Belkin: nové routre Linksys Smart Wi-Fi s AC sú už dostupné

Linksys oznámil dostupnosť najnovších prírastkov do svojej rodiny riešenia Smart Wi-Fi – router Linksys Smart Wi-Fi AC1200, router Linksys Smart Wi-Fi AC1600 a router Linksys Smart Wi-Fi AC1750. Nové Smart Wi-Fi routre možno nainštalovať prakticky z ľubovoľného zariadenia cez prehliadač a vďaka technológií Linksys SimpleTap môžu spotrebitelia ľahko pripojiť nové zariadenie k domácej sieti inovatívnymi spôsobmi, ako je skenovanie QR kódu alebo prostredníctvom NFC tagu.

Všetky nové modely sú vybavené štandardnou technológiou beamforming – tvarovanie lúča, ktorá výrazne pomáha zlepšiť rýchlosť routeru, celkový výkon a dosah bezdrôtovej siete v domácnosti.
 
"Väčšie množstvo inteligentných zariadení vytvorilo silný dopyt po inteligentnejších Wi-Fi riešeniach, ktoré môžu držať krok so všetkými dnešnými technologickými potrebami," povedal Mike Chen, riaditeľ produktového manažmentu značky Linksys. "Naše nové a výkonnejšie Smart Wi-Fi routery nielen poskytujú bezprecedentnú rýchlosť a rozsah, ale obsahujú aj revolučné nástroje a aplikácie Smart Wi-Fi, ktoré umožňujú používateľom robiť všetko od obmedzenia času, ktoré deti strávia pri obrazovkách, až po centrálne ukladanie a streamovanie hudby do tabletov alebo chytrých telefónov odkiaľkoľvek na svete. "
 
S tým, ako sa smerovače stávajú centrálnym internetovým bodom domu, poskytujú nové inteligentné Wi-Fi routery neuveriteľne rýchle Wi-Fi pripojenie vo vnútri domácnosti a celý rad inovatívnych nástrojov pre sledovanie domácej siete a kontrolu. Tieto nové smerovače sú tiež kompatibilné s mobilnými aplikáciami Linksys Smart Wi-Fi, ktoré uľahčujú prístup a kontrolu vašej domácej siete keď ste na cestách.

Múdrejšie routre pre múdrejšie zariadenia

S príchodom chytrých zariadení potrebujú zákazníci Wi-Fi pripojenie, ktoré je výkonné, ľahko ovládateľné a umožňuje im prístup k ich mediálnym súborov - či už sú sami kdekoľvek. Nové dvojpásmové Smart Wi-Fi routre Linksys sú vybavené najmodernejšou technológiou 802.11ac, ktorá ponúka vysoké rýchlosti bezdrôtového prenosu – až trikrát vyššie ako Wireless-N * – vynikajúci dosah a je spätne kompatibilný s existujúcimi bezdrôtovými zariadeniami. Navyše nové Smart Wi-Fi smerovače s podporou protokolu IPv6 podporujú najnovšiu technológiu internetového protokolu pre domáce siete pripravené na budúcnosť.

 • Linksys Smart Wi-Fi Router AC 1750 HD Video Pro (EA6700) – AC1750 je určený pre náročných užívateľov s 10 alebo viacerými pripojenými zariadeniami a streamovaním HD videa v domácnosti. Dvojpásmový AC1750 poskytuje Wi-Fi rýchlosťou až 1300 Mbps na 5 GHz a až 450 Mbps na 2,4 GHz. Tento router ponúka širokú kompatibilitu s najnovšími zariadeniami vrátane inteligentných telefónov, tabletov, e-čítačiek, notebookov, herných konzol, chytrých televízorov, Blu-ray prehrávačov, bezdrôtových kamier a ďalších zariadení.
 • Linksys Smart Wi-Fi Router AC 1600 Video Enthusiast (EA6400) – dvojpásmový AC1600 je ideálnou voľbou pre domácnosti s piatimi až siedmimi pripojenými zariadeniami. Tento router poskytuje Wi-Fi pripojenie rýchlosťou až 1300 Mbps na 5 GHz a až 300 Mbps na 2,4 GHz.
 • Linksys Smart Wi-Fi Router AC 1200 Advanced Multimedia (EA6300) – s rýchlosťou až 867 Mbps na 5 GHz a až 300 Mbps na 2,4 GHz je dvojpásmový AC1200 ideálnou voľbou pre malé domáce siete s tromi až piatimi pripojenými zariadeniami, ako sú PC, smartphone a Smart TV.

Nové routre Linksys sú tiež vybavené gigabitovým Ethernetom a portami USB 3.0. Porty USB môžu byť použité pre zdieľanie zariadení na ukladanie dát alebo tlačiarne v celom dome. S USB flash diskom alebo pevným diskom pripojeným do nových chytrých Wi-Fi routerov môžu byť médiá zdieľané aj mimo domova. Vďaka gigabitovému Ethernetu a portom USB 3.0, môžu smerovače rýchlo prenášať súbory medzi pripojeným úložiskom a ďalšími zariadeniami – to je ideálne pre použitie USB úložiska u routra pre zálohovanie médií zo smartphonov, tabletov a notebookov.
 
Linksys tiež pridal technológiu vytvárania lúčov (beamforming) do všetkých nových routerov 802.11ac, aby mohol poskytovať lepší dosah a rýchlejšie siete Wi-Fi v domácnosti. Linksys Smart Wi-Fi routre s technológiou vytvárania lúčov sú navrhnuté tak, aby presne nastavili, riadili a sledovali smer a tvar Wi-Fi signálu pre lepší výkon. Technológia tvarovania lúča je tiež podporovaná v Linksys Mini Wireless-AC Dual-band USB adaptéra AE6000.

Nové routery Linksys Smart Wi-Fi môžu byť inštalované z väčšiny chytrých telefónov, tabletov alebo z PC prehliadačov. Zákazníci sa jednoducho pripoja k routru s ich zariadením a postupujú podľa jednoduchého sprievodcu nastavením až dokončí inštaláciu. Pre jednoduché ovládanie domácej siete, vrátane nastavení pripojených zariadení a chytrých Wi-Fi nástrojov na prakticky akomkoľvek zariadení, kedykoľvek a kdekoľvek si môžu vytvoriť voliteľný účet Linksys Smart Wi-Fi.

S technológiou SimpleTap ™, ktorá je teraz k dispozícii na všetkých Smart Wi-Fi routeroch Linksys, je proces pripojenia zariadenia k domácej sieti rovnako jednoduchý, ako stlačenie jediného tlačidla. SimpleTap umožňuje užívateľom využiť Wi-Fi Protected SetupTM (WPS) stlačením fyzického tlačidla WPS na smerovači alebo stlačením tlačidla WPS na rozhraní routra v prehliadači alebo mobilnú aplikáciu.

Dostupnosť
Všetky tri modely sú dostupné okamžite s odporúčanou cenou:

 • Linksys Smart Wi-Fi Router AC1200 129, - EUR / 3299. - Kč
 • Linksys Smart Wi-Fi Router AC1600 159, - EUR / 3999. - Kč
 • Linksys Smart Wi-Fi Router AC1750 199, - EUR / 4999. - Kč

Linksys Dual-Band Wireless-N Range Extender (RE2000) - 69,99 EUR / 1799, - Kč

Linksys tiež predstavil nový Dual-Band Wireless-N Range Extender, model RE2000, ktorý je ideálny pre rozšírenie pokrytia bezdrôtovej siete v domácnosti. Zákazníci sa často sťažujú na slabý bezdrôtový signál v niektorých častiach svojho domu spôsobené tým, že majú blokujúce prvky, ako sú steny alebo rušenie z iných zariadení, napríklad z detskej opatrovateľky, mikrovlnnej rúry alebo bezdrôtového telefónu DECT. Nový Linksys Range Extender pomáha maximalizovať pokrytie bezdrôtovej siete a eliminuje "mŕtve zóny" v rámci Wi-Fi pokrytia v celom dome.

Vlastnosti

 • Kompatibilný s Wi-Fi zariadeniami s technológiou b / g / n
 • Možnosť voľby pásma a pre použitie 2,4 alebo 5 GHz
 • Jednoduchý bezdrôtový sprievodca nastavením, ktorý vám pomôže dosiahnuť optimálne pokrytie a výkon
 • Jednoduché pripojenie pomocou Wi-Fi Protected Setup (WPS)
 • Vstavaný rýchly Ethernet port pre pripojenie káblových zariadení
 • Pripája sa do elektrickej zásuvky alebo môže byť umiestnený flexibilne pripojením napájacieho predlžovacieho kábla 1,5 m
Zdroj:  TS
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk