Western Digital uvádza ukladacie riešenie novej úrovne pre prostredie NAS

Western Digital uvádza ukladacie riešenie novej úrovne pre prostredie NAS

Tri nové produkty poskytujú optimálny výkon, odolnosť, kapacitu a dostupnosť pre malé firmy aj pre tých, ktorí pracujú doma.

Výkon SSD pre virtualizáciu a vysokorýchlostný Ethernet

Virtualizácia a ethernetová sieť 10 GbE sa stávajú podstatným rysom a štandardom v moderných systémoch NAS. Dosahované rýchlosti diskov SSD sú kľúčovým prvkom, ktorý môže minimalizovať spomalenie výkonu. Pre potreby prostredia NAS sú vyžadované odolné úložiská, rýchlosť a kapacita. Nové disky WD Red využívajú preverenú spoľahlivosť produktového portfólia Western Digital WD Red a sú navrhnuté tak, aby u koncových používateľov premenili slabé miesta na benefit. Pri využití nového SSD disku WD Red SA500 pre vyrovnávaciu pamäť u systémov NAS dôjde k obmedzeniu spomaľovania výkonu. Nové HDD disky WD Red a WD Red Pro potom pri rovnakom zariadení NAS ponúknu viac ukladacieho priestoru.

WD Red SA500 NAS SATA SSD

Najnovší SSD disk WD Red SA500 NAS SATA SSD je navrhnutý na mieru potrebám používateľov úložísk NAS a ponúka kapacitu od 500 GB až do 4 TB (len 2,5palcový formát). Tento disk vytvára prostredie optimalizované pre 10GbE siete a pre vyrovnávacie pamäte pri systémoch NAS a zabezpečuje rýchlejší prístup k často používaným súborom. Disk vykazuje vysokú odolnosť v prostrediach náročných na čítanie a zápis dát, ako je vyžadované pri NAS úložiskách v nepretržitej prevádzke. Disk podporuje OLTP databázy, prostredie s viacerými servermi, renderovanie fotografií a spracovanie videa v rozlíšení 4K a 8K.

WD Red NAS Hard Drive

Nový HDD disk WD Red s kapacitou 14 TB dopĺňa zmienený WD Red SA500 NAS SATA SSD a je určený na využitie v systémoch NAS s až ôsmimi pozíciami pre disky. Ideálny pre malé firmy a prácu doma v nepretržitej prevádzke. Disk dosahuje hodnôt pracovného zaťaženia až 180 TB/rok.

WD Red Pro NAS Hard Drive

WD Red Pro HDD, obdobne ako WD Red HDD, zvyšuje výkon systémov NAS s vysokým pracovným zaťažením, má kapacitu až 14 TB a podporuje NAS s až 24 pozíciami pre pevný disk. Využíva technológiu 3D Active Balance a umožňuje opravu chýb vďaka technológii NASware 3.0. Disk sa taktiež vyznačuje zvýšenou spoľahlivosťou.

Dostupnosť a cena: WD Red SA500 SSD bude dostupný v kapacitách od 500 GB až do 2 TB vo formáte M.2. Ceny začínajú na 95 € až po 359 €. 2,5palcový formát WD Red SA500 SSD v kapacitách 500 GB až 4 TB bude začínať na 95 € až po 799 €. Uvedené disky budú dostupné prostredníctvom siete vybraných predajcov a resellerov a taktiež v internetovom obchode https://shop.westerndigital.com/c/internal-storage. HDD disky WD Red s kapacitou 14 TB budú dostupné v cenách od 539 €. WD Red Pro HDD 14 TB potom od 629 €.

Zdroj: Western Digital

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk