Herný notebook Acer Aspire VX 15: dostupné hranie na cestách

Herný notebook Acer Aspire VX 15: dostupné hranie na cestách

Na prvý pohľad by ste si mohli nový Aspire VX 15 zmýliť so špičkovými notebookmi Predator od rovnakého výrobcu. Niet divu, VX 15 si od výkonnejších kolegov požičiava celý rad dizajnových prvkov a tiež prepracované chladenie. Pretože je ale jednou z jeho lákavých vlastností prívetivá cena, nie je zaradený medzi predátorov.

Po stránke dizajnu dostanete štýlový matný čierny stroj s niekoľkými výraznejšími prvkami, ako napríklad strieborný pánt displeja, červené “výfuky” chladenia a podobne. Je ich akurát na oživenie notebooku a zároveň nie toľko, aby mohli niekoho odradiť.

Pokiaľ by vás náhodou vonkajšia strana VX 15 nepresvedčila, že sa jedná o herný stroj, tak klávesnici sa to určite podarí. Klávesy WSAD sú červeno zvýraznené a po zapnutí vás uvíta rovnako farebné podsvietenie. Klávesy sú odolné a príjemne sa stláčajú, pri hraní vás určite nezradia.

Touchpad z pochopiteľných dôvodov hráča veľmi nezaujíma, každopádne ten na VX 15 je dostatočne veľký a presný, v núdzi tak poslúži dobre. Osadený 15,6” Full HD displej sa môže pochváliť IPS technológiou. Farby zobrazuje na jednotku a nebude problém s pozorovacími uhlami. Dnešné krásne hry na notebooku dostanú priestor vyniknúť.

S displejom ide ruku v ruke osadená grafická karta GeForce GTX 1050 Ti od NVIDIA. Tento rad už výkonovo drží krok s tradičnými desktopovými grafikami a konkrétne použitý model si vo Full HD rozlíšení hravo poradí s aktuálnymi náročnými hrami.

Ani zvyšok výbavy nezaostáva, práve naopak. Procesor Intel Core i7-7700HQ ponúkne viac než dosť výkonu pre hry a tiež náročné programy. Hlavnú trojicu komponentov zakončuje 16 GB rýchlej DDR4 operačnej pamäte. Dostanete tak veľkú rezervu do budúcna a nemusíte pred zapnutím hry vypínať všetko ostatné.

Zo zostávajúcej výbavy si určite zaslúži pozornosť SSD s kapacitou 256 GB a typom PCIe. Ponúkne vám dostatok priestoru pre operačný systém a niekoľko najnáročnejších hier, ktoré sa budú načítať omnoho rýchlejšie než z tradičného pevného disku - ten nechýba a ponúkne 1 TB pre ďalšie dáta.

Notebook ponúka rýchlu Wi-Fi, typu AC s dvomi anténami. Pokiaľ ale bezdrôtovému pripojeniu neveríte, nie je problém pripojiť klasický LAN kábel. Medzi portovou výbavou sa ukrýva okrem bežných portov, ako HDMI, 3,5 mm jack, atď., aj nové USB-C 3.1.

Acer Aspire VX 15 si navyše môžete zaobstarať v niekoľkých konfiguráciách a notebook tak kúpiť za ešte dostupnejšiu cenu. Kompletné portfólio nových Acer Aspire VX 15 nájdete na CZC.cz.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk