Toshiba Portégé Z10t: Ultrabook s odnímateľnou klávesnicou

Toshiba predstavila kombináciu notebooku a tabletu, odnímateľný prístroj Toshiba Portégé Z10t, a vychádza tak v ústrety rastúcemu dopytu profesionálnych používateľov. Tento tenký počítač so systémom Windows 8 Pro je odolný, pohodlný a výkonný Ultrabook™, ktorý možno jednoduchým pohybom premeniť na praktický a intuitívny tablet s dotykovým ovládaním. Profesionálnym používateľom, ktorí chcú počítač, ktorý sa vždy prispôsobí ich potrebám, ponúka výbornú flexibilitu.

Tento prístroj dopĺňa rad Toshiba Portégé, ktorý je známy vysokým stupňom mobility, spoľahlivosťou a trvanlivosťou. Vďaka Toshiba Easy Guard sa môžu používatelia cítiť pri práci v bezpečí. Nový ultra prenosný Portégé Z10t s 29,5 cm (11,6 ") Full HD dotykovým displejom s vysokým jasom sa začne na európskom trhu predávať v priebehu druhého štvrťroka 2013.

Pohodlie spojené s vysokou úžitkovou hodnotou

"Tablety sa stávajú stále populárnejšími aj medzi firemnými zákazníkmi a mnohí z nich nosia so sebou teraz dve zariadenia: notebook a tablet," povedal Matt McDowell, marketingový riaditeľ divízie digitálnych produktov a služieb spoločnosti Toshiba Europe GmbH. „S Portégé Z10t sme vytvorili riešenie, ktoré je navrhnuté tak, aby spájalo pohodlie s použiteľnosťou a dokázalo splniť všetky profesionálne výpočtové potreby v jednom prístroji. Či už ľudia používajú zariadenia vo forme tabletu alebo v režime notebooku, môžu sa vždy spoľahnúť na vysoký výkon, ktorý poskytuje technológia Ultrabookov™.“ V režime tabletu ponúka Portégé Z10t veľmi pohodlné zariadenie pre vybavovanie najrôznejších výpočtových úloh, ako napríklad vytváranie poznámok počas seminárov alebo prezeranie webových stránok na cestách. Ak však používateľ pracuje s dokumentmi, do ktorých je potrebné vkladať mnoho vstupných informácií, môže prístroj ľahko transformovať do podoby plnohodnotného notebooku s odnímateľnou podsvietenou klávesnicou plnej veľkosti. V oboch režimoch poskytuje Portégé Z10t vďaka najnovším procesorom Intel® Core™ pre Ultrabooky™ a zabudovaným vysokorýchlostným SSD diskom vysoký výkon.

Široké možnosti ovládania a vkladanie dát

Portégé Z10t ponúka mnoho spôsobov ovládania a pohodlného zadávania dát. V režime notebooku môžu používatelia voliť medzi klasickou klávesnicou a digitálnou dotykovou klávesnicou. Na ovládanie a navigáciu je možné využiť kedykoľvek dotykový displej alebo multi touchpad. Pre ešte presnejšie ovládanie je k dispozícii tiež AccuPoint. Pri použití Portégé Z10t ako tabletu je možné displej ovládať až desiatimi prstami naraz, čo zaisťuje intuitívne prehliadanie webu. S voliteľným perom DigitizerPen môžu používatelia navyše zhotovovať náčrtky priamo na obrazovke tabletu, klikať s vysokou presnosťou na konkrétne miesta, nahradiť kurzor alebo prechádzať s vyššou istotou ponuky menu. Veľmi praktická je aj funkcia rozpoznávania rukopisu, ktorá umožňuje premeniť ručne písané poznámky do podoby editovateľných digitálnych dokumentov.

Toshiba Easy Guard uľahčuje každodenné intenzívne používanie

Tenký a ultra mobilný notebook Portégé Z10t bol vyvinutý a testovaný pre plné každodenné nasadenie, aby naplnil vysokú kvalitu a štandardy spoľahlivosti spoločnosti Toshiba. Výsledkom je, že uložené dáta sú oveľa menej citlivé v prípade, keď dôjde k náhodnému pádu zariadenia. Klávesnica je navyše odolná proti poliatiu, takže pri vyliatí tekutiny do notebooku nedôjde k strate aktuálne používaných dát. Portégé Z10t má niekoľko pokročilých bezpečnostných prvkov a funkcií pre správu dát: funkcia Intel® Anti-Theft znižuje riziko neoprávneného prístupu k dátam a Trusted Platform Module (TPM) chráni lokálne uložené kritické dáta. Technológia Intel® vPro™ navyše umožňuje IT oddeleniam monitorovať, udržiavať, opravovať a aktualizovať Portégé Z10t na diaľku.

Najnovšie technológie pripojenia

V súvislosti so svojím zameraním na mobilnú prácu je Portégé Z10t vybavený pokročilými možnosťami pripojenia pre rýchly prenos dát a spoľahlivý prístup k sieti. Tento konvertibilný Ultrabook™ má implementované najnovšie USB 3.0 porty, ktoré umožňujú oveľa rýchlejšiu výmenu dát s periférnymi zariadeniami. Cez rozhranie HDMI® a RGB môže byť ľahko pripojený k veľkej obrazovke a technológia Intel® Wireless Display umožňuje dokonca používateľom odosielať dokumenty a multimediálne súbory ku kompatibilnému televízoru bezdrôtovo. Okrem spoľahlivého rýchleho prístupu k sieti prostredníctvom Gigabit LAN podporuje Portégé Z10t tiež najnovšie bezdrôtové technológie pre rýchly prenos dát a synchronizáciu, ako je HSPA a LTE.

TechnickÉ špecifikáciE:

  • 29.5 cm (11.6”) Full HD dotykový displej s vysokým jasom s plnou podsvietenou klávesnicou multi-touch touchpadom, AccuPoint a DigitizerPen (obsahujú vybrané modely)
  • Najnovšie procesory Intel® pre Ultrabooky™
  • Najnovšie SSD technológie
  • Konektivita: WiFi b/g/n alebo a/g/b/n, Bluetooth 4.0, voliteľne Intel® Wireless Display & vstavané moduly HSPA & LTE; Tablet: 1x USB3.0, HDMI® (micro), SD, HP/Mic Základňa s klávesnicou: 1x USB2.0, HDMI, RGB, Gbit LAN
  • Profesionálne mobilné nástroje: Trusted Platform Module (TPM v1.2), Intel® Active Management, Intel® Anti-Theft, Toshiba Eco Utility Software
  • Farba: oceľovo šedá
  • Rozmery: 299x220,5 x 16.9 (vpredu)/ 19,9(vzadu) mm
  • Windows 8 Pro alebo Windows 8
Zdroj:  TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk