Nádielka zábavy v podaní zimného Galacon-u je už za dverami

Nádielka zábavy v podaní zimného Galacon-u je už za dverami

Čo všetko si môže človek predstaviť pod slovom Galacon? Ide nielen o (ne)tradičné stretnutie nadšencov fantasy, sci-fi a anime, no veľkým ťahákom tejto akcie je hlavne priateľská atmosféra prednášky, aktivity a hry, konzolové a počítačové ale aj tie spoločenské.

Zimný Galacon sa tento rok uskutoční 16. Decembra v priestoroch Centra Rodiny v Bratislavskej Dúbravke. Návštevníci sa môžu tešiť na sekciu zameranú na sériu Assasin’s Creed, workshop spájkovania elektronických stavebníc, a zaujímavú prednášku o tom ako poskladať herný počítač a akým úskaliam sa pri tom vyhnúť. Na svoje si prídu milovníci noviniek, ako aj fanúšikovia osvedčených kultových herných konzol ako NES, Sega Mega Drive, PlayStation, či dokonca aj legendárne Atari 2600. Nebudú chýbať ani turnaje či voľné hranie obľúbených hier ako napríklad Just Dance, Guitar Hero alebo SingStar. Vstupné na tento deň plný zážitkov a zábavy stojí iba 3 eurá.

K momentálnemu formátu tohoto podujatia však viedla dlhá cesta. Nadšenie organizátorov pre sci-fi, fantasy a hry vyústilo k usporiadaniu prvého Galaconu v Galante ešte v roku 2010. Pomocnú ruku podali rôzne organizácie, hlavne čo sa týkalo priestorov. Vďaka tomu bolo možné raz ročne, každú zimu, prichystať pre prednášky, súťaže, premietanie filmov alebo aj vystúpenia rôznych skupín.

S prechodom do nových priestorov ešte stále v Galante, sa otvorila možnosť organizovať Galacon dvakrát do roka, už aj v lete. Takto sa aktivity rozšírili napríklad o divadlo s vlastnými scenármi alebo napríklad lukostreľbu či šerm. Postupne sa ale potreby samotného Galaconu zmenili a tak prišlo presunutie do Trnavy a aktuálne do Bratislavy.

Organizovať takúto akciu vôbec nie je jednoduché, a organizačný tím sa pravidelne stretáva s množstvom problémov a prekážok. Ale napriek tomu, vďaka nadšeniu a zapáleniu pre spoločnú vec ich to stále baví a spoločne s nimi dúfame že ich to bude baviť ešte veľmi dlho.

V mene organizačného tímu a redakcie Gamesite.sk vás na túto 16. Decembra v Centre Rodiny v Bratislavskej Dúbravke akciu srdečne pozývame a tešíme sa aj na vašu účasť.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk