Alcatel One Touch 2005D a 2010D: Klasika v štýlovom dizajne

Spoločnosť TCT Mobile uviedla na český a slovenský trh dva praktické telefóny Alcatel One Touch 2005D a 2010D určené používateľom, ktorí od mobilu požadujú predovšetkým prehľadnosť, jednoduché ovládanie a praktickú ergonómiu. Obe novinky majú štýlový dizajn, pohodlnú klávesnicu s veľkými tlačidlami a farebný displej.

ALCATEL ONE TOUCH 2005D

Model One Touch 2005D uctieva klasickú a rokmi preverenú konstrukciu mobilného telefónu. Pod farebným TFT TN displejom s uhlopriečkou 2,4 palca a rozlíšením 240x320 pixelox sa nachádza pohodlná hardvérová klávesnica veľkými tlačidlami pre jednoduché a rýchle písanie správ. Napriek tomu, že nejde o smartfón, pripojíte sa s ním na internet alebo na sociálne siete Facebook a Twitter prostredníctvom predinštalovaných aplikácii. Nechýba ani budík, kalkulačka alebo hlasový záznamník. Menu je pritom intuitívne a prehľadné aj pre tých, ktorý nie sú fanúšikovia najnoších technológii. 

K výhodám novinky patrí možnosť používať dve SIM karty naraz a ľahko ich vymienať. Jeden zo slotov je určený pre karty typu microSIM, ktorú vďaka technológii hot swap môžete vkladať aj vyberať z telefónu bez nutnosti vypnúť ho. Mobil obsahuje bezdrôtovú technológiu Bluetooth pre pripojenie k inému telefónu či handsfree súprave. Vďaka slotu pre pamäťovú kartu si môžete vnútornú pamäť rozšíriť pomocou microSD karty s maximálnou kapacitou 8 GB. One Touch 2005D taktiž ponúkne digitálny kompas, pohybový senzor a fotoaparát s rozlíšením 2 Mpx, s ktorým môžete nahrávať aj video vo formáte mp4. One Touch je dostupný v troch farebných variáciách (kovovo šedá, tyrkysovo modrá a korálovo červená) za doporučenú maloobchodnú cenu 51,90€ resp. 1290 Kč.

ALCATEL ONE TOUCH 2010D

Tento mobilný telefón vo véčkovom tvare sa vojde do každého vrecka, batohu alebo kabelky a nájde využitie všade, kde je potrebný praktický a spoľahlivý mobil s veľkou výdržou. One Touch 2010D je so svojou výbavou určenou hlavne tým, ktorí od telefónu očakávajú základné funkcie a jednoduchú obsluhu. Zároveň ale podporuje funkciu Dual-SIM, vďaka ktorej môžete v jednom zariadení dve SIM karty. Takisto ako model One Touch 2005D využíva farebný TFT TN dispelj s uhlopriečkou 2,4 palca a rozlíšením 240x320 pixelov. Súčasťou výbavy je fotoaparát s rozlíšením 2 Mpx.

Menej technicky zdatní používatelia ocenia predovšetkým jednoduché a prehľadné menu, v ktorom nájdu okrem internetového prehliadača aj aplikácie pre sociálne siete. Prítomnosť Bluetooth pre jednoduché zdieľanie obsahu s priateľmi alebo pripojenie sady handsfree je samozrejmosťou. Model taktiež obsahuje aj FM rádio a mp3 prehrávač. Vnútornú pamäť možno rozšíriť pomocou microSD karty s veľkosťou až do 8 GB. One Touch 2010D si môžete zakúpiť v troch farebných variantoch (lesklá biela, lesklá čierna a korálovo červená) za doporučenú maloobchodnú cenu 63,90€, resp. 1590 Kč. 

Zdroj:  TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk