Samsung predstavil nový mobilný procesor Exynos 990

Samsung predstavil nový mobilný procesor Exynos 990

Samsung predstavil na konferencii Samsung Tech Day 2019 produkty špeciálne navrhnuté pre mobilné zariadenia budúcnosti, ktoré sa budú intenzívne využívať pre video a AI aplikácie, ako aj pre 5G komunikáciu.

Mobilný procesor Exynos 990 novej generácie využíva pokročilú ultrafialovú fotolitografickú 7nm technológiu, ktorá poskytuje zvýšenie výkonu a urýchlenie vývoja pre výrobcov mobilných zariadení.

Procesor Arm Mali-G77 zabudovaný do Exynos 990 je prvý prémiový grafický procesor založený na novej architektúre Valhall, ktorý môže zvýšiť grafický výkon o 20%. Je to možné vďaka mimoriadne flexibilnej štruktúre troch klastrov procesorov, ktorá pozostáva z dvoch výkonných modifikovaných jadier, dvoch vysoko výkonných jadier Cortex-A76 a štyroch energeticky účinných jadier Cortex-A55. 

Exynos 990 tiež zvyšuje užitočnosť a praktickosť vstavanej AI vďaka pokročilému dvojjadrovému neuroprocesoru (NPU) a vylepšenému procesoru digitálneho signálu (DSP), ktorý vykonáva viac ako desať biliónov operácií za sekundu.

Neuroprocesor vám umožňuje využiť AI priamo na smartfóne alebo inom mobilnom zariadení na spracovanie údajov bez toho, aby boli dáta prenášané cez sieť a servery, čím sa zvyšuje efektívnosť a bezpečnosť. Pomáha to vylepšovať funkcie, ako je rozpoznávanie tváre a scény. 

Okrem pokročilých rýchlostí má Exynos 990 veľmi široké pásmo pamäte, ktoré podporuje rýchlosti prenosu dát LPDDR5 až 5500 megabitov za sekundu. Procesor je vybavený ovládačom displeja s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. To redukuje trhanie obrazovky a poskytuje plynulejšie animácie aj na zariadeniach s viacerými displejmi, ako sú napríklad skladacie smartfóny. Čip má pokročilý procesor na spracovanie obrazu (ISP) s podporou až šiestich samostatných obrazových snímačov a súčasným spracovaním troch z nich. Vďaka tomu budú môcť používatelia vytvárať fotografie v profesionálnej kvalite s rozlíšením až 108 megapixelov. 

Exynos 990 pôjde do sériovej výroby do konca tohto roka.

Zdroj: Samsung

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk