ASUS oslavuje 30 rokov inovácií na veľtrhu Computex 2019

ASUS oslavuje 30 rokov inovácií na veľtrhu Computex 2019

Limitovaná edícia produktov pri príležitosti 30. výročia, revolučný koncept základnej dosky Prime Utopia a novinky ZenBook Pro Duo a ZenScreen Touch.

Do limitovanej edície ASUS produktov pri oslave 30. výročia patrí nová verzia smartfónu ZenFone 6 Edition 30, notebook ZenBook Edition 30 a základná doska Prime X299 Edition 30. Všetky produkty majú špecializovaný „A“ monogram, ktorý pripomína hodnoty spoločnosti ASUS a históriu dizajnérov z ASUS Design Center. Limitované edície produktov tiež disponujú unikátnym dizajnom, ktorý zosobňuje dôraz spoločnosti ASUS na estetiku, výnimočný výkon a špičkový používateľský zážitok. „A“ monogram je reprezentáciou čínskeho symbolu pre ľudí a zobrazuje humanitárnu stránku spoločnosti ASUS.

ASUS ZenBook Edition 30 disponuje luxusným dizajnom s vekom, ktoré pokrýva pravá koža a logom z 18-karátového ružového zlata. Vo výbave má kompletné prémiové príslušenstvo. Je to najmenší 13-palcový notebook s 95 % pomerom obrazovky k telu, procesorom Intel Core i7 a grafickou kartou NVIDIA GeForce MX250.

ZenFone 6 Edition 30 ponúka ikonický dizajn s inšpiráciou v Zene a s vytlačeným logom Edition 30. ZenFone 6 je tiež prvým smartfónom radu ZenFone bez výrezu v displeji a s inovatívnym fotoaparátom Flip Camera. ZenFone 6 Edition 30 obsahuje 12 GB RAM a 512 GB interné úložisko. Základná doska Prime X299 Edition 30 podporuje najnovšie procesory s vysokým počtom jadier, pokročilé napájanie a prémiový VRM dizajn pasívneho chladiča.

ASUS spôsobil vo svojich počiatkoch v roku 1989 revolúciu na trhu so základnými doskami a časom sa stal najviac predávaným a najviac oceňovaným výrobcom základných dosiek na svete. Koncept základnej dosky ďalšej generácie, Prime Utopia, pokračuje v tomto dedičstve inovácií a predstavuje úplne nový pohľad na dizajn základných dosiek – tak, aby spĺňal požiadavky na chladenie a výkon budúcich vysokovýkonných procesorov, grafických kariet a úložísk.

ASUS takisto vylepšuje zážitok pre mobilných tvorcov obsahu a profesionálov. Ultraprenosné notebooky ZenBook Pro Duo a ZenBook Duo ponúkajú ScreenPad Plus, ďalšiu generáciu prvého inteligentného touchpadu na svete. ScreenPad Plus prináša väčší displej, intuitívnejší dizajn a lepšiu prácu s viacerými obrazovkami. ZenBook Pro Duo je vybavený 15,6-palcovým 4K UHD (3840 x 2160) OLED HDR displejom a obsahuje 14-palcový 4K (3840 x 1100) ScreenPad Plus. Poháňa ho 9. generácie procesora Intel Core i9 s ôsmimi jadrami a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060. Takisto ponúka 40 Gbps Thunderbolt 3, touchpad NumberPad 2.0, hlasové ovládanie cez Amazon Alexa a dedikované tlačidlo pre turbo chladenie. ZenBook Duo je vybavený 14-palcovým FHD displejom, 12,6-palcovým FHD ScreenPadom Plus, procesorom Intel Core i7 a grafickou kartou NVIDIA GeForce MX250. Oba modely využívajú Intel Wi-Fi 6 (802.11ax) s technológiou Gig+ pre prenosové rýchlosti až do 2,4 Gbps.

ASUS predstavil aj ScreenPad 2.0, vylepšenú verziu vstupného zariadenia, pre notebooky ZenBook 13/14/15, ZenBook Edition 30, ZenBook Flip 15 a VivoBook S14 a S15. ASUS tiež oznámil ZenScreen Touch, tenký a ľahký prenosný monitor, ktorý bol navrhnutý pre produktivitu v pohybe, kreativitu a zábavu. Jeho hmotnosť je 0,9 kg a hrúbka je iba 9 mm. Monitor obsahuje 10-bodovú dotykovú obrazovku s podporou pohybových gest, 7800 mAh batériu a bohatú konektivitu s USB-C a micro-HDMI portami.

Kompletný zoznam produktov, ktoré sa objavili na tlačovej konferencii spoločnosti ASUS:

Smartfón ZenFone 6 Edition 30

ASUS ZenFone 6 Edition 30 je luxusná limitovaná edícia pri príležitosti 30. výročia spoločnosti ASUS. V porovnaní s tradičnou verziou smartfónu ZenFone 6 prináša exkluzívny dizajn a vylepšené špecifikácie. ZenFone 6 Edition 30 ponúka ikonický dizajn s inšpiráciou v Zene a s vytlačeným logom Edition 30 na zadnej strane. Limitovaná edícia ponúka 12 GB RAM a 512 GB úložisko.  6,4-palcový ZenFone 6 Edition 30 obsahuje NanoEdge displej bez výrezu a s ochranným sklom Corning Gorilla Glass 6. Unikátny fotoaparát Flip Camera funguje ako predný a aj ako zadný fotoaparát a využíva 48 Mpx Sony IMX586 senzor a 13 Mpx 125° ultraširokouhlý fotoaparát. Poháňa ho procesor Qualcomm Snapdragon 855 a 5000 mAh batéria ponúka výdrž až 2 dni neustáleho používania.

Notebooky: ZenBookEdition 30 (UX334FL)

Limitovaná edícia notebooku ASUS ZenBook Edition 30 je unikátnou oslavou 30 rokov inovácií spoločnosti ASUS. Jej základ vychádza z dedičstva spoločnosti ASUS, avšak je navrhnutá s dôrazom na budúcnosť. ZenBook Edition 30 prináša futuristický pohľad na tradičný dizajn. Veko notebooku pokrýva luxusná pravá talianska koža v perlovo bielej farbe a súčasťou balenia je kompletná výbava prémiového príslušenstva – vrátane perlovo bielej myši, podložky pod myš a obalu z pravej kože. Je to skutočne špeciálna kolekcia pre veľmi špeciálny notebook. Kombinácia výkonu a mobility definuje budúcnosť radu ZenBook. ZenBook Edition 30 ponúka vysokovýkonné komponenty, ako je 8. generácia procesora Intel Core i7, grafická karta NVIDIA GeForce MX250, 16 GB RAM, rýchle PCIe SSD úložisko a gigabitová Wi-Fi. Bezrámikový NanoEdge displej pokrýva 95 % tela a ZenBook Edition 30 využíva aj nový ScreenPad 2.0, ktorý ponúka interaktívnu druhú obrazovku pre lepšiu produktivitu a multitasking.

ZenBook Pro Duo (UX581)

ASUS ZenBook Pro Duo (UX581) je revolučný ultraprenosný notebook s druhou dotykovou obrazovkou ASUS ScreenPad Plus, ktorá vylepšuje interaktívne funkcie pôvodného ScreenPadu. ScreenPad Plus ponúka neobmedzené kreatívne možnosti pre tvorcov obsahu a umožňuje im efektívnejšie pracovať a jednoduchšie využívať viacero aplikácií súbežne. Je prirodzene integrovaný s hlavným displejom a vďaka zabudovanému softvéru ScreenXpert ponúka široké portfólio aplikácií, nástrojov a utilít pre jeho plnohodnotné využitie.  ZenBook Pro Duo ponúka procesor až do 9. generácie Intel Core, až 32 GB RAM, grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2060, rýchle úložisko až do 1 TB PCIe 3.0 x4 SSD, Wi Fi 6 s Gig+ (802.11ax) a Thunderbolt 3.  ZenBook Pro Duo má vo výbave aj 4K UHD (3840 x 2160) OLED HDR dotykový displej, 4K (3840 x 1100) ScreenPad Plus a touchpad ASUS NumberPad. ASUS NanoEdge displej má bezrámikový dizajn pre ultrakompaktný formát notebooku.

ZenBook Duo (UX481)

14-palcový ZenBook Duo je určený pre kreatívnych profesionálov, ktorí vyžadujú kompaktnejšie riešenie. Vybavený je rovnakou technológiou ScreenPad Plus, ktorú ponúka aj ZenBook Pro Duo, avšak v menšom a ľahšom šasi. Vo výbave má procesor až do Intel Core i7, grafickú kartu GeForce MX250, FHD NanoEdge displej a FHD ScreenPad Plus.

Základné dosky: Prime X299 Edition 30

Základná doska Prime X299 Edition 30 je spomienkou na uvedenie prvej dosky spoločnosti ASUS, modelu ISA-386C, v roku 1989.
Prime X299 Edition 30 podporuje najnovšie procesory Intel Core X-series, ktoré obsahujú vysoký počet jadier. Základná doska ponúka nové 16-stupňové riešenie napájania a pokročilé chladenie, vďaka ktorému môže procesor využiť svoj plný potenciál. Dva M.2 sloty obsahujú pasívne chladiče pre rýchle prenosy dát bez spomalenia a dva Thunderbolt 3 porty s DisplayPortom ponúkajú pokročilé možnosti konektivity. Základná doska tiež obsahuje zabudovaný 5G Aquantia Ethernet, Intel Gigabit LAN a Wi-Fi 6. Prime X299 Edition 30 obsahuje aj 2-palcový LiveDash OLED displej, ktorý zobrazuje údaje o systéme, ako sú frekvencie, teploty a napätie.

Prime Utopia

Prime Utopia je ranný prototyp ďalšej generácie základných dosiek pre vysokovýkonné stolné počítače. Táto doska je navrhnutá s množstvom vylepšení chladenia a inováciami pre prispôsobenie a ovládanie. Jednou z charakteristických vlastností nového dizajnu je umiestnenie PCIe slotov na zadnú stranu dosky pre lepší manažment tepla. Toto rozhodnutie umožňuje umiestniť viac rozširovacích slotov a M.2 sloty na prednú stranu dosky a tiež optimálne spravovať teplo z procesora, grafických kariet a úložísk.

Prime Utopia tiež obsahuje zabudované vodné chladenie a proprietárnu hlavicu ventilátora Hydra Cortex, ktorú je možné pripojiť až k štyrom ventilátorom a tie individuálne riadiť. ASUS momentálne spolupracuje s partnermi na vývoji ventilátorov, ktoré sú s touto technológiou kompatibilné. Prime Utopia ponúka aj inovatívne modulárne vstupno-výstupné porty a 7-palcový OLED panel s dotykovým ovládaním. Je možné sa k nemu pripojiť káblom alebo cez Wi-Fi a modifikovať nastavenie BIOSu, meniť rýchlosť ventilátora a monitorovať stav počítača v reálnom čase.

Monitor: ZenScreen Touch(MB16AMT)

ASUS ZenScreen Touch je ľahký prenosný monitor s hmotnosťou 900 gramov, hrúbkou 9 mm a 7800 mAh batériou. Jeho 10-bodová dotyková obrazovka podporuje pohybové gestá pre pohodlné ovládanie. IPS displej tiež podporuje inovatívnu aplikáciu ZenScreen Touch, vďaka ktorej je možné zobrazovať a ovládať aplikácie zo smartfónu so systémom Android. ZenScreen Touch je vybavený USB portami typu C a A, ktoré umožňujú prenos video signálu a napájania pomocou jedného kábla. K dispozícii je tiež micro-HDMI port.

Zdroj: ASUS, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk