ZALMAN FX100: Pasívne chladenie CPU v tvare kocky

Novo navrhnuté chladiče s originálnym dizajnom čoraz častejšie nahrádzajú tradičné systémy chladenia. Charakteristickým príkladom takéhoto zariadenia je dlho očakávaný ZALMAN FX100 – úplne tiché chladenie v tvare kocky, určené pre zníženie teploty aj veľmi horúcich procesorov. ZALMAN FX100 nevyžaduje žiadnu údržbu a jeho veľká plocha pre odvod tepla znamená vysokú účinnosť chladenia. Tento chladič tiež získal ocenenie na svetovej výstave CES, kde bol tento rok prvýkrát predstavený.

Cooler ZALMAN FX100 sa osvedčí tam, kde je nevyhnutný ticho pracujúci a zároveň výkonný počítač. Na trhu sú dostupné mnohé chladiace systémy pre CPU, ale väčšina vytvára aspoň minimálny šum. Práve preto chladenie ZALMAN FX100 možno bez obáv využiť v počítačoch, ktoré sa nachádzajú napríklad v laboratóriách, nahrávacích štúdiách alebo proste tam, kde aj najmenší šum ventilátora nám ruší spánok. Pasívne chladenie má ďalšiu výhodu – v porovnaní najmä s menej kvalitnými ventilátormi nevytvára vibrácie, čo môže prispieť k dlhšej životnosti procesora.

Základom chladiča ZALMAN FX100 je sieť 10 heat pipes. Týchto 10 heat pipes spájajú hliníkové články poniklovaného radiátora o celkovej ploche cez 240 cm2. Kubická konštrukcia s blokmi o maximálnej dĺžke 157 mm umožňuje bezproblémovú inštaláciu vo väčšine skríň typu Midi Tower a zároveň nebráni inštalovať vysoké pamäťové moduly RAM v slotoch. ZALMAN sa tiež postaral o precízne vyleštenie základne chladiča, čo výrazne zvyšuje účinnosť prevodu tepla z procesora do jednotlivých dielov chladiacej sústavy.

V prípade, že by pasívne chladenie neskôr nedostačovalo je možné u chladiča ZALMAN FX100 dodatočné zväčšenie účinnosti a to doplnením o kvalitný ventilátor s priemerom 92 mm, napr. ZALMAN ZM-F2Q (BL) s LED diódou (dodáva sa zvlášť).

Sada je dodávaná vrátane vysoko účinnej a užívateľmi ocenenej teplovodivej pasty ZM-STG2.

Chladič je kompatibilný so všetkými bežne používanými CPU socketmi:

  • AMD Socket FM1, FM2, AM3 +, AM3, AM2 + aj AM2
  • Intel Socket 2011, 1366, 1156, 1155 a 775.

Špecifikácia:

Záruka a cena:

Odporúčaná maloobchodná cena chladenia ZALMAN FX100 činí 2100, - Kč s DPH.

Na zariadenie sa vzťahuje dvojročná záruka výrobcu.

Zdroj:  TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk