MSI prináša tri nové základné dosky platformy X299

MSI prináša tri nové základné dosky platformy X299

S príchodom nových procesorov Intel Core X uvádza MSI nové základné dosky: Creator X299x X299 PRO 10G a X299 PRO.

Hliníkové chladenie

Dobré chladenie je kľúčom k stabilnej prevádzke vysokorýchlostného procesora pri vážnom zaťažení. Veľké hliníkové chladiče na prvkoch napájacieho systému základnej dosky zabezpečuje ich efektívne chladenie vďaka zväčšenej ploche pre lepší odvod tepla.

USB 3.2 Gen2x2: až 20 Gb/s

Profesionáli zvyčajne pracujú s veľkými súbormi, ktorých prenos je časovo náročný. Preto všetky nové základné dosky série MSI X299 majú najnovšiu verziu USB 3.2 Gen 2x2 Super Speed USB 20G implementovanú s radičom ASMedia, ktorého šírka pásma dosahuje až 20 Gb/s, čo je 4-krát vyššia hodnota ako USB 3.2 Gen1.

Dual LAN

Nové základné dosky MSI majú pár ethernetových portov, ktoré vám umožňujú prenášať dáta cez káblovú sieť s vysokou rýchlosťou (až 10 Gb / s) a nízkou latenciou. Obslužný program MSI LAN Manager je schopný automaticky určiť typ aplikácií, ktoré používajú sieťové pripojenie a priradiť najvyššiu prioritu tým najdôležitejším z nich.

CREATOR X299

Koncept dizajnu základnej dosky Creator X299 je inšpirovaný kryštálom. Kryštalické povrchové úpravy chladičov v kombinácii s plnofarebným podsvietením mu dodávajú skvelý vzhľad.

Výkonný systém napájania

Na zabezpečenie stabilného napájania procesora pri vysokom zaťažení spojenom s profesionálnou prácou v aplikáciách na úpravu videa alebo 3D modelovanie, základná doska Creator X299 implementuje 12-fázový systém napájania s tromi 8-pinovými konektormi, ktorý je schopný dodávať prúd až do 90 A. O chladenie sa stará veľký hliníkový chladič s tepelnými trubicami.

Periférne rozhrania

Na pripojenie SSD ponúka základná doska Creator X299 tri porty M.2 a ďalšie štyri sú dostupné na voliteľnej karte M.2 XPANDER-AERO. K dispozícii sú tiež porty U.2 a 19 USB portov vrátane portov USB 3.2 Gen2x2 so šírkou pásma až 20 Gb/s, implementované pomocou radiča ASM 3242 od spoločnosti ASMedia.

Vysokorýchlostný prenos údajov

Práca na multimediálnom obsahu si vyžaduje čas a na jeho zrýchlenie potrebujete rozhrania, ktoré umožňujú rýchly prenos údajov. Preto má doska Creator X299 dva drôtové sieťové porty (z ktorých jeden zodpovedá štandardu 10G Ethernet), najnovší bezdrôtový modul Wi-Fi 6, ako aj rozhranie Thunderbolt 3 so šírkou pásma až 40 Gb/s a s možnosťou pripojenia dvoch monitorov (do 4K) do jedného konektora USB-C.

Flexibilné ovládanie ventilátorov

Na zaistenie stability pri vysokých záťažiach a zároveň ticha na pracovisku ponúka základná doska Creator X299 8 konektorov na pripojenie ventilátorov s reguláciou PWM a 1 konektor pre snímač teploty. Každý ventilátor je možné ovládať manuálne pomocou aplikácie Creator Center alebo ich naprogramovať na automatické prispôsobenie na základe údajov z teplotných senzorov. Chladenie sa vzťahuje aj na tri sloty M.2, pretože sú vybavené chladičmi Shield Frozr, ktoré bránia prehrievaniu a poklesu výkonu pripojeného zariadenia.


X299 PRO 10G

Základná doska X299 PRO 10G ponúka všetko, čo potrebujete: vysokorýchlostné periférne a sieťové rozhrania, veľký počet portov na pripojenie pamäťových jednotiek a spoľahlivý chladiaci systém. Inovatívne inžinierske riešenia plne využijú potenciál maximálnej rýchlosti najvýkonnejších procesorov. Na pripojenie SSD ponúka pár portov M.2 s chladičmi Shield Frozr. Doska X299 PRO 10G sa dodáva s ďalšou kartou M.2 XPANDER-Z s dvoma portami M.2 a aktívnym chladiacim systémom (chladič s ventilátorom).

Pre vysokorýchlostný prenos dát cez káblovú sieť je súčasťou voliteľná karta 10G Super LAN. Na tejto základnej doske sú tiež dva vstavané ethernetové porty štandardov 2.5G a Gigabit Ethernet. Pomocou radiča ASMedia ASM 3242 je implementované rozhranie USB 3.2 Gen2x2 s prenosovou rýchlosťou až 20 Gb/s.

Zdroj: MSI

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk