ASUS ROG predstavilo na Computexe svoje herné novinky

ASUS ROG predstavilo na Computexe svoje herné novinky

Popri ROG notebookoch s prvými displejmi na svete s obnovovacou frekvenciou až 240 MHz boli uvedené herné headsety ROG Theta a ROG Theta Electret, prenosný herný monitor ROG Strix XG17, napájacie zdroje ROG Strix Gold alebo vodné chladiče AiO ROG Strix LC 120/240/360.

Herné notebooky ROG Strix SCAR II, Hero II a Zephyrus S

Tohtoročné ROG notebooky sa môžu pochváliť ako prvé na svete 17" displejom s obnovovacou frekvenciou 240 Hz a 4K UHD rozlíšením. Modely Strix SCAR III G731 a Hero III G731 sú vybavené grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2070, ktorá je dostatočne výkonná, aby dokázala zobrazovať hry vo vysokých obnovovacích frekvenciách. Model Zephyrus S GX502 je vybavený 15,6" displejom so 4K UHD rozlíšením, ktorý je schopný dosahovať obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz pre plynulé hranie. Displej tiež podporuje 100% Adobe RGB farebný gamut a disponuje certifikáciou obrazu Pantone.
ROG predstavil tiež úplne novú farebnú variantu svojich herných notebookov. Ľadovo chladná farba Glacier Blue bude dostupná pri modeloch Zephyrus S GX502, Zephyrus M GU502 a Strix G G531 a G731.

Herný headset ROG Theta - 7.1 priestorový zvuk

Herný headset ROG Theta využíva osem ovládačov a prvú technológiu virtuálneho subwooferu, ktorá poskytuje 7.1 priestorový zvuk priamo do uší hráčov. Osvedčené ovládače ASUS Essence za podpory virtuálnych subwooferov dokážu vytvoriť hlboké basy, ktoré hráča vtiahnu do hry. ROG Theta ponúka mikrofón s potlačením šumu, ktorý riadi technológia umelej inteligencie. Tá využíva techník strojového učenia na identifikáciu a rušenie 50 miliónov rôznych vonkajších zvukov a pritom zvláda presne detekovať hlas užívateľa, čo zaisťuje jasnú hlasovú komunikáciu počas hrania. Theta ponúka bezstratový zvuk s výstupom na úrovni domáceho kina a to zásluhou štvornásobného zosilňovača ESS SABRE9601 a špeciálneho 7.1 digitálne-analógového prevodníka, ktorý je rovnaký ako u špičkových základných dosiek ROG.

Herný headset ROG Theta Electret - zvuk v Hi-Fi kvalite

ROG Theta Electret prináša ako prvý vo svojej kategórii kombináciu vysoko kvalitných elektretových ovládačov s dynamickými subwoofermy. Vďaka tomu poskytujú skutočne verný stereofónny zvuk podčiarknutý silnými a údernými basmy. Headset Theta Electret je zameraný na audiofilov a preto ponúka zvuk v hi-fi kvalite. 3,5 mm pripojovací kábel je vyrobený z postriebreného medeného drôtu, podporuje vysokofrekvenčnú reprodukciu zvuku a zaisťuje vysokú vernosť všetkých typov zvuku. Dodáva sa so 3,5mm - 6,3mm adaptérom, ktorý hráčom uľahčuje pripojenie headsetu k ich vlastným hi-fi zostavám.

ROG Strix XG17 - prvý prenosný herný monitor s obnovovacou frekvenciou 240 Hz

Mobilné grafické karty zvládajú výpočtovo najnáročnejšie herné tituly s vysokou snímkovou frekvenciou a preto profesionálni hráči požadujú, aby podobných hodnôt dosahoval tiež ich monitor. To je tiež dôvod, prečo sú displeje s vysokou obnovovacou frekvenciou štandardom počas tréningu aj na turnajoch. Práve tam ROG Strix XG17 nájde svoje uplatnenie. Strix XG17 je navrhnutý pre hráčov, ktorí chcú zdokonaľovať svoje zručnosti počas svojich ciest. Prenosný monitor je vybavený 17,3" IPS Full HD panelom, ktorý poskytuje obnovovaciu frekvenciu až 240 Hz a dobu odozvy 3 ms, vďaka čomu je aktuálne najrýchlejším prenosným displejom na svete. Vďaka portom micro-HDMI a USB-C je tento monitor kompatibilný so smartfónmi, tabletmi, notebookmi alebo hernými konzolami.

ROG Strix XG17 váži iba 800 gramov a má vstavanú batériu, ktorá zvládne na jediné nabitie až tri hodiny prevádzky pri frekvencii 240 Hz. Vďaka podpore rýchleho nabíjania však užívatelia nemusia postrádať svoju hru príliš dlho, lebo už po jednej hodine napájania je monitor opäť pripravený poskytnúť ďalších 2,7 hodín prevádzky. Medzi ďalšie funkcie patrí technológia Adaptive-sync, ktorá pracuje medzi frekvenciami 48 Hz až 240 Hz, čo umožňuje plynulé hranie aj na menej výkonných grafických kartách. K dispozícii je aj vstavaný reproduktor pre situácie, kedy nie je k dispozícii náhlavná súprava.

PSUčka pre PC ROG Strix 750W Gold a ROG Strix 650W Gold

Nový rad napájacích zdrojov ROG Strix pozostáva z modelov 750W Gold a 650W Gold opatrených masívnymi chladičmi ROG a 135mm axiálnym ventilátorom, ktorý zaisťuje chladnejšie teploty a nižší hluk. Kombinácia kvalitných japonských kondenzátorov a RDS (on) MOSFET poskytuje solídny základ pre desaťročnú záruku a pomohla tiež novým napájacím zdrojom získať certifikáciu 80 PLUS Gold. Výsledkom je veľmi tichý a efektívny zdroj energie s odolnosťou, ktorá zvládne najintenzívnejší herné scenáre. Zdroje vďaka čistým líniám ľahko splynú s ostatným vybavením. Dodávajú sa s plne modulárnymi káblami, ktoré dopĺňa výber samolepiek a magnetické logo, ktorým možno zatraktívniť vzhľad.

Vodné chladiče ROG Strix LC 120/240/360 RGB

Chladiče ROG Strix LC poskytujú výkonné kvapalinové chladenie v uzavretej slučke (AIO) a sú ideálnou voľbou pre staviteľov PC, ktorí chcú maximalizovať výkon procesorov Intel Core alebo AMD Ryzen určených pre pretaktovanie. Túto radu novo rozširujú modely s adresovateľnými ventilátormi RGB pre tepelnú reguláciu vo farebnom štýle, vo veľkostiach 120, 240 a 360 mm. Ventilátory ROG optimalizujú prietok vzduchu a statický vztlak, zlepšujú akustiku a ponúkajú funkcie adresovateľného RGB osvetlenia. Chladiče ROG Strix LC RGB majú tiež plnú podporu technológie Aura Sync, ktorá umožňuje bezproblémovú integráciu s existujúcimi nastaveniami a svetelnými efektami.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk