Ako zaujať hráčov a nadšencov - HP Omen stánok na IEM Katowice 2018

Ako zaujať hráčov a nadšencov - HP Omen stánok na IEM Katowice 2018

Ako najlepšie predviesť svoje herne zamerané produkty potenciálnym záujemcom? Vytvoriť masívnu online kampaň, púšťať reklamné upútavky pred videami obľúbených youtuberov, či vylepiť bilboardy kade-tade po krajine? A prečo neísť priamo za zdrojom a neukázať svoje počítače a doplnky priamo hráčom na jednej z najväčších akcií zameraných na hry v Európe?

Spoločnosť HP so svojím radom produktov Omen zameraných na hráčov spravila presne to a na obľúbenom podujatí IEM Katowice ponúkala nielen voľné hranie na tých najvýkonnejších strojoch, aké majú v ponuke.

O celkových pocitoch z IEM Katowice sme už publikovali menší článok pár dní dozadu. Ten ale pojednával hlavne o ľuďoch, zapálení hráčov a atmosfére. V tomto článku sa však budem viac venovať jednému z najzaujímavejších stánkov na akcii a hlavne hardvéru, ktorý sa v ňom nachádzal.

Je už takmer pravidlom, že herné pocity najlepšie vyvoláva farebná kombinácia čiernej a červenej. Aj preto bol celý stánok Omen ladený práve v týchto odtieňoch. Hlavné priestory stánku boli neustále zaplnené fanúšikmi a hráčmi, jednak vďaka možnosti zahrať si priamo na nadupaných počítačoch Omen a súťažiť o hodnotné ceny, alebo len tak relaxovať na stále nadmieru výkonných notebookoch v tých najobľúbenejších hrách. Je len málo vecí príjemnejších ako posadiť sa do pohodlnej hernej stoličky, nasadiť na uši kvalitné slúchadlá a ísť prekonávať výkony nepriateľov.

Každý počítač samozrejme sprevádzali periférie od rovnakej značky, či už išlo o klávesnice, myši, slúchadlá, alebo v prípade desktopov aj Omen monitory. Kto raz podľahne tejto značke a stane sa fanúšikom, nebude musieť zháňať doplnky od iných výrobcov.

Súčasťou stánku musela byť samozrejme aj časť s virtuálnou realitou, kde si ľudia mohli skočiť na návštevu do úplne iného sveta. VR je v dnešnej dobe príjemnejšia a jednoduchšia aj vďaka prenosnému počítaču Omen, ktorý si môže dať hráč na chrbát a nemusí za sebou vliecť množstvo káblov. Najviac ľudí sa však okrem počítačov zaujímalo o pódium, kde sa takmer bez prestávky odohrával sprievodný program a vzduchom lietali nielen maličkosti.

Korekcia: Peter Vnuk

Okrem voľného hrania si HP pripravilo aj ukážku produktov v tom najlepšom svetle. Vo veľkých vitrínach sa vynímal nielen netradičný Omen X, ale aj striedmejšie, hoci stále herne ladený Omen desktop s monitorom Omen a perifériami. A hneď vedľa notebook Omen.

Na každom kroku sa bolo naozaj na čo pozerať a pokiaľ by sa náhodou niekto cítil stratený alebo túžil zistiť bližšie informácie, boli všade prítomní naozaj príjemní asistenti odetí v ladiacich mikinách Omen a HP. Či už išlo o otázky z oblasti hrania, hardvéru, cien, alebo možnosti prispôsobiť si zariadenie presne podľa svojich predstáv, nikto na odpoveď nečakal dlhšie ako minútku alebo dve.

Hoci som osobne stále zástancom skladania počítačov z jednotlivých komponentov, kvalita, dizajn a prestíž, aké zariadenia Omen ponúkajú, v spojení s vysokými cenami samostatných komponentov ako RAMiek či grafických kariet, robia z pred-skladaných počítačov Omen naozaj zaujímavú voľbu.

Pokiaľ sa o zariadeniach Omen chcete dozvedieť viac, určite navštívte stránku na tomto odkaze, a môžete si okrem zariadenia odniesť aj hráčsku mikinu Omen, alebo si pozrite naše recenzie na produkty Omen.

Korekcia: Peter Vnuk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk