Honor X2 - Kov mu svedčí

Honor X2 - Kov mu svedčí

Väčšina veľkých čínskych výrobcov vlastní okrem hlavnej značky aj vedľajšiu, ktorá sa sústredí predovšetkým na dostupnejšie zariadenia. Ako príklady môžeme uviesť duá Oppo - OnePlus, Lenovo - Motorola, alebo Huawei - Honor. A práve od posledne menovaného tandemu si dnes predstavíme model Honor X2.

Honor X2 už na prvý pohľad zaujme svojim spracovaním. Aj keď nie je vyrobený kompletne z kovu na kráse mu to neuberá, najmä vďaka vyvedeniu v zlatej farbe. Súvislý kus kovu na zadnej stene narúšajú len veľmi úzke predely, ktoré sú pritomné kvôli lepšiemu príjmu signálu. Honor X2 totiž dokáže príjmať aj hovory, pričom sú k dispozícii až dva sloty na SIM karty. Ako hlavné zariadenie na tento účel ho určite využívať nebudete, no táto fukncionalita poteší. Zároveň modul podporuje aj rýchle dátové prenosy v 4G sieti. Honor X2 je možné použiť aj ako navigáciu do vášho auta keďže disponuje aj GPS modulom.

Honor ako výkonovú jednotku použil čipset od svojej materskej spoločnosti - Huawei Kirin 935, ktorý sa skladá z osemjadrového procesoru s taktom 2,0GHz a grafického akcelerátoru Mali-T628 MP4. K plynulému chodu pomôžu aj 3GB operačnej pamäte. Prednej stene dominuje 7-palcový IPS displej s FullHD rozlíšením, ktorý dokáže rozoznať 10 dotykov prstov zároveň.

Pre aplikácie a iný multimediálny obsah je k dispozícii 32GB interná pamäť rozšíriteľnä pamäťovými kartami s maximálnou kapacitou až 128GB. Táto kapacita je dostatočná aj pre náruživých fotografov, ktorých poteší vstavaná 13Mpx zadná kamera s prisvetlovacou LED diódou. Pod zadným krytom sa ukrýva batéria s kapacitou 5000mAh, ktorá sa nabíja cez štandardný microUSB port.

Operačný systém je zastúpený Androidom vo verzii 5.0, ktorá sa neradí medzi tie najnovšie. Systém je navyše výrazne upravený výrobcom a na prvý pohľad určite nespoznáte, že používate Android.

Honor X2 je momentálne dostupný za 282Eur v obchode Gearbest.com. Keďže obchod sídli v Číne táto cena nie je konečná a musíte k nej zarátať colné poplatky.

Zdroj: Gearbest.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk