Mobilná tlač od Samsungu je teraz ešte jednoduchšia

Samsung predstavil tri samostatné riešenia pre mobilnú tlač, ktoré umožňujú tlačiť z mobilných zariadení pomocou niekoľkých jednoduchých krokov.

Ucelené riešenie pre mobilnú tlač dostupné napríklad na zariadeniach Samsung GALAXY S4, pozostáva z troch častí: z aplikácie pre mobilnú tlač určenej pre inteligentné telefóny aj tablety, z predinštalovaného príkazu „TLAČ“ zabudovaného priamo v operačnom systéme telefónu či tabletu a ďalej z technológie Near Field Communication (NFC), ktorá je integrovaná do niekoľkých nových modelov tlačiarní spoločnosti Samsung.„Neustále sa snažíme zjednodušovať tlač zo všetkých mobilných zariadení, počnúc tabletmi Samsung GALAXY Tab, ktoré sme uviedli na trh v roku 2010,“ uviedol Joosang Eun, senior viceprezident tímu pre predaj a marketing divízie Printing Solutions spoločnosti Samsung Electronics a dodal: „Od tej doby vyvíjame stále širšiu škálu riešení, ktoré našim zákazníkom umožnia bezdrôtovo prepojiť inteligentné telefóny a tablety s tlačiarňami. Najnovšie vyvinuté riešenia predstavujú ďalší pokrok v oblasti mobilnej tlače a potvrdzujú, že v tejto oblasti sme stále na poprednom mieste.“

Aplikácia Samsung MobilePrint

Výhody riešenia pre mobilnú tlač využijú používatelia mnohých modelov inteligentných zariadení. Popri modeli Samsung GALAXY S4 medzi ne patrí napríklad GALAXY S II, GALAXY S III, GALAXY Note, GALAXY Note II a celý rad tabletov GALAXY Tab. Aplikáciu Samsung MobilePrint, ktorá posúva mobilnú tlač na úplne novú úroveň, si je však možné stiahnuť a používať aj na konkurenčných mobilných zariadeniach na tlač fotografií, e-mailov, webových stránok, ale aj dokumentov Google Docs, PDF súborov a súborov Microsoft Office. Používatelia majú tiež možnosť skenovať obrázky v multifunkčných tlačiarňach značky Samsung a odosielať ich priamo do svojich mobilných zariadení. Aplikácia navyše podporuje odosielanie na fax, čím je v porovnaní s ostatnými, podobnými aplikáciami, jedinečná.

Mobilná tlač jedným dotykom

Pre tlač zo stolného počítača je často potrebné vykonať celý rad časovo náročných krokov, ako je inštalácia ovládačov a ďalšieho softvéru. Tlač z mobilných zariadení spoločnosti Samsung je oproti tomu veľmi jednoduchá a rýchla. K tlači stačí len aktivovať tlačidlo „TLAČ“ v menu mobilného prístroja Samsung. Vďaka integrovanej tlačovej funkcii dokážu mobilné zariadenia Samsung v blízkom okolí automaticky nájsť tlačiareň Samsung a vytlačiť fotografie, e-maily, webové stránky a rovnako tak aj stránky z aplikácií Samsung SMemo a SNote. Používatelia si môžu na mobilnom zariadení niekoľkými dotykmi zvoliť celý rad možností, vrátane počtu kópií, obojstrannej tlače, nastavenie farieb či veľkosti, orientácie a typu dokumentu.

Prvá farebná laserová tlačiareň s podporou NFC na svete

V súvislosti s nedávnym uvedením farebných laserových tlačiarní Samsung s podporou NFC technológie, budú používatelia onedlho schopní tlačiť jednoduchým priblížením mobilného zariadenia do tesnej blízkosti tlačiarne Samsung. Ihneď, ako sa inteligentný telefón s funkciou NFC umiestni do blízkosti tlačiarne podporujúcej NFC, obe zariadenia sa automaticky prepoja. Tlač tak môže prebiehať bez nutnosti ďalšieho nastavenia. Toto bezpečné a praktické riešenie umožní používateľom v niekoľkých jednoduchých, rýchlych krokoch, tlačiť obrázky, dokumenty, e-maily a webový obsah.

Súhrnné informácie o tlači na mobilných zariadeniach Samsung:

 

Zdroj:  TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk