TP-Link predstavuje nový Wi-Fi mesh systém Deco E4

TP-Link predstavuje nový Wi-Fi mesh systém Deco E4

Deco E4 sa vyznačuje podporou hlasového ovládania Amazon Alexa a možnosťou automatizovaného riadenia vďaka IFTTT. Systém sa skladá z dvoch jednotiek a je určený pre domácnosti a rodinné domy rôznych veľkostí a tvarov a svoje uplatnenie nájde aj v kanceláriách menších firiem.

Hlavnou výhodou mesh systémov je roaming Wi-Fi signálu. Jednotky spolupracujú na vytvorení jednotnej siete s jediným názvom siete. Telefón alebo tablet sa automaticky pripojí k najbližšej voľnej jednotke Deco a pripojené zariadenia sa automaticky prepínajú medzi jednotkami Deco pri pohybe po dome pre dosiahnutie maximálnej rýchlosti. Deco E4 je vybavený posledným bezdrôtovým štandardom 802.11ac, vďaka ktorému má Deco schopnosť poskytovať bezdrôtové pripojenie až pre 100 zariadení a jeho sieťová rýchlosť je trikrát rýchlejšia než u predchádzajúcej generácie smerovačov.

Komunikácia so svetom aj medzi sebou

Deco E4 šíri Wi-Fi signál vo dvoch pásmach. Pre hranie online hier, sledovanie 4K filmov, pripojenie k lokálnemu úložisku či streamovanie je možné využiť rýchlosť 867 Mbit/s v 5GHz pásme. Pre prácu s dokumentmi, surfovanie na internete alebo ovládanie inteligentnej domácnosti je plne dostačujúca kapacita 300 Mbit/s v pásme 2,4 GHz. V prípade potreby a zaistenia stability je možné jednotky prepojiť aj pevným káblom cez 10/100 Mbit/s ethernetové porty, ktoré je možné využiť aj pre pripojenie NAS alebo lokálnej tlačiarne. Dve jednotky pokryjú až 260 m² a priestor je možné ľubovoľne rozšíriť, stačí doplniť akékoľvek ďalšie jednotky z rodiny Deco, sú totiž vzájomne kompatibilné.

Budúcnosť domácností je digitálna

Aby bolo možné jednoduchšie ovládať inteligentné prvky v domácnosti, od žiaroviek a vysávačov, cez televízory a kávovary, až po variče a holiace strojčeky, je Deco E4 vybavený podporou pre hlasové ovládanie cez Amazon Alexa. Pre následnú automatizáciu jednotlivých krokov a podmienok podporuje tento model aj inštrukcie IFTTT, napríklad: ak začne pršať, zavri okná, zatiahni žalúzie a rozsvieť svetlá.

Rodičovský dohlaď je nevyhnutná súčasť bezpečnosti

Pre domáce použitie v prípade rodín s deťmi je v dnešnej dobe zásadná kontrola, jednoduché riadenie a obmedzovanie prístupu ku škodlivému obsahu, napríklad k sociálnym sieťam. Rodičovská kontrola v Deco E4 dokáže obmedziť čas trávený online a blokovať nevhodný obsah vďaka špecifickým profilom. Tie je možné vytvoriť zvlášť pre každého používateľa alebo konkrétne zariadenie. S nastaveným pravidlom „Nie sú domáce úlohy, nie je Facebook ani YouTube,“ je možné pomerne priamočiaro krotiť vášne dnešných „digitálnych“ potomkov.

Kľúčové vlastnosti Deco E4:

  • Deco využíva systém jednotiek k dosiahnutiu bezproblémového celoplošného Wi-Fi pokrytia – eliminuje slabé oblasti signálu raz a navždy.
  • Vďaka pokročilej Deco sieťovej technológii jednotky spolupracujú na vytvorení jednotnej siete s jediným názvom siete. Zariadenie sa automaticky prepína medzi jednotkami Deco pri vašom pohybe po dome pre dosiahnutie najvyššej možnej rýchlosti.
  • Dvoj balenie Deco E4 poskytuje Wi-Fi pokrytie na ploche až 260 m². A ak to nestačí, kedykoľvek k sieti jednoducho pridajte ďalšiu jednotku Deco, aby ste zvýšili pokrytie.
  • Deco E4 poskytuje rýchle a stabilné spojenie rýchlosťou až 1167 Mb/s a spolupracuje s hlavnými poskytovateľmi internetových služieb (ISP) a modemom.
  • Deco dokáže zvládnuť prevádzku aj z najrušnejších sietí a poskytuje pripojenie bez oneskorenia až pre 100 zariadení.
  • Rodičovská kontrola obmedzuje čas online a blokuje nevhodné webové stránky podľa jedinečných profilov vytvorených pre každého člena rodiny.
  • Inštalácia s aplikáciou Deco, ktorá vás prevedie každým krokom, je jednoduchšia než kedykoľvek predtým.
Zdroj: TP-Link

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk