ROG Strix G15 a G17 Advantage Edition je čisto červená edícia, ktorá poteší nielen fanúšikov AMD

ROG Strix G15 a G17 Advantage Edition je čisto červená edícia, ktorá poteší nielen fanúšikov AMD

Značku Republic of Gamers, teda ROG, asi ani hráčom netreba predstavovať, nakoľko ponúka veľmi obľúbené a rokmi overené zariadenia. Do jej portfólia novinky pribúdajú takmer neustále, veď len nedávno sme informovali o prírastkoch do modelového radu Zephyrus. Tie do vienka dostali nové procesory, ktoré si trúfajú vypustiť tigra, alias procesory s kódovým označením Tiger Lake. Pokiaľ vás však Intel procesory až tak nezaujímajú a ste skôr fanúšikom procesorov a grafických kariet od spoločnosti AMD, pripravili si v AMD špeciálnu edíciu obľúbených Strix G15 a Strix G17 notebookov.

Strix G Advantage Edition sa predstaví v rovnakých šatách, teda v rovnakom hliníkovom tele, na aké si už mohli hráči pri notebookoch Strix G zvyknúť. V ňom sa ale tentokrát objaví kombinácia až AMD Ryzen 9 5900HX procesoru a najnovších mobilných grafických kariet až do AMD Radeon RX 6800M v spojení s 90 Wh batériou a možnosťou nabíjať cez USB-C silou až 100 W. Samozrejmosťou pri Strix G modeloch bude chladenie za pomoci vapor chamber technológie a s použitím tekutého kovu namiesto obyčajnej teplovodivej pasty. A malým zmenám sa nevyhol ani dizajn, ktorý v tejto edícii poteší matným čiernym prevedení, vymeniteľnými krytkami na zadnej časti notebooku a šikovne ukrytými „easter egg“ odvolávkami na komponenty AMD a hernú scénu.

Hráči sa tiež môžu tešiť na dve „smart“ technológie, ktoré im určite uľahčia život. Prvou je Smart Shift, softvérové prerozdeľovanie napájania medzi procesorom a grafickou kartou, vďaka ktorému hráči aj profesionáli vyťažia z týchto komponentov najviac, bez ohľadu na to, ako Strix G budú práve využívať. Druhá technológia nesie názov AMD Smart Access Memory, systém, vďaka ktorému dokážu nové Ryzen procesory pristupovať k celej dostupnej VRAM Radeon grafických kariet a tým zvýšiť výkon v niektorých hrách aj o 10-15%.

Nové Strix G15 a G17 Advantage Edition sa budú môcť pochváliť, ako už ich mená napovedajú 15 a 17 palcovými monitormi s rozlíšením QHD a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, alebo FullHD s frekvenciou 300 Hz, oba s 3 ms odozvou a s podporou technológie Freesync.

ROG Strix G Advantage Edition by mal zavítať do slovenských obchodov už koncom druhého kvartálu, alebo začiatkom druhej polovice tohto roka.

Zdroj: ROG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk