Acer predstavuje nové modely Aspire VX 15, V Nitro, radu GX a vylepšený Predator 17 X

Acer predstavuje nové modely Aspire VX 15, V Nitro, radu GX a vylepšený Predator 17 X

Spoločnosť Acer predstavila tri nové zariadenia radu Aspire, ktorými sú dva nové vysoko výkonné notebooky a stolný počítač. Všetky tri zariadenia boli navrhnuté pre zábavu a čo najvyšší výkon.

Notebooky Aspire V Nitro Black Edition a Aspire VX sú vybavené prvotriednymi zvukovými technológiami, krištáľovo čistými 15,6" displejmi s technológiou IPS, najnovšími grafikami NVIDIA GeForce GTX 10xx a vysoko výkonnými procesormi Intel Core siedmej generácie. Tieto notebooky sú ideálnou voľbou pre užívateľov, ktorí majú radi, keď sú ich videá ostré, hry plynulé a ich zvuk jasný. Obdobne aj rad stolových počítačov Aspire GX je ideálny pre užívateľov, ktorí sú nadšení zo zábavy, ale ocenia ešte širšie možnosti, ktoré mobilné bratranci týchto počítačov neponúkajú.

Aspire V Nitro Black Edition a Aspire VX

Oba notebooky sú osadené procesorom až Intel Core i7-7700HQ siedmej generácie, ktorý bol navrhnutý tak, aby priniesol mobilným zariadením neuveriteľný výkon a rýchlu odozvu, prepracovanú 4K zábavu a dlhšiu výdrž na batériu. Čipová sada je perfektná pre rovnako pôsobivé grafické jadrá notebookov, najnovšie NVIDIA GeForce GTX 1060 alebo 1050. Či už ste filmový fanúšik alebo hráč, budete si môcť naplno vychutnať najnovšie herné tituly bez akýchkoľvek kompromisov. Aspire V 17 Nitro Black Edition je k dispozícii s voliteľným eye-tracking hardvérom od Tobi pre sledovanie pohybu očí, ktorý v kombinácii s gestami na touchpade zvyšuje produktivitu a prináša pri použití detekcie pohybu očí oveľa lepšie reakcie. Užívatelia potom dokážu rýchlejšie a pohodlnejšie prechádzať naprieč aplikáciami len jednoduchým pohľadom. Tiež hranie ťaží z výhod sledovania pohybu očí, ktoré prináša hlbší ponorenie do hry a umožňuje hráčom cieliť, strieľať a všetko slobodne preskúmavať iba za pomocou ich očí vo viac ako 45 herných tituloch, medzi ktoré patrí napríklad Elite Dangerous, Deus Ex: Mankind Divided a WATCH_DOGS 2.

Elegantný Aspire V Nitro Black Edition je ideálne zariadenie pre tých, ktorí od notebooku vyžadujú vysoko kvalitnú zábavu. Pre dosiahnutie vysokého výkonu kombinuje Acer pod hliníkovým krytom siedmu generáciu procesorov Intel Core, najnovšie technológie od spoločnosti NVIDIA v podobe grafickej karty až NVIDIA GeForce GTX 1060 s vyhradenými 6 GB grafickej pamäte GDDR5 a až 16 GB systémovej pamäte DDR4 SDRAM rozšíriteľné až na 32 GB pri použití dvoch SO-DIMM modulov. Prichádza tiež s NVMe PCIe 3.0 alebo SATA SSD1 a pevný diskem1 s kapacitou až 2 TB pre ďalší úložný priestor. Aspire V Nitro sa môže pochváliť kovovým ventilátorom Acer AeroBlade pre ešte efektívnejší odvod tepla, zatiaľ čo technológia Coolboost používateľom umožňuje ručne ovládať proces chladenia pri intenzívnej záťaži notebooku. Notebooky Aspire V Nitro sú tiež vybavené technológiou DustDefender, ktorá využíva dvojicu vysokorýchlostných ventilátorov a opačnú rotáciou pre odstránenie nahromadeného prachu a zlepšenie odvodu tepla.

Pripojenie periférií k týmto notebookov zaisťuje port USB-C s technológiou Thunderbolt 3 s prenosovými rýchlosťami až 40 Gb/s a podporu dvoch 4K výstupov súčasne, dva porty USB 3.0 (jeden sa môže pochváliť funkciou pre nabíjanie zariadení aj pri vypnutom notebooku), dva porty USB 2.0 a HDMI. Nechýba ani bezdrôtové pripojenie pomocou 2 × 2 802.11ac Wi-Fi s technológiou MU-MIMO, zatiaľ čo je pre pripojenie pomocou kábla k dispozícii gigabitový ethernet. Užívatelia môžu siahnuť po voliteľnom displeji s 4K Ultra HD (3 840 × 2 160 px) rozlíšení,. ktorý dopĺňa systém Acer Color Intelligence, dynamicky a v reálnom čase upravujúci gamu a sýtosť farieb, vďaka čomu sú farby na displeji neustále optimalizované bez orezávania a presýtenia.O vysoko kvalitný zážitok zo zábavy sa starajú aj zvukové technológie, ktorými je vybavený Aspire V Nitro. Patrí medzi ne štvorica vyladených reproduktorov s technológiami Dolby Audio Premium a Acer TrueHarmony Plus. Acer TrueHarmony Plus prináša presnejšie a čistejšie reprodukciu zvuku a širší rozsah basov vďaka pokročilej konštrukcii reproduktorov s papierovou membránou v podobe kužeľa orámovaného penovým materiálom.


Aspire VX 15 ponúka veľké chladiace otvory a šasi mierne ladené do červenej farby, čím jasne ukazuje svoje odhodlanie k hraniu. Červené podsvietenie klávesnice dáva hráčom istotu, že budú v priebehu hrania vždy na správnej note, a zároveň poskytuje hardcore vzhľad a pocit bez vysoké cenovky. 2,5 kg ťažký Aspire VX 15 prichádza tiež až s procesorom Intel Core i7-7700HQ zo siedmej generácie Intel Core, ktorý ponúka oproti predchádzajúcej generácii procesorov výrazné zvýšenie výkonu, a pritom sa môže pochváliť nižšou spotrebou energie. Notebook je dodávaný s grafickou kartou až NVIDIA GeForce GTX 1050 TI s grafickou pamäťou GDDR5. Na vysokej rýchlosti má zásluhu aj pamäť v podobe 16 GB DDR4 SDRAM pamäti už po vybalení z krabice, ktorú možno rozšíriť až na 32 GB. Ukladanie súborov potom zaisťuje 512GB SSD a 1TB HDD1. Chod toho všetkého pri optimálnych teplotách zabezpečuje dvojica ventilátorov nainštalovaná tak, aby váš stroj zvládol akokoľvek náročnú herné záťaž a priniesol vám mimoriadne plynulé hranie. Tento herný zážitok ďalej umocňuje HD audio s funkciou Dolby Audio Premium, rovnako ako technológia Acer TrueHarmony a tešiť sa môžete aj na vynikajúcu kvalitu obrazu vďaka 15,6 "Full HD IPS displeji.

Rada Aspire GX

Pre tých, ktorí vyžadujú ešte viac schopností, ktoré môže ponúknuť iba stolný počítač, stvoril Acer rad herných stolových počítačov Aspire GX. Tieto počítače pripravené na VR sú vybavené až 7. generáciou procesorov Intel Core, až 64 GB pamäte DDR4 SDRAM a grafickou kartou až NVIDIA GeForce GTX 1060. A čo viac, sú schopné poskytnúť ohromujúce rozlíšenie obrazu 4K a podporujú pripojenie až štyroch monitorov súčasne pre maximálny herný zážitky. Kompromisy nenájdete ani u úložného priestoru, ktorým je až 2TB pevný disk a 128GB SSD. K tomu sa môže rad GX pochváliť aj výrazným nabrúseným čelom inšpirovaným brnením s dopredu svietiacim LED osvetlením, ktoré vydáva zlovestnú červenú žiaru.

Predator 17 X sa dočká nového procesora a grafickej karty s vyšším výkonom

Herný notebook Acer Predator 17 X dostane do vienka nový procesor a grafikou kartu. Medzi modelmi novo osadzovaných procesorov patrí Intel Core i7-7820HK siedmej generácie a grafika NVIDIA GeForce GTX 1080 s 8 GG grafickej pamäte GDDR5X. Vďaka pretaktovania, komponentom ako u stolného počítača, na mieru vyrobenému chladiacemu systému s tromi ventilátory s predným nasávaním vzduchu a výparníkové komorou vapor chamber ako u serverov je tento notebook ideálnou voľbou pre tých najnáročnejších hry a systémy virtuálnej reality (VR). Jeho pretaktovanie umožní hráčom vychutnať si mimoriadne vysoký výkon s procesorom taktovaným až na 4,3 GHz a grafickými pamäťami s frekvenciou až 5,4 GHz. Podmanivé hranie je zaistené neuveriteľne plynulým obrazom na 17,3 "G-SYNC FHD IPS (1 920 × 1 080 px) alebo UHD IPS (4K 3 840 × 2 160 px) displeji. Predator 17 X (GX-792) bude k dispozícii aj v konfigurácii s přetaktovatelným procesorom Intel® Core i7-7820HK, až s 64 GB pamäte DDR4-2400 a NVMe PCIe SSD2 alebo s tromi SATA SSD zapojenými v režime RAID 0 pre obrovské rýchlosti prenosu dát.

 

Cena a dostupnosť

  • Aspire V 15 a V 17 Nitro Black Edition bude k dispozíciiod februára za cenu od 1 299€.
  • Aspire VX 15 bude k dispozíciiod januára za cenu od 949€.
  • Počítače Aspire GX budú k dispozícii vo februáry za ceny od 849€.
  • Inovovaný Predator 17 X bude k dispozícii vo februáry za cenu od 2 999 €.

 

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk