Boli sme pri otvorení showroomu Black Dragon - Srdcia hráčov zaplesajú

Boli sme pri otvorení showroomu Black Dragon - Srdcia hráčov zaplesajú

Výber nových počítačov, príslušenstva, alebo aj hier nie je nikdy ľahký proces. Človek môže prečítať všetky recenzie na internete, pozrieť si videá s rozbaľovaním komponentov, alebo zážitky z hier, ale najlepšie je vždy si môcť potenciálny tovar vyskúšať na vlastné ruky a oči. Aj vďaka tejto filozofii sa tento uzimený piatok v Bratislave otvoril, na slovenské pomery naozaj špičkový showroom zameraný na hráčov a e-sports, za ktorým stojí spojenie jedného z obľúbených hráčskych podnikov Black King Bar a predajne Čierny Drak, ktorá sa po novom volá Black Dragon.

 

Takmer priamo v centre mesta, čo by človek kameňom dohodil od Námestia SNP sa nachádzajú útulné priestory Black King Baru. V nich na návštevníkov okamžite po vstúpení dýchne atmosféra herných nadšencov, či už ide o e-sports, doskové hry, alebo všetky iné formy geeky a nerdy potešení.

To najlepšie sa ale nenachádza v samotnom bare, ale v podzemí priamo pod ním. Pri zostupovaní po schodoch sa do mysle tlačí vtipná myšlienka, že tu ide naozaj o “hráčsku pivnicu” ale pohľad ktorý sa nám naskytol na ešte stále nie úplne naskladnené priestory naozaj bral dych.

Veľká miestnosť s moderným dizajnom je plná takmer všetkého, po čom by hráč mohol túžiť, od špičkových počítačov, cez herné notebooky, všetky najnovšie konzoly a tony príslušenstva od množstva spoločností. Prekvapil napríklad aj stolík úplne venovaný Slovenskému startupu s názvom Xerry, ktorý predstavuje štýlový počítač v obale z dreva a hliníku. Bez slov nás taktiež nechal 4K projektor, ktorý v spojení s Xbox One X ponúkal naozaj oku lahodiaci pohľad na Egypt dávnych časov v podaní Assassins Creed. V budúcnosti sú preň naplánované prezentácie 4K filmov, alebo aj výkonných počítačov, takže je sa určite na čo tešiť.

Prečo ale otvárať showroom, keď už v Bratislave majú veľké značky, ako napríklad tá s otravným zeleným ufónom, veľké priestory s desiatkami zamestnancov. Na takúto a podobné úvahy je jednoduchá odpoveď. Úplne najlepšie je, samozrejme, odporúčanie, skúsiť sa na podrobnosti herných periférií, komponentov, či najnovších AAA titulov spýtať u tradičných predajcov a potom v Black Dragon. Ide hlavne o to, že za obchodom a showroomom Black Dragon stoja herní nadšenci, ktorí radi poradia a vyznajú sa v tých dôležitých otázkach ako “horda či aliancia”, alebo PC verzus konzoly a poradia podľa preferencii samotného zákazníka. Nemalo by sa preto stávať, že potenciálny zákazník, ktorý povie že sa chce doma hrávať Minecraft a pozerať videá na YouTube odíde so štvortisícovým notebookom.

Nový showroom si môžete pozrieť na fotkách v tomto článku, ale samozrejme aj osobne na adrese Dunajská 14 v pondelok až piatok v časoch od 9:30 do 17:30. A pokiaľ si chcete nejaké hry, alebo iné pekné veci priamo kúpiť, môžete navštíviť stránku http://www.ciernydrak.sk/. Celému tímu prajeme veľa šťastia a samozrejme iba spokojných zákazníkov.

Korekcia: Peťo Vnuk

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk