Dvojjadrová grafická karta ASUS Radeon HD 7990 s 6 GB pamäťou GDDR5

ASUS predstavil dvojjadrovou grafickú kartu Radeon HD 7990, ktorá využíva 28nm grafický procesor AMD Radeon. Je vybavená grafickou pamäťou GDDR5 s kapacitou 6 GB, takže si poradí aj s najnáročnejšími hrami v rozhraní DirectX 11.1 v rozlíšení vyššom ako 1920 x 1080 a s maximálnou kvalitou detailov. Karta obsahuje nástroj GPU Tweak s príjemným užívateľským rozhraním, ktoré slúži k jednoduchému ladeniu a pretaktovaniu.

Novinka je pripravená na 4K video v rozlíšení Ultra HD a ponúka mimoriadny grafický výkon v kompaktnom dvojslotovom prevedení. Dvojica grafických procesorov je zladená už z výroby, takže stačí mať k dispozícii len jeden voľný slot PCI Express 3.0 a pre zapojenie viac grafických kariet v režime AMD CrossFireX nie sú potrebné žiadne prepojovacie káble. Hráči si môžu vychutnať rad obľúbených herných titulov, ktoré sú súčasťou balenia karty. Karta sa dostane na náš trh koncom mája za odporúčanú cenu 28 590 Kč vrátane DPH.

Nástroj GPU Tweak pre ladenie grafickej karty

Karta ASUS Radeon HD 7990 ponúka výkon dvoch grafických procesorov HD 7970, čo vo výsledku znamená 4096 stream procesorov a 256 textúrovacích jednotiek. Pomocou nástroja GPU Tweak a jeho jednoduchého rozhrania si môžu užívatelia ľahko vyladiť rôzne parametre karty presne podľa svojich potrieb. Behom okamihu možno preto nastaviť rýchlosť GPU a grafickej pamäte, napätie, rýchlosť ventilátora alebo spotrebu energie (vrátane medzných hodnôt). K dispozícii je niekoľko profilov pre rôzne hry, ktoré je možné individuálne upraviť a uložiť pre ďalšie použitie.

Obria 6GB grafická pamäť GDDR5 a optimalizácia pre DirectX 11.1

Karta ASUS Radeon HD 7990 je určená pravoverným hráčom, ktorým ponúkne v súčasnosti najrealistickejšie herné zobrazenie. Jej rýchla pamäť GDDR5 s kapacitou 6 GB zaručuje kvalitné zobrazenie textúr aj pri detailoch nastavených na najvyššie rozlíšenie.

Grafická kata ASUS Radeon HD 7990 podporuje rozhranie DirectX 11.1 systému Windows 8, čo je najnovšia verzia prostredia Microsoft API. Novinka zásluhou svojho vysokého výkonu a kompatibilite ponúka najnovšie efekty a technológie, vrátane pokročilej teselácie a analytického nástroja pre shader tracing.

Osem úspešných hier v balení
Karta ASUS Radeon HD 7990 si hravo poradí so všetkými súčasnými a obľúbenými hernými titulmi, z ktorých v balení nájdete hneď osem:

  • Tomb Raider (Crystal Dynamics / Square Enix)
  • Hitman: Absolution (IO Interactive / Square Enix)
  • Sleeping Dogs (Square Enix)
  • Deus Ex: Human Revolution (Eidos / Square Enix)
  • Crysis 3 (Crytek / EA)
  • Far Cry 3 (Ubisoft)
  • Far Cry: Blood Dragon (Ubisoft)
  • BioShock Infinite (Irrational Games/2K)

* Hry možno získať pomocou kódov k stiahnutiu

Technické parametre:

 

Zdroj:  TS
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk