Xiaomi Redmi Note 2: Zabijak strednej triedy

Xiaomi Redmi Note 2: Zabijak strednej triedy

Väčšina používateľov si pri objednávaní smartfónov z Číny kupuje "mačku vo vreci". Miestne značky nie sú až také známe a musia sa tak spoľahnúť predovšetkým na skúsenosti z používania neznámych ľudí.

Pri Xiaomi sa ale nebojíme povedať, že produkty tejto značky sú dostatočne kvalitné a už aj dnes ich v našej krajine používajú tisícky ľudí.

Najnovší prírastok do rodiny Xiaomi, Redmi Note 2, ktorý sa označuje za zabijáka smartfónov strednej triedy, sa do predaja dostane už v najbližších dňoch. Jeho srdcom je výkonný osemjadrový procesor MediaTek helio X10, ktorého jadrá pracujú na frekvencii 2,2GHz. Tomu sekunduje grafický akcelerátor PoverVR G6200. O plynulý multitasking sa budú starať 2GB operačnej, zatiaľ čo o miesto pre vaše multimédiá 16GB alebo 32GB interná pamäť, ktorá sa dá rozšíriť pamäťovými microSD kartami.

5,5-palcový IPS displej ponúka FullHD rozlíšenie, pričom nad ním sa nachádza predná 5Mpx kamera. V zadnej stene sa ušlo miesto pre 13Mpx snímač, ktorý dokáže zaznamenať FullHD video pri 120 snímkoch za sekundu. Podpora Wi-FI štandardu AC, 4G sietí a DualSIM je samozrejmosť. Poteší aj IR senzor, vďaka ktorému môžete ovládať vašu televíziu. Batéria s kapacitou 3060mAh nepodporuje bezdrôtové nabíjanie, no smartfónu strednej triedy túto absenciu nemôžeme vyčítať.

Xiaomi Redmi si môžete už dnes predobjednať v obchode Everbuying.net. 16GB verzia vás bude stáť v prepočte 143 Eur po použití zľavového kódu RedMi16GB, zatiaľ čo 32GB verzia vás vyjde v prepočte na 160 Eur po použití zľavového kódu RedMi32GB.

Zdroj: everbuying.net

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk