Zalman predstavil CPU chladič CNPS2X

ZALMAN predstavil malý chladič CPU CNPS2X s výškou len 27 mm určený pre všetkých užívateľov, ktorí majú počítač na báze základnej dosky mini-ITX. ZALMAN CNPS2X sa vďaka tichej prevádzke dokonale osvedčí v riešeniach typu HTPC, navyše zvládne odviesť až 120 W tepelnej energie, čo je v prípade týchto platforiem postačujúce aj pri plnom zaťažení procesora nainštalovanom v mini-počítači.

Chladenie ZALMAN CNPS2X je čiastočne vyrobené z medi, a čiastočne z hliníka. Hlučnosť pri minimálnych otáčkach (1500 ot. / Min) je len 17,4 dBa, pri maximálnych (2600 ot. / Min), je 22,7 dBa, čo je výrazne pod hladinou hluku vytváraného ventilátorom zdroja alebo grafickej karty. Rýchlosť otáčania je riadená automaticky metódou PWM, v závislosti na teplote procesora. Chladiaci ventilátor ZALMAN CNPS2X využíva odolné ložisko typu Long Life.

Vďaka klasickej ORB konštrukcii chladiča ZALMAN CNPS2X, vzduch z ventilátora prúdi okolo dielov základnej dosky a tým dodatočne znižuje ich teplotu. Celým chladičom prechádza jedna heatpipe - v tvare písmena S, prechádza celým chladiacim okruhom a tiež cez chladiacu plochu procesora.

Výrobok sa dodáva vrátane účinnej a užívateľmi ocenenej teplovodivej pasty ZM-STG2.

Chladič CPU podporuje najčastejšie používané sockety:

  • AMD Socket FM1, AM3, AM3, AM2 a AM2
  • Intel Socket 1156, 1155 a 775.

Záruka a cena:

  • Predpokladaná odporúčaná maloobchodná cena chladiča ZALMAN CNPS2X činí 750, - Kč s DPH.
  • Na výrobok sa vzťahuje 24-mesačná záruka výrobcu.

Špecifikácia:

 

Zdroj:  TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk