10 návrhov na zlepšenie herných schopností

10 návrhov na zlepšenie herných schopností

Ste už unavení z prehier v bitkách? Ak chcete zlepšiť svoje herné schopnosti, môžeme vám pomôcť. Všetci vieme, že najlepší profesionáli v sérii Intel Extreme Masters sa profesionálmi nenarodili, dostali sa tam, kde sú zdokonaľovaním rád a trikov. Pozrite si ich, vyskúšajte ich a ktovie, možno budete v súbojoch víťaziť skôr ako si myslíte.

Kľúčom je tréning

Uvedomte si, že práve preto, že ide o videohru, neznamená to, že sa nedá zvládnuť tréningom. Hoci to nie je fyzický tréning, práca na vašich schopnostiach zaberie toľko času ako pri akomkoľvek inom športe. A ak si vyberiete monitor s technológiou VisionCare, vaše oči budú pri dlhých tréningových sedeniach chránené, takže budete fit na nekompromisný boj.

Vyberte si hru

Vaša hra musí udržať vašu pozornosť a sústredenie, aby ste boli pripravení na hodiny hrania potrebné na postup. A ak sa budete snažiť získať čo najväčšiu veľkosť, nezastavujte sa len u svojho monitora. Prekročte štandard s technológiou sledovania pohybu očí Eye-tracking. Pozrite se. Strieľajte. Zabite. Vaše oči a intuícia budú vašimi najväčšími zbraňami. Ponorte sa do budúcnosti hrania hier.

Vyznajte sa v ovládacích prvkoch

U počítačových hier, kde používáte klávesnicu a myš, zistite, ktoré klávesy fungujú. Tieto informácie vám zvyčajne pomôže získať manuál ku hre. Pokiaľ poznáte všetky tlačidlá a viete, čo robia, nikdy nestratíte ani zlomok sekundy kvôli správnemu pohybu. Vďaka nízkej odozve, ako je ultrarýchla 1ms, bude váš vstup prostredníctvom myši, joysticku alebo pretekárskeho volantu perfektne synchronizovaný s hrou na monitore a nižšie vstupné meškanie bude mať za následok väčšiu presnosť hrania.

Prispôsobte svoje schopnosti

Nebuďte frustrovaní, keď sa vám na začiatku nebude dariť, buďte trpezliví a doprajte si čas na to zistiť, čo robíte zle, aby ste sa mohli zlepšiť. Keď dosiahnete najvyššiu úroveň, nebojte sa vrátiť na najnižšiu a zopakovať to znovu. Využite funkciu Predator GameView na rýchle prispôsobenie vášho monitora nastaveniam v hre, ktorú hráte, a to vďaka uloženým profilom pre pretekárske, akčné a športové prostredie.

Učte sa od profesionálov

Sledovanie sútažných turnajov alebo streamov profesionálnych hráčov urobí zázraky pre váš osobný rozvoj. Nielen, že sú to fantastickí hráči, ale ide tiež o dobrý spôsob, ako sa dozvedieť o najnovších zostavách/métach/trikoch a pod. A to je tiež niečo, čo vám pri súťažnom hraní poskytne skutočne veľkú výhodu. Profesionáli sa často pohybujú tak rýchlo, že je ľahké vynechať zásadný detail. NVIDIA G-SYNC presne synchronizuje počet snímok grafickej karty s obnovovacou frekvenciou monitora, aby sa zabránilo vzniku duchov a roztrhávaniu obrazu. Vďaka minimalizácii zasekávania už vám nič neunikne – ani najmenšie pohyby alebo útok nepriateľa.

Opakovanie znamená úspech

Zahrajte si oblasť či úroveň 20 až 30-krát (za sebou, ak je to možné). Toto opakovanie je priestorom na vytváranie skutočných schopností. Zakaždým, keď zopakujete úroveň, vylepšujete svoje herné schopnosti – i 3-krát v rade za sebou je lepšie než len raz – a to isté platí i pre vaše monitory: zostava viacerých monitorov s minimálnymi rámčekmi ZeroFrame vám umožní vidieť viac a užiť si naozaj úchvatné zážitky.

Ukážte svoje schopnosti

Zapôsobte na svojich priateľov tým, že im ukážete súboj muža proti mužovi alebo len hranie dokola. Vďaka trom veľkým 35" monitorom s celkovým rozlíšením 12K si budú vaši priatelia pri sledovaní vašich najlepších ťahov vychutnávať zážitky ako v kine. Alebo zažijú úplné ponorenie do hry, aby sa stali vašimi najlepšími kritikmi.

Dajte si pauzu

Posledná vec, ktorú chcete, je byť úplne posadnutý hrou. Prílišné hranie môže tiež znížiť vašu efektivitu a to, ako dobre hráte. Urobte si prestávku každú hodinu či dve, aby si odpočinuli oči i mozog. Zaobstarajte si najmodernejší monitor s technológiami Acer Flickerless a BluelightShield, ktoré vám prinesú body navyše oproti unavenému súperovi.

Majte oči otvorené

Zistite presne, čo sa v hre deje a čo máte robiť. Vždy budú existovať skryté detaily, ktoré vám pomôžu rýchlejšie vyriešiť záhady, nájsť lepšie trasy, prekĺznuť cez nepriateľskú armádu alebo hlbšie porozumieť príbehu. Takže, ak práve nehráte deadmatch, dajte si na tieto prvky pozor. Zvoľte monitor s technológiou Acer HDR Ultra a DarkBoost na vyšší kontrast obrazu a zreteľnejšie detaily v tlmenom prostredí, aby ste mohli vidieť, čo sa nachádza v tieni.

Vybavte sa

Niektorí ľudia tvrdia, že kvalita používanej hernej výbavy je úplne zásadná, zatiaľ čo iní budú tvrdiť, že 100 % úspechu je o vašich schopnostiach. Osobne si myslím, že pravda je niekde uprostred. Naozaj se môžete stať profesionálom bez najlepšej hernej výbavy – existujú vzácne príklady profesionálnych hráčov, ktorí hrajú na starej školskej výbave a stále sú na vrchole. To je však výnimka, nie pravidlo a ľudia jednoznačne profitujú z najlepšej hernej výbavy. Vysoko citlivá myš s doplnkovými programovateľnými tlačidlami a monitor s vysokou obnovovacou frekvenciou 240Hz vám pomôžu zlepšiť vaše schopnosti a dosiahnuť rýchlejší postup, aby ste sa dostali na vrchol a mohli sa raz tiež stať profesionálom.

Zdroj: PR

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk