ASUS predstavil grafické karty s čipom NVIDIA GeForce GTX 760

ASUS predstavil grafické karty GTX 760 DirectCU II OC a GTX 760 DirectCU Mini postavené na najnovších 28nm grafických procesoroch NVIDIA, ktoré využívajú 1152 jadier CUDA. Tieto grafické karty disponujú 2 GB grafickej pamäte GDDR5 s 256bitovým rozhraním a ďalej vlastnými chladiči DirectCU, ktoré zaistí až o 20% nižšie teploty a súčasne dvojnásobne tichšiu prevádzku v porovnaní s referenčnou kartou GTX 760.

Oba modely sú osadené komponentami Super Alloy Power, ktoré odolajú vyššiemu zaťaženiu a predlžujú životnosť grafickej karty. Novinky využívajú architektúru Direct Power, ktorá zvyšuje stabilitu, znižuje impedanciu a urýchľuje dodávku napájania. V neposlednom rade potom prispievajú k zníženiu teplôt dosky plošných spojov. O intuitívne pretaktovanie a nastavenie parametrov grafickej karty sa stará obslužný program GPU Tweak. Model GTX 760 DirectCU II OC kúpite za odporúčanú cenu 6849 Sk s DPH. Cena karty GTX 760 DirectCU Mini bude upresnená neskôr.

ASUS GeForce GTX 760 DirectCU II OC

Grafická karta GeForce GTX 760 DirectCU II OC umožní hrať najnovšie hry využívajúce technológiu DirectX 11. Jej maximálny takt jadra dosahuje 1072 MHz a 2GB grafická pamät GDDR5 dokáže pracovať na frekvencii až 6008 MHz.

Špeciálny chladič DirectCU II je prostredníctvom teplovodivých trubíc v priamom kontakte s GPU. Vďaka tomu dosahuje až o 20% efektívnejšie chladenie ako referenčné riešenie. Dvojica 80mm ventilátorov zaisťuje veľmi nízku hlučnosť v pokoji aj záťaži. Vo výsledku je tento systém chladenia dvakrát tichšie ako u referenčnej grafickej karty. Ventilátory sú navyše prachotesné, teda obmedzujú usadzovanie prachu, a preto si karta udrží svoj výkon oveľa dlhšie ako bežné modely.

ASUS GeForce GTX 760 DirectCU Mini

Vďaka rozmerom 17 × 12 × 4 cm predstavuje grafická karta GeForce GTX 760 DirectCU Mini optimálnu voľbu pri hľadaní grafickej karty pre skrine veľkosti mini-ITX. Jadro beží na frekvencii 1072 MHz a 2 GB grafickej pamäte GDDR5 dosahujú frekvenciu až 6008 MHz. Systém chladenia DirectCU využíva odparovacej komoru s plochými teplovodivými trubicami, čo zaručuje rýchly a účinný odvod tepla. Patentovaný ventilátor Cooltech sa vyznačuje vícesměrovým chladením a nízkou hlučnosťou, za čo vďačí špeciálnej konštrukcii lopatiek.

Obe grafické karty sú postavené na architektúre Direct Power, ktorá sa stará o lepšiu dodávku energie a vyššiu stabilitu a výkon grafickej karty. Súčasne klesá oneskorenie napájanie a impedancia. Zásluhou lepšieho odvodu tepla má doska plošných spojov nižšie teploty. Napájanie je na rozdiel od tradičných grafických kariet vedené viacerými kanálmi. Komponenty Super Alloy Power tvorí kondenzátory s pevným dielektrikom, cievky s pevným jadrom a tranzistormi MOSFET vyrobené z odolných materiálov, ktoré bez problémov vydržia aj veľmi vysoké teploty a zaťaženie a oproti referenčnému riešenia ponúkajú niekoľkonásobne dlhšiu životnosť.

Obslužný program GPU Tweak od ASUSu poskytuje užívateľom kompletné a intuitívne centrum správy, v ktorom môžu nastaviť pretaktovanie a ďalšie parametre podľa svojich potrieb. Hráči môžu nastaviť výkonové profily pre obľúbené hry, meniť takt GPU a pamäti, regulovať rýchlosť ventilátorov a stanoviť limitné hodnoty pre spotrebu energie a teplotu.

Technické parametre:

Zdroj:  TS
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk