Boli sme sa osobne zoznámiť s novinkami od spoločnosti Acer

Boli sme sa osobne zoznámiť s novinkami od spoločnosti Acer

Technologické spoločnosti neustále predstavujú nové a vylepšené produkty. Sem tam ide o malú tlačovú správu, ktorá sa len bleskne na špecializovaných stránkach, inokedy zas ide o reklamnú kampaň. Treťou možnosťou je spraviť samostatnú veľkú akciu s predstavením alebo sa zúčastniť podujatí ako IFA Berlin či Computex a tam ukázať svoje novinky masám novinárov a zákazníkov.

Čo je lepšie ako si iba pozrieť video alebo prečítať o nových produktoch hráčmi obľúbenej spoločnosti? Ísť sa na ne pozrieť na vlastné oči a pritom si užiť ešte trochu adrenalínu. Takže keď sa spoločnosť Acer ozvala, že po veľkom ohlasovaní noviniek na spomínanom Computexe plánuje uskutočniť menšiu akciu pre českých a slovenských novinárov, v Gamesite sme neváhali, sadli do auta a nastavili kurz Praha.

Tam sme sa konečne v zaujímavých priestoroch lietadlového hangáru Aeroklubu Praha Letňany mohli stretnúť s tým najnovším, najtenším alebo najvýkonnejším, čo spoločnosť Acer ponúka.

Hlavnými hviezdami boli určite počítače, notebooky a doplnky na hráčov zameranej značky Predator. Oba stolové počítače Predator Orion 5000 a 3000 ponúkajú najnovšie Intel Core procesory ôsmej generácie, v prípade modelu Orion 5000 dokonca s odomknutou možnosťou taktovania. Väčší z dvojice Orion 5000 bude dostupný aj vo verzii s dvoma grafickými kartami GeForce GTX 1080Ti v SLI režime, zatiaľ čo Orion 3000 ponúkne maximálne grafickú kartu GTX 1080, no poteší kompaktným telom, ktoré sa zmestí aj na ten najmenší herný stôl. Samozrejmosťou sú skvelé možnosti dátového úložiska a podpora RAM až do kapacity 64 GB.

Mobilná časť rodiny Predator produktov sa len nedávno rozrástla o kúsky s označením Helios 500 a Helios 300. Ide o 17,3, respektíve 15,6 palcové kúsky nabité nielen výkonným hardvérom, ale vďaka inovatívnemu riešeniu dvojitého chladenia aj schopné využiť plný potenciál výkonných procesorov a grafických čipov. Helios 500 vďaka tomu ponúkne až procesor Intel Core i9+ 8950HK, ktorý bude absolútnym monštrom pre prácu na cestách, a grafickú kartu GTX 1070. Ponúkané displeje sú postavené na technológií IPS a dostupné budú dva varianty - FullHD panel s obnovovacou frekvenciou 144Hz a podporou technológie G-Sync alebo 2K panel s G-Syncom.

Helios 300 osloví kompaktnejšími rozmermi a na herný notebook prívetivou váhou pod 3 kilogramy. S najnovšími Core i5 a i7 procesormi, grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1060 6G, až 16GB RAM a 1080P displejmi s 60Hz alebo 144Hz frekvenciou ide o naozaj dobrú voľbu pre milovníkov hrania na cestách. Helios 300 má ešte jeden tromf v rukáve, ktorým určite osloví časť herného osadenstva. V spoločnosti Acer si totiž povedali, že ich nebaví fádnosť herných notebookov, keď je každý jeden kúsok prevedený v kombinácii čiernej a červenej/modrej/zelenej farby. Preto prišla špeciálna edícia Helios 300 s telom bielej farby a zlatými doplnkami. Toto prevedenie zaujme už aj na obrázkoch, no môžeme úprimne povedať, že naživo je ešte krajší. V rovnakej farebnej kombinácii budú dostupné aj Predator doplnky ako batoh, myš, slúchadlá a podložka pod myš, hoci na samotnej akcii sme mali možnosť prezrieť si príslušentvo len v originálnom farebnom prevedení.

Samozrejme, Acer nie je iba o produktoch pre hráčov, preto sme mali možnosť vyskúšať si najnovšie ultrabooky z radu Swift, ktoré ponúkajú celokovové šasi a celé spektrum možností, čo sa týka hardvéru a cien od základných kúskov na kancelársku prácu s Intel Celeron procesormi až po Core i7. Na obdiv boli tiež Acer monitory, dizajnový All-in-one počítač alebo herne zameraný desktop Acer Nitro 50 určený hlavne milovníkom hier ako LoL, Dota 2 či CS:GO, ktorí nepotrebujú tie najvýkonnejšie grafické karty a nepotrebujú si za ne vďaka tomuto modelu priplácať.

Okrem toho sa medzi produktami „ukrývali” aj nové Chromebooky, ktorých trh podľa informácií spoločnosti Acer neustále rastie a v zámorí dokonca predstavuje štvrtinu z celkového objemu predaných mobilných počítačov. Prehľadný operačný systém, ktorý zvládne všetko, čo môže bežný študent alebo menej náročný používateľ chcieť, ukrývajúci sa v kvalitnom hardvéri s cenovkou niekedy aj o stovky eur nižšou ako porovnateľné kúsky s Windowsom, dáva stále väčší zmysel.

Tento deň ale nebol venovaný iba novinkám od Aceru a už lokácia mohla napovedať o tom, čo si pre novinárov predstavitelia spoločnosti nachystali. Nevieme, či je správne hľadať paralelu medzi adrenalínom, ktorý hráči zažívajú pri zvádzaní urputných súbojov, a lietaním vrtuľníkom, ultraľahkým lietadlom alebo jazdení na motorke, no pozvanie na vyhliadkové lety sme naozaj nemohli odmietnuť. A lietanie nad Prahou a jej okolím bola naozaj vhodná bodka za dňom stráveným so zaujímavými produktami, ktoré sa pre vás pokúsime otestovať už v najbližšej budúcnosti.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk