AOC prinesie na trh nový QHD HDR monitor pre profi hráčov

AOC prinesie na trh nový QHD HDR monitor pre profi hráčov

AOC predstavil nový 27" (68,6 cm) model AG273QX, ktorý patrí do 3. generácie produktovej rady AGON a je určený pre profesionálnych hráčov.

Nový monitor prináša všetko, čo profesionálni hráči FPS, MOBA alebo arkádových hier potrebujú - rýchlosť a skvelý obraz. Pre bezproblémové hranie ponúka model AG273QX obnovovaciu frekvenciu 165 Hz a dobu odozvy (MPRT) 1 ms. Na rozdiel od iných herných monitorov, ktoré sa zameriavajú iba na rýchlosť, ponúka AG273QX 27" VA panel s QHD (1440p) rozlíšením pre vynikajúce detaily a skvelý kontrast. Navyše je vybavený technológiou AOC Wide Colour Gamut a certifikáciou VESA DisplayHDR 400 pre živé a reálne farby. Nový monitor tiež podporuje technológiu AMD FreeSync 2 HDR, ktorá zabezpečuje plynulý obraz bez trhania a sekania.

AOC AG273QX

Obnovovacia frekvencia 165 Hz znamená, že AG273QX vykresľuje obraz približne každých 6 milisekúnd, čo je veľmi dôležité pre profesionálnych hráčov. Obnovovaciu frekvenciu naviac dopĺňa pixelová odozva (MPRT) s hodnotou 1 ms, čo znamená, že hráči uvidia hladšie animácie a môžu presnejšie sledovať svojich protivníkov. Model AG273QX je vybavený 27" VA panelom s QHD (2560 x 1440 bodov) rozlíšením a natívnym kontrastom 3000: 1, čo zaručuje skvelé farby a hlbokú čiernu. Naviac je monitor certifikovaný na VESA DisplayHDR 400, takže je schopný dosiahnuť maximálneho jasu až 400 nitov.

Monitor presne zobrazuje HDR obsah, ako sú jasné záblesky a explózie, prípadne premenlivé tiene v tmavých herných svetoch. Podpora AMD FreeSync 2 HDR pridáva HDR mapovanie s nízkou latenciou a kompenzáciu nízkeho snímkovania (LFC) pre hranie bez trhania a sekania obrazu. Tento plochý, tenký a z troch strán bezrámečkový VA panel modelu AG273QX sa ideálne hodí pre hráčov, ktorí preferujú ploché monitory. Hráči, ktorí si obľúbili zakrivené modely, môžu siahnuť po jeho súrodencoch - modeloch AG273QCX a AG273QCG.

Pre ľahké prenášanie je tento monitor vybavený praktickým držiakom na stojane, ktorý navyše umožňuje jednoduchú montáž, iba na jedno kliknutie bez skrutkovania. Model AG273QX ponúka aj dva zabudované držiaky na slúchadlá a Light FX nastaviteľné RGB osvetlenie na zadnej strane, pre ešte väčšiu prispôsobiteľnosť.

Fanúšikovia FPS hier ocenia DialPoint, indikátor mierenia od AOC, ktorý umiestni do stredu monitora zameriavací kríž, pokiaľ tento nie je už súčasťou hry. Ďalšou pomôckou pre hráčov je technológia AOC Shadow Control, ktorá sa dá nastavovať priamo v OSD menu a slúži pre rozsvietenie temných oblastí alebo naopak stmavenie svetlých oblastí v priebehu hry. Game Colour umožňuje zvyšovať a znižovať saturáciu farieb a odtiene šedej. Užívatelia môžu využiť tri prednastavené herné profily pre FPS, Racing a RTS hry a ďalšie tri si potom môžu nastaviť podľa svojich preferencií. Nové OSD série AGON 3 robí z nastavovania doslova hračku. Okrem toho môžu užívatelia využiť aj G-Menu softvér, ktorý umožňuje nastavovanie bez nutnosti použitia OSD tlačidiel.

Cena a dostupnosť: Nový AOC AGON AG273QX bude na trhu dostupný v novembri 2019 za odporúčanú koncovú cenu 509 €.

Zdroj: AOC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk