BenQ uvádza prvý Full HD projektor s 5GHz bezdrôtovou technológiou a podporou 3D

BenQ predstavuje BenQ W1500, prvý Full HD 3D projektor so vstavanou 5GHz bezdrôtovou technológiou. Projektor prináša možnosť pohodlného bezdrôtového prenosu nekomprimovaného 2D a 3D Full HD obrazu a bezdrôtového prenosu zvuku z najrôznejších multimediálnych zariadení s výstupom HDMI, ako sú notebooky, Blu-Ray DVD prehrávače, herné konzoly či ďalšie chytré zariadenia.

Žiadne káble, žiadne výdavky na montáž, jednoduché umiestnenie

Projektor BenQ W1500 je veľmi jednoduché nainštalovať a bol navrhnutý tak, aby nebolo potrebné vynakladať ďalšie prostriedky a tráviť čas zložitou montážou. Vďaka krátkej projekčnej vzdialenosti projektor umožní premietať veľký obraz s uhlopriečkou 84 " z iba dvoch metrov, takže si nemusíte robiť starosti s malým priestorom miestnosti. Nový model je postavený na 5GHz bezdrôtovej Full HD technológii, ktorá umožňuje prenos nekomprimovaného obrazu z akéhokoľvek zariadenia s výstupom HDMI na vzdialenosť 20 m. Vstavané 10W reproduktory s funkciou SRS WOW HD ™ poskytujú skvelé 3D dynamické zvukové zážitky. Po umiestnení projektora BenQ W1500 na konferenčný stolík sa obraz ľahko prispôsobí vďaka technológii Lens Shift s veľkým 1,6 x zoomom.

Ohromujúci 2D i 3D obraz

Projektor bol skonštruovaný tak, aby spĺňal požiadavky jednej z najprísnejších noriem HD obrazu, ktoré sa v dnešnej dobe používajú u domácich projektorov, farebného garmutu Rec. 709. Kalibračné ovládacie prvky certifikované podľa ISFccc ® prispôsobia kvalitu obrazu v akomkoľvek prostredí. BenQ W1500 vytvára tak verné farby, že korešpondujú s vnímaním ľudského oka. Projektor tiež disponuje technológiou DarkChip3 ™ DLP ® od spoločnosti Texas Instruments, ktorá premieta s vyšším jasom a hlbšími úrovňami čiernej, a výsledkom je plynulý obraz s kvalitou blízkou filmu. Úplne plynulý a živý obraz zaisťuje tiež MEMC interpolácia snímokov, ktorá eliminuje chvenie a rozmazávanie snímok.

Projektor BenQ W1500 podporuje populárny 3D timing a HDMI 1.4a mandatory 3D, vďaka ktorému môžete sledovať 3D filmy rovno z vášho Blu-Ray prehrávača, rovnako tak ako hrať 3D hry na PS3. Podporované je tiež nVidia 3DTV pre premietanie 3D obrazu z počítača s čipom nVidia, ako sú hry, aplikácie, video, fotografie, 3DVisionLive.com a Blu-ray 3D. A čo viac, s BenQ W1500 už nikdy nebudete sledovať filmy inak ako v 3D, vďaka konverzii, ktorú projektor ovláda, si svoj obľúbený 2D film pustíte v 3D. A v neposlednom rade vám poskytnú skvelý ničím nerušený zážitok aj nové 3D okuliare.

"Myslíme si, že by tieto projektory mali byť súčasťou každej domácnosti. Tvrdo sme pracovali na vývoji a načúvali potrebám náročných zákazníkov, aby sa naša idea naplnila, " hovorí Peter Chen, General Manager vývojového centra BenQ.
"BenQ W1500 je posledný dôkaz toho, ako dobre sa dokážeme vysporiadať s inštaláciou a údržbou. To všetko pri zachovaní prvotriednej Full HD obrazovej kvality nielen v 2D, ale aj v 3D, a za užívateľom dostupné peniaze. Pevne veríme, že si veľkú premietaciu plochu bude v budúcnosti užívať v domácom prostredí čo najviac spokojných zákazníkov, "dodáva Matúš Výbošťok, Country Manager BenQ pre Česko a Slovensko.

Domáci projektor BenQ W1500 bude celosvetovo v obchodoch od júla 2013. Odporúčaná koncová cena pre Slovenskú republiku je 1500 euro.

Zdroj:  TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk