ako súčasť medianet architektúry teraz tento softvér automaticky synchronizuje koncové body so sieťou. Okrem toho, nové medianet vlastnosti umožňujú sieti monitorovať video prevádzku zo všetkých koncových bodov, vyhľadávať problémy s rýchlosťou alebo kvalitou a následne vykonať automatické úpravy tak, aby mohli kritické video stretnutia vždy prebehnúť hladko.
  • Cloudové video-ako-služba – rozšírené možnosti pre partnerov: Vylepšenia Cisco infraštruktúry môžu teraz partneri využiť pre poskytovanie dokonalejších služieb. Vďaka nim môžu používatelia napríklad realizovať vysoko bezpečné video stretnutia s vysokou kvalitou a bez obmedzení, jednoducho prostredníctvom zavolania konkrétneho čísla a zadaním prístupového kódu. Používatelia sa môžu pripájať z rôznych sietí a koncových bodov – od desktop video klienta Jabber, cez samostatné koncové body TelePresence, až po veľké imerzívne systémy.


Nový telefón Cisco DX650:

  • Vysoká kvalita videa: Okrem dostupnosti vysoko kvalitného videa s rozlíšením 1080p na desktopoch majú teraz používatelia možnosť prostredníctvom tohto zariadenia zavolať priamo na TelePresence stretnutie, alebo sa pripojiť na akýkoľvek štandardný video koncový bod.
  • Funkcionalita smartfónu pre desktop: Telefón ponúka množstvo „smart“ vlastností, vrátane známeho Android rozhrania, okamžitého prístupu k najdôležitejším aplikáciám a možnosti vytvárať používateľské profily, ktoré sa dokážu jednoducho integrovať s e-mail kontom a kalendárom, ako aj plnohodnotným adresárom kontaktov a rýchlych volieb. Telefón ponúka predinštalované aplikácie ako Jabber, WebEx a AnyConnect.
  • Pripravenosť na Cloud: DX650 poskytuje užívateľom prístup k lokálnym alebo cloudovým aplikáciám. Vďaka tomu, že toto Android zariadenie je plne kompatibilné, majú používatelia zároveň prístup aj k podnikovým aplikáciám, ako napríklad portálom zákazníckych služieb alebo CRM riešeniam prostredníctvom zabudovaného prehliadača. Zároveň môžu so spolupracovníkmi zdieľať obsah alebo video cez cloudové aplikácie spolupráce ako Cisco WebEx, ktoré sú dostupné buď priamo natívne v telefóne, alebo prostredníctvom portálu Google Play.
  • Teleworking: Telefón DX650 sa dokáže do siete pripojiť klasicky, alebo bezdrôtovým spôsobom. Jeho súčasťou je aj VPN klient, vďaka ktorému majú vzdialení užívatelia prístup ku všetkým potrebným podnikovým aplikáciám.

„Naši zákazníci požadujú technológiu, ktorá zamestnancom umožňuje pracovať ich vlastným spôsobom a využívať video spojenie v rámci organizácie, ale aj mimo nej. Na základe úspechu našich kolaboračných riešení prinášame softvérové inovácie, ktoré používateľom umožnia efektívne využívanie ich koncových zariadení a zabezpečia prístup k videu pre vyšší počet užívateľov,“ povedal Marcel Rebroš, generálny riaditeľ Cisco Slovensko.

Zdroj:  TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk