Česko-slovenské štúdio Alda Games predstavuje novú hru

Štúdio Alda Games len nedávno vstúpilo do herného sveta s pozitívne hodnoteným titulom Zachráň Slimáka. Netrvalo dlho a nadšenci z Brna sú hrdí na to, že môžu predstaviť svoje ďalšie dielo – Syrový Svet. Ide o logickú hru určenú pre tablety a smartfóny so systémom iOS. O herný zážitok nebudú ochudobnení ani vlastníci zariadení s Androidom, pre ktorých Syrový svet vyjde s menším časovým odstupom.

Syrový svet je prirodzeným vyústením snáh vývojárov z Alda Games dostať sa do povedomia na domácom aj globálnom trhu mobilnej zábavy. Aleš Kríž, šéf brnenského štúdia, má vo veci jasno: „Náš debut Zachráň Slimáka zožal pozitívne ohlasy nielen na československej hernej scéne, ale mnoho kladných reakcií sa objavilo aj v Nemecku, USA, Španielsku a v mnohých ázijských krajinách. To je pre nás jasný signál, že sa nám podarilo zaujať hráčov, a som si istý, že titul Syrový svet bude v nastolenom trende pokračovať.“

Syrový svet je hrou, v ktorej sa hráč dostáva do úlohy malého, ale statočného a prefíkaného myšiaka. Jemu i jeho blízkym však hrozí hlad, takže je nútený vojsť do neznámeho domu. V jeho zákutiach musí vyriešiť množstvo logických úloh, hlavolamov a rébusov.  Odmenou je kúsok syrovej dobroty, ktorá myšiu rodinku zbaví strachu z hladomoru.

Hráč navštívi 35 úroční v 7 rôznych lokalitách. Je nútený zapojiť logické myslenie, schopnosť chápať veci v širších súvislostiach a prejaviť ochotu pozerať sa na obyčajné veci z iných uhlov pohľadu. Cieľom hry je okrem hľadania syra aj zvládnuť každú úlohu na najnižší počet dotykov. Motiváciou je online rebríček, kde si hráči môžu svoje výkony porovnať s priateľmi. Ako dodáva Katarína Záleská, hlavní dizajnérka syrového sveta:

„Chceli sme pokračovať v zážitkových šľapajach, preto sme vytvorili logickú hru, ktorá osloví všetky vekové kategórie. Tomu je prispôsobená grafika a tento raz sme kládli dôraz aj na zvukovú stránku hry. Navyše by sme boli radi, keby sa aspoň tí najmenší pri hraní aj niečo nové naučili.

Katarína naráža na pasáže, kde hráč musí napríklad pracovať s mapou sveta alebo riešiť matematické úlohy. Treba však dodať, že Syrový svet je primárne koncipovaný ako hra,  pri ktorej sa zabaví celá rodina. Syrový svet je postavený na hernom engine Unity 3D, ktorý sa už vývojárom osvedčil. Titul je lokalizovaný do čestiny, nemčiny, angličtiny a precuje sa na preklade do španielčiny.  Hra pre iOS bude k dispozícii už 6. decembra.

Zdroj:  Alda Games

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk