Nokia Lumia 1020: Windows Phone 8 so 41 Mpx fotoaprátom

Špekulácie sa potvrdili! Nokia včera v New Yorku predstavila vlajkovú loď Lumia 1020 s operačným systémom Windows Phone 8 a druhou generáciou fotoaparátu s PureView technológiou a rozlíšením 41 Mpx. S čim ďalším príde?

O výkon sa postará čip Snapdragon S4 od Qualcommu, ktorý sa skladá z dvojjadrového proesoru, s taktom 1,5 GHz na jedno jadro, a grafického procesoru Adreno 225. Operačná pamäť má veľkosť 2 GB, zatiaľ čo vnútorná 32 GB. Na prednej stene sa nachádza 4,5 palcový AMOLED displej s WXGA rozlíšením (768x1280 px), ktorý je chránený sklom Gorilla Glass tretej generácie. Nad displejom sa našlo miesto pre HD kameru určenú na videohovory.

Hlavné lákadlo na kúpu Lumie 1020 sa však nachádza na zadnej stene. Je ním fotoaparát s technológiou PureView a rozlíšením 41 Mpx. Tomu bude nápomocný xenónoxý blesk, vďaka ktorému budú aj snímky zachytené v tmavom prostredí vyzerať fantasticky. Samozrejmosťou je prítomnosť optického zoomu, ktorý funguje ako v režime fotenia tak nahrávania videa. 

Nokia taktiež  uvoľnila SDK kit, vďaka ktorému budú môcť vývojari vylepšiť svoje aplikácie, aby využili potenciál fotoaparátu. Nokia Lumia sa začne predávať v USA, Číne a na kľúčových európskych trhoch ešte v priebehu tohoto kvartálu za zatiaľ nestanovenú cenu. 

Zdroj:  TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk