ASUS Xonar U7: USB zvuková karta a slúchadlový zosilňovač

ASUS predstavil kompaktnú externú USB zvukovú kartu Xonar U7 kombinovanú so slúchadlovým zosilňovačom. Zariadenie, ktoré sa pripája k počítaču cez USB port, dokáže reprodukovať čistý zvuk s pomerom signál / šum 114 dB. Karta podporuje technológie Dolby Home Theater a ponúkne samostatné ovládanie mikrofónu a hlasitosti. Xonar U7 splní všetky nároky hráčov, ktorí požadujú čistý zvuk zo slúchadiel.

Na rozdiel od integrovaných riešení prináša detailnejší zvuk, a je teda vhodná aj pre počúvanie hudby. Vďaka možnosti pripojenia cez USB nevyžaduje žiadne samostatné napájanie a pracuje okamžite bez nastavenia a nutnosti otvárať skriňu PC. Odporúčaná cena novinky je 2079 Kč, resp. 79,90 euro s DPH.

Ostatné USB zvukové riešenia kvôli zachovaní kompaktných rozmerov obvykle ponúkajú chudobnejšiu funkčnú výbavu a vzhľadom k obmedzenému napájaniu si poradia iba so zvukom vo formáte 5.1. Xonar U7 tieto obmedzenia prekonáva a prináša bohatší zvuk formátu 7.1.

Zásluhou kvalitného spracovania a výberu komponentov dosahuje Xonar U7 SNR s hodnotou 114 dB. O čistý zvuk sa stará D / A prevodník Cirrus Logic CS4398. Špeciálna technológia výroby tlačeného spoja ASUS Hyper Grounding zaisťuje dobré odtienenie signálu, ktoré znižuje skreslenie a vzájomné rušenie aj presluchy komponentov.

Vďaka integrovanému slúchadlovému zosilňovaču možno využiť aj potenciál špičkových herných slúchadiel. Tie dokážu hráčom sprostredkovať presný pozičný zvuk, takže počuje svojich protivníkov, zvukové efekty aj komunikáciu veľmi jasne. O čistý a zrozumiteľný prenos hlasu v hre sa stará technológia Dolby Home Theater v4.

Pohodlné ovládanie

Xonar U7 sa k počítaču pripája prostredníctvom USB konektora, z ktorého sa tiež napája. Vďaka kompaktným rozmerom predstavuje karta ľahko prenosné zvukové zariadenie, ktoré môžete umiestniť prakticky kamkoľvek.
Samostatné ovládanie dovoľuje hráčom rýchlo upraviť hlasitosť prehrávania aj hlasitosť mikrofónu, bez toho aby museli prerušiť hru alebo prechádzať softvérové ponuky. Hlavný ovládač hlasitosti je možné použiť aj na prepínanie medzi vstupom slúchadiel (predný panel) a reproduktorov (zadný panel).

Technické parametre

  • Pomer signál / šum 114 dB
  • Frekvenčná odozva 10 Hz až 46 kHz
  • Formát zvuku 7.1
  • Vzorkovacia frekvencia 192 kHz, 16/24 bitov
  • Slúchadlový zosilňovač 32 až 150 ohmov
  • 2 × RCA pre predný ľavý a pravý kanál, 3 × 3,5 mm pre bočný, stredový a zadný kanál, 1 × 3,5 mm výstup pre slúchadlá, 1 × 3,5 mm vstup pre mikrofón / linkový vstup, 1 × koaxiálny výstup S / PDIF
Zdroj:  TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk