Prvý herný notebook so 7nm grafikou je tu!

Prvý herný notebook so 7nm grafikou je tu!

MSI predstavuje notebook Alpha 15. Ide o prvý model na svete, ktorý obsahuje 7nm GPU Radeon RX 5500M.

Nový notebook sa môže pochváliť mnohými funkciami, ktoré vám umožňujú hrať s maximálnym komfortom. To zahŕňa výkonný chladiaci systém, klávesnicu s podsvietením, výkonné vstavané reproduktory, podporu zvukových formátov s vysokým rozlíšením atď.

Budget gaming na inom leveli

Lacnejšie herné systémy sa spravidla spájajú s priemerným výkonom, ale Alpha 15 dokazuje, že moderný hardvér nemusí stáť milióny. Hardvérová konfigurácia tohto prenosného počítača zahŕňa Radeon RX 5500M, prvý 7nm grafický procesor na svete, a centrálny procesor Ryzen 7, ktoré ľahko dosahujú trojcifernú snímkovú frekvenciu v mnohých populárnych hrách. Technológia FidelityFX zároveň zaručuje vysokú kvalitu obrazu a prakticky žiadne kompromisy z hľadiska rýchlosti. Vďaka tomu si budú hráči môcť vychutnať nádherný obraz na 15,6-palcovom 144 Hz displeji v rôznych hrách, vrátane CS: GO, Dota 2 alebo Overwatch.
 
Tajomstvo vysokého výkonu a stabilnej prevádzky prenosného počítača pri vážnom hernom zaťažení je exkluzívny chladiaci systém Cooler Boost 5. Má 7 tepelných trubíc a obsahuje prepracovaný tepelný modul optimalizovaný pre technológiu AMD SmartShift: chladiaca kapacita sa dynamicky mení v závislosti od zaťaženia.

Úžasný zvuk

Zvuk je neuveriteľne dôležitým prvkom hry, ktorý pomáha zaistiť účinok ponorenia sa do virtuálneho sveta. Nezáleží na tom, či dávate prednosť použitiu zabudovaných reproduktorov prenosného počítača alebo pripojeniu slúchadiel, Alpha 15 bude rovnako vydávať skvelý zvuk. Notebook je vybavený veľkými reproduktormi Giant Speaker. Ich akustická komora zaberá jednu štvrtinu tela, čo poskytuje vysokú maximálnu hlasitosť a čistotu zvuku. Vďaka slúchadlám vám Alpha 15 umožní vychutnať si Hi-Res Audio vo zvukových formátoch s vysokým rozlíšením. Počas hry na tomto notebooku bude teda obraz vždy sprevádzaný bohatým zvukom.

Špecifikácia:
Procesor až AMD Ryzen 7 3750H 
Grafika  AMD Radeon RX 5500M 4GB GDDR6 
Displej  15.6" FHD (1920x1080), 144Hz IPS, podpora AMD Radeon FreeSync technológie
15.6" FHD (1920x1080), 120Hz IPS, podpora AMD Radeon FreeSync technológie
Klávesnica  RGB klávesnica od SteelSeries (voliteľná)
Úložisko  1x M.2 SSD kombo slot (NVMe PCIe Gen3 / SATA) 1x 2.5" HDD 
Audio  Hi-Res Audio, Giant Speaker (2 x 2W), Nahimic 3 
Rozmery  357.7 (W) x 248 (D) x 27.5 (H) mm, 2.3kg 
Zdroj: MSI, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk