HP prichádza s novým ekologickým notebookom: Elite Dragonfly

HP prichádza s novým ekologickým notebookom: Elite Dragonfly

Slovo "dragonfly" sa dá do slovenčiny preložiť ako "vážka" a tento názov rozhodne nebol pre novinku od HP vybraný náhodou. Pre vážky je totiž typické, že sú síce veľmi ľahké, ale zároveň veľmi výkonné a vytrvalé. To platí bez výnimky aj pre 13,3 palcový laptop HP Elite Dragonfly, ktorý ponúka okrem poriadneho výkonu a nízkej váhy tiež batériu, ktorá dokáže vydržať v prevádzke bez nabíjačky dlhšie než 24 hodín.

Vďaka svojej výdrži je tento notebook najlepším vytrvalcom vo svojej triede. Notebook HP Elite Dragonfly je teda ako stvorený pre náročných používateľov, ktorí potrebujú byť maximálne mobilní. Už žiadne neustále nabíjanie či problém s váhou batožiny pri ceste lietadlom.

Nový HP Elite Dragonfly je však špeciálny aj v inom ohľade. Ide totiž o prvý notebook na svete, ktorého súčiastky pochádzajú z plastového odpadu, pri ktorom je veľké riziko, že by jedného dňa skončil v oceáne. K dnešnému dňu HP zhromaždilo viac ako 450 ton takých plastov v oblasti ostrovného štátu Haiti.

Pre HP je životné prostredie kľúčovou témou

Že to spoločnosť HP myslí s ochranou životného prostredia naozaj vážne dokazuje aj nedávno nadviazané partnerstvo so Svetovým fondom na ochranu prírody (WWF). V rámci spolupráce s WWF sa firma HP zaviazala, že prispeje sumou 11 miliónov dolárov (takmer desať miliónov eur) k obnove a ochrane 81 tisíc hektárov dažďových pralesov, čo sa rovná rozlohe amerického New Yorku.

Zdroj: HP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk